Постанова від 05.03.2018 по справі 450/460/18

Справа № 450/460/18 Провадження № 3/450/306/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2018 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської Кукса Д.А. , з участю: прокурора Гудин В.В. особи стосовно якої розглядається справа про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 розглянувши в м. Пустомити справу про адміністративне правопорушення відносно :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одруженого, місце праці : начальник служби захисту інформації Пустомитівського віськового комісаріату Львівської області, місце реєстрації : АДРЕСА_1 , місце проживання : АДРЕСА_2

за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

Згідно протоколу № 128 від 13.02.2018 року, ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, займаючи посаду начальника служби захисту інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до примітки до статті 1726 КУпАП, частинні статті 45, підпункту «г»/пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом інкримінованого йому адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, а саме придбання 21.07.2017 автомобіля марки PEUGEOT 806 SR, 2000 р.в., номер кузова НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , вартістю 105 508,80 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правопорушення було вчинене за таких обставин:

згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_3 від 04.08.2017 № 28-РС старший прапорщик ОСОБА_1 призначений та продовжує займати на даний час посаду начальника служби захисту інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 .

З 22.08.2016 до 03.08.2017 старший прапорщик ОСОБА_1 займав посаду начальника відділення зв'язку та інформатизації - начальника радіостанції Яворівського районного військового комісаріату Львівської області.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб'єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у пункті 1 частини 1 статті 3 цього Закону, серед яких - військові посадові особи Збройних Сил України (підпункт «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»).

Одночасно, відповідно до примітки до статті 1726 КУпАП, частини 1 статті 45, підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», військові посадові особи Збройних Сил України є суб'єктами адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 1726 КУпАП.

Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством (частина 12 статті 6 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

Пунктом 5 ча-стинні статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Статтями 29-32 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999 № 548-XIV, визначено, що за своїм службовим становищем і військовим званням військовослужбовці можуть бути начальниками або підлеглими стосовно інших військовослужбовців. Начальник^ має право віддавати підлеглому накази і зобов'язаний перевіряти їх виконання. Начальники, яким військовослужбовці підпорядковані за службою, у тому числі і тимчасово, є прямими начальниками для цих військовослужбовців. За своїми військовими званнями прапорщики є начальниками для сержантів, старшин і солдатів.

Таким чином, ОСОБА_1 перебуваючи у військовому званні «старший прапорщик» та займаючи посади начальника відділення зв'язку та інформатизації - начальника радіостанції ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також начальника служби захисту інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 , був та залишається суб'єктом декларування, у цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а також суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 1726 КУпАП.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» встановлений обов'язок суб'єктів декларування письмово повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції у разі суттєвої зміни у майновому стані зазначених суб'єктів, а саме отримання ними доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», на 1 січня 2017 року для працездатних осіб встановлений прожитковий мінімум в розмірі 1 600 грн.

Враховуючи викладене, упродовж 2017 року обов'язок письмово повідомляти Національне агентство у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єктів декларування, виникав у випадку отримання ними доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 80 тис.грн.

Порядок інформування Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування визначений у Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженому рішенням Національного агентства № 3 від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089).

Відповідно до пункту 6 Розділу II зазначеного Порядку, суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини 2 статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті Реєстру відповідно до технічних вимог до форми. Згідно з пунктом 2 розділу II зазначеного Порядку, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування подається через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті суб'єкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу транспортного засобу від 21.07.2017 № 4647/2017/550929 ОСОБА_1 придбав автомобіль марки PEUGEOT 806 SR, 2000 р.в., номер кузова НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , вартістю 105 508,80 грн. 25.07.2017 ОСОБА_1 , як власник вказаного автомобіля, здійснив його перереєстрацію в Регіональному сервісному центрі МВС у Львівській області.

Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний у вищевказаному порядку письмово повідомити Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані до 01.08.2017.

Однак, за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав до Реєстру відповідне електронне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб'єкта декларування лише 12.02.2018, тобто несвоєчасно.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є 12.02.2018.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 1726 КУпАП, є місце проходження військової служби ОСОБА_1 , а саме Пустомитівський районний військовий комісаріат Львівської області, розташований за адресою: АДРЕСА_3 .

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі. Таким чином, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Правопорушення виявлено 13.02. 2018 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину вчиненні правопорушення визнав та пояснив, що через свою необізнаність вчасно не надіслав повідомлення про зміну майновго стану.

Попри повне визнання своєї вини ОСОБА_1 вина у вчиненні правопорушення повністю доведене зібраними у справі доказами, а саме:

Протокол № 128 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172 - 6 КУпАП від 13.02.2018 року стосовно ОСОБА_1 складений начальником міжрайонного відділу № 2 (м. Пустомити) УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НПУ майором поліції Демкович О.О., особистими поясненнями ОСОБА_1 в яких свою вину визнає повністю. посвідченням прапорщика НОМЕР_3 , виданим 14.02.2014, витягом з наказу військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 від 22.08.2017 №111, витягом з послужного списку ОСОБА_1 , договором купівлі-продажу транспортного засобу від 21.07.2017 №4647/2017/550929, звітом про оцінку від 21.07.2017 серія АА № 004824, заявою ОСОБА_1 від 25.07.2017 № 122476452, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу від 25.07.2017 серія НОМЕР_4 , скріншотом з офіційного сайту НАЗК.

Оцінюючи докази в їх сукупності суд прийшов до висновку, що в матеріалах справи наявно достатньо доказів, вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172 - 6 КУпАП.

Вирішуючи питання про вид стягнення, з врахуванням особи правопорушника, який розкаявся у вчиненому, що є обставиною що пом'якшує відповідальність, відсутність обтяжуючих обставин, приходжу до висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції. 2 ст. 172-6 КУпАП, що передбачає відповідальність за вчинене правопорушення у виді штрафу.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винувати у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172 - 6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 352,39 грн. судових витрат.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

СуддяД. А. Кукса