06.03.2018 Справа № 756/780/18
Справа пр. №3-923/18
ун. №756/780/18
06 березня 2018 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Андрейчук Т.В., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Києва, проживає за адресою: АДРЕСА_1, працює приватним підприємцем,
за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -
У протоколі про адміністративне правопорушення від 08 грудня 2017 року серії АА №684912, складеному о/у УЗЕ в м. Києві капітаном поліції Салієм О.О., зазначено, що 08 грудня 2017 року ОСОБА_1 в АДРЕСА_2, в купаві здійснював реалізацію харчової продукції (шаурми) без дозвільної документації - висновку СЕС, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про розгляд адміністративної справи повідомлявся належним чином, подав до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Зважаючи на це, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 за наявними матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази, встановив таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї регулюються Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
За приписами п. 92 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" харчовий продукт - речовина або продукт (неперероблений, частково перероблений або перероблений), призначені для споживання людиною.
Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" сертифікація харчових продуктів необов'язкова.
20 вересня 2015 року набув чинності Закону України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо харчових продуктів" №4179а, згідно з яким для всієї харчової продукції, крім дитячого харчування, було скасовано обов'язкове оформлення санітарно-епідеміологічних висновків.
Крім того, зазначаючи у протоколі про адміністративне правопорушення про відсутність дозвільної документації, а саме висновку СЕС, о/у УЗЕ в м. Києві капітан поліції Салій О.О. не вказав, яким саме законодавчим актом передбачено необхідність отримання такого висновку.
Більш того, особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення від 08 грудня 2017 року серії АА №684912, не звернула уваги на те, що на час оформлення згаданого протоколу Державна санітарно-епідеміологічна служба була ліквідована на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №348 "Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби".
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 247 КУпАП, -
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 (відомості стосовно ідентифікаційного номеру відсутні) до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 164 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва.
Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя Т.В. Андрейчук