Справа №461/1030/18
27 лютого 2018 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р. з участю представника Львівської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ,-
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, персональний номер 19970831-02732,
за ч.1 ст.482 Митного Кодексу України,
Згідно протоколу про порушення митних правил №0555/20900/18 від 22.01.2018 року, 22.01.2018 року близько 16.30 год. при виїзді з пункту пропуску «Рава-Руська - Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС, співробітниками ГУ БКОЗ СБ України області виявлено транспортний засіб марки «Mercedes-Benz» реєстраційний номер RJA65204, який рухався у напрямку «в'їзд в Україну» з ОСОБА_3, під керуванням ОСОБА_4.
З метою проведення переогляду зазначеного транспортного засобу, його було повернуто у пропуску «Рава-Руська-Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС. Відповідно до вимог ч.5 ст.338 Митного кодексу України та Розпорядження ГУ БКОЗ СБ України від 05.01.2018 року №14/178, під час проведення повного переогляду транспортного засобу жи «Mercedes-Benz» реєстраційний номер RJA65204, працівниками управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Львівської митниці ДФС спільно із співробітниками ГУ БКОЗ СБ України, у багажному відсіку автомобіля виявлено три вживані холодильники, а саме: торгової марки «LG» модель не встановлено, наявне маркування GR-429QVA, вагою 81,0кг., торгової марки «ELECROLUX» модель не встановлено, вагою 75,0кг. та торгової марки «ELECROLUX Husqvarna» модель не встановлено, вагою 80,0 кг. Крім цього, у конструктивній порожнині (речовий ящик), який знаходиться під переднім сидінням пасажирів транспортного засобу, доступ до якого можливий шляхом піднімання сидіння, виявлено сало свиняче з пісними частинами загальною вагою 74,0 кг., яке упаковане у шість поліетиленових пакети.
Даний товар був розміщений у вантажному відсіку транспортного засобу без ознак приховування від митного контролю.
Згідно інформації наявної у базах даних АСМО «Інспектор» встановлено, що транспортний засіб марки «Mercedes-Benz» реєстраційний номер RJA65204 в'їхав у зону митного контролю пункту пропуску «Рава-Руська-Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС о 16 год. 27 хв. 22.01.2018 смугою руху «зелений коридор». Крім громадянина ОСОБА_4 у транспортному засобі слідували ОСОБА_5 паспорт FH686621, ОСОБА_6 паспорт FF676672 та ОСОБА_2 паспорт FH200866. На контрольному талоні для проходження по «зеленому коридору» транспортного засобу без причепа та без товарів, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та (або) оподаткуванню, виданому при в'їзді у пункт пропуску «Рава-Руська-Хребенне» митного поста «Рава-Руська» Львівської митниці ДФС, наявний відтиск особистої номерної печатки «063», що засвідчує завершення митного контроль.
Опитаний громадянин ОСОБА_2 пояснив, що ним було придбано у ОСОБА_3 14,0 кг. сала свинячого, яке він поклав разом з салом, яке придбали гр. ОСОБА_4, ОСОБА_5, та ОСОБА_6, під сидіння пасажира.
Товар візуально проглядався у транспортному засобі. Зазначений товар відповідно до вимог ст.378 Митного кодексу України та постанови Кабінету міністрів України від 21.05.2012 №434 є обмеженим до ввезення на митну територію України.
Протокол про порушення митних правил при здійсненні митних формальностей із зазначеним транспортним засобом не запроваджувався та інші документи не оформлялися.
ОСОБА_2 в суд не з'явився хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому на підставі ст.526 МК України, вважаю, що справу можливо розглядати у його відсутності.
Заслухавши думку представника Львівської митниці ДФС ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Згідно п.3 ч.1 ст. 8 МК України, державна митна справа здійснюється, зокрема, на основі принципу законності та презумпції невинуватості.
Згідно ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Статтею 482 МК України, передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування органу доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для нього, і без виконання митних формальностей, або з незаконним звільненням від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами органу доходів і зборів.
Відтак, на думку митного органу ОСОБА_2 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, з незаконним звільненням від митного контролю, внаслідок використання службового становища посадовою особою органу доходів і зборів.
Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.
Однак, в матеріалах справи відсутні будь-які документи, стосовно проведення службової перевірки, з метою з'ясування обставин, викладених у протоколі, зокрема встановлення посадової особи, яка внаслідок зловживання службовим становищем сприяла переміщенню виявленого товару, також немає доказів притягнення такої посадової особи до передбаченого законом виду відповідальності. Більше того, в протоколі відсутнє будь-яке посилання на особу, яка допустила зловживання службовим становищем і не зазначено в чому полягає таке зловживання.
Таким чином, з урахуванням наведеного, суд вважає, що дії ОСОБА_2 можуть містити ознаки іншого складу правопорушення, водночас склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.482 МК України, в діях останнього відсутній, як і відсутні докази того, що ОСОБА_2 був обізнаний про те, що проходить митний контроль з порушенням норм чинного законодавства, зокрема внаслідок використання службового становища посадовою особою органу доходів і зборів.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.
Беручи до уваги те, що в ході розгляду справи не здобуто жодних доказів, які б прямо вказували на вчинення ОСОБА_2 дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України, з незаконним звільненням від митного контролю, внаслідок використання службового становища посадовою особою органу доходів і зборів, суд приходить до висновку про відсутність в діях останнього складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.482 МК України, а тому провадження підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 248, 249, 251, 283-285 КУпАП, ст.ст. 459, 461, 487, 526-528 МК України МК України, суд -,
провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.482 МК України закрити у звязкі із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вилучений, згідно протоколу про порушення митних правил №0555/20900/18 від 22.01.2018 року товар, а саме: сало свиняче з пісними частинами у кількості - 14,0 кг. - повернути ОСОБА_2 для проведення митного оформлення або вивезення за межі митної території України.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області.
Суддя І.Р.Волоско.