Справа № 456/854/18
Провадження № 3/456/404/2018
12 березня 2018 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , дослідивши в порядку підготовки справи до розгляду, матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, головного бухгалтера ПАТ «Моршинський завод мінеральних вод ОСОБА_2», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером ПАТ «Моршинський завод мінеральних вод ОСОБА_2», вчинила порушення порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток на суму 10854,00 грн., податку на додану вартість на суму 38873,00 грн., чим порушила п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134, п.135.1 ст.135, п.198.1, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198, п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що згадані протокол та матеріали підлягають поверненню завідувачу сектору Львівського управління офісу ВПП ДФС ОСОБА_2 для дооформлення.
За змістом ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ч.1 ст. 163-1 КУпАП склад правопорушення становлять дії, які полягають у відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Всупереч вимог ч.1 ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні дані про місце вчинення правопорушення, а також не вказано, які конкретні правопорушення ведення податкового обліку допустила ОСОБА_1, сам текст протоколу носить декларативний характер, не містить змістовної фабули з викладенням суті адміністративного правопорушення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не вказано час вчинення правопорушення, а саме, коли ОСОБА_1 порушила порядок ведення податкового обліку, що унеможливлює застосування ст.38 КУпАП.
Вказані недоліки унеможливлюють розгляд справи про адміністративне правопорушення, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід направити завідувачу сектору Львівського управління офісу ВПП ДФС ОСОБА_2 для правильного складання протоколу про адміністративне правопорушення та усунення недоліків у оформленні справи про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 направити завідувачу сектору Львівського управління офісу ВПП ДФС ОСОБА_2 для правильного складання протоколу про адміністративне правопорушення та усунення недоліків у оформленні справи про адміністративне правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Cуддя ОСОБА_3