125/499/18
2-о/125/32/2018
про залишення позовної заяви без руху
12.03.2018 року м. Бар
Суддя Барського районного суду Вінницької області Хитрук В.М., отримавши заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Ялтушківська сільська рада Барського району, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу
Заявник звернувся до Барського районного суду Вінницької області з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Заява не відповідає вимогам ст. 318 ЦПК України, а саме:
Відповідно до ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Заявником не оплачено судовим збором другу вимогу про встановлення факту належності технічного паспорта на житловий будинок.
До позовної заяви не додано жодного доказу належності вказаних в заяві правовстановлюючих документів ОСОБА_1, зокрема, якими можуть бути виписки з погосподарських книг сільської ради.
Заявником не подано клопотання про виклик свідків, яке вирішується судом при відкритті провадження у справі.
У заяві вказано зацікавлену особу, що не передбачено ЦПК України.
Заявником не вказано ідентифікаційний код заінтересованої особи як юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
В порушення вимог ст. 95 ЦПК України додані до заяви документи не засвідчені належним чином.
Також, до заяви про встановлення факту належності правовстановлюючого документу не додана довідка про неможливість внесення виправлень у правовстановлюючий документ.
Приймаючи до уваги положення ст. 318 ЦПК України, неможливість одержання або відновлення заявником документу, що засвідчує факт, який має юридичне значення, є необхідною умовою для розгляду даної категорії справ у порядку окремого провадження.
Окрім того, відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України сторонами у справах окремого провадження є заявники, заінтересовані особи, які є спеціальними суб'єктами цього виду провадження. При визначенні кола заінтересованих осіб у встановленні факту слід враховувати їх юридичний інтерес.
З аналізу матеріалів поданої заяви встановлено, що заявником не зазначено кола належних заінтересованих осіб, інтересів яких стосується встановлення даного юридичного факту.
Згідно вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.175 і 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 318, 95, 185 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Ялтушківська сільська рада Барського району, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - залишити без руху, надавши заявнику строк тривалістю десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: