Справа №295/1562/18
Категорія 147
3/295/812/18
07.03.2018 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Костенко С.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділу АП Управління патрульної поліції у м. Житомирі ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 та області, громадянки України, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_3 та області, і.к. НОМЕР_1, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушенняМельничук Т.М. 07 лютого 2018 року о 04 годині 50 хвилин в м. Житомирі по вул Покровськвй,129 в м. Житомирі керувала транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія, проводився приладом "ДАЙГЕР" в присутності свідків.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину заперечила та пояснила, що 07 лютго 2018 року її було зупинено працівниками поліції і запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння, на що вона погодилася і прилад показав відомості, що вона перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Однак з результатами вона не погодилася і одразу поїхала до облнаркодиспансеру, де здала кров та отримала висновок, що ознак сп'яніння не виявлено.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення; посада , ПІБ особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; ПІБ потерпілих, свідків, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Інструкцією «Про виявлення у водії транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним наказом від 09.11.2015 року № 1452/735 МВС України та МОЗ України, зареєстрованого в МЮУ 11.11.2015 року № 1413/27858, чинного на час розгляду справи, визначено процедуру проведення такого огляду.
Зокрема, п. 7 розділу 1 Інструкції зазначено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатом огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я.
Відповідно до вимог ч.3 ст.266 КУпАП лише у разі незгоди водія на проведення поліцейським огляду на стан сп'яніння за допомогою спеціальних засобів або в разі незгоди з його результатами - огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Як вбачається з дослідженого в судовому засіданні відеофайлу з нагрудного значка поліцейського, ОСОБА_1 не погодилася з результатами тесту.
З дослідженого в судовому засіданні висновку № 88 від 07.02.2018 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, 07 лютого 2018 року о 06 годині 20 хвилин було взято кров ОСОБА_1 для перевірки наявності в крові етилового алкоголю. За результатом лабораторного дослідження крові у ОСОБА_1 в крові виявлено етанол 0,17 проміле.
Згідно методичних рекомендації «Судово-медичної діагностики смертельних отруєнь етиловим алкоголем», узгодженого управлінням спеціалізованої медичної допомоги населенню Департаменту організації медичної допомоги населенню МОЗ України, концентрація менш 0,4 проміле етилового алкоголю - не є алкогольним сп'янінням. Отже, за даними токсикологічного дослідження, а саме виявлення концентрації 0,17 проміле в крові у ОСОБА_1., не є станом алкогольного сп'яніння.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність в її діях складу адміністративного правопорушення, що виключає провадження у справі та підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247,283, 284, Кодексу України про адміністративні правопорушення суд, -
Провадження в справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП - закрити за відсутністю складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
.
Суддя С.М.Костенко
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.