Справа №278/2027/17
05 березня 2018 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши заяву заступника начальника ДУ “Райківська виправна колонія (№ 73)” про роз'яснення вироку Житомирського районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2017 року,-
20 жовтня 2017 року Житомирським районним судом Житомирської області було ухвалено вирок, яким вирішено: ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 130, частиною 2 статті 186 КК, та призначити йому покарання: за частиною 1 статті 130 КК 2 (два) роки позбавлення волі; за частиною 2 статті 186 КК 4 (чотири) роки позбавлення волі. Відповідно до частини 1 статті 70 КК шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_3 покарання 4 (чотири) роки позбавлення волі. Початком строку відбування покарання вважати день набрання вироком законної сили. До набрання вироком законної сили обрати ОСОБА_3 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши останньому з 21-ої год. до 06-ої год. наступної доби залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 . Цивільний позов ОСОБА_4 задовольнити повністю. Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_4 12380 грн. матеріальних збитків, завданих злочином. Речові докази: шматочок клейкої стрічки, медичний шприц, марлеві тампони, - знищити; мобільний телефон «Леново» з картками «Київстар» і «Лайф» конфіскувати у рахунок погашення заявленого цивільного позову; три мотки липкої стрічки «Скотч» - залишити у матеріалах справах. Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Начальник ДУ “Райківська виправна колонія (№ 73)” звернувся до суду із заявою щодо уточнення початку перебігу строку покарання засудженому ОСОБА_3 , оскільки з матеріалів особової справи, а саме - протоколу затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину від 01 грудня 2017 року (а.с. 2) вбачається, що вказану особу затримано 01 грудня 2017 року, а в вироку зазначено, що початком строку відбування покарання вважати день набрання вироком законної сили, тобто - 21 листопада 2017 року.
У судове засідання належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи учасники справи не з'явились.
Відповідно до ч. 2 ст. 380 КПК України, неявка учасників судового провадження не є перешкодою для вирішення питання про роз'яснення судового рішення, у зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути справу за відсутності засудженого.
Відповідно до ст. 380 КПК України якщо судове рішення є незрозумілим суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз'яснює своє рішення не змінюючи при цьому його зміст.
Дослідивши заяву начальника ДУ “Райківська виправна колонія (№ 73)” та матеріали кримінального провадження, суд дійшов висновку, що строк відбуття покарання ОСОБА_3 рахується з моменту фактичного затримання за вироком Житомирського районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2017 року, тобто з 01 грудня 2017 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. 380 КПК України, суд, -
Заяву заступника начальника ДУ “Райківська виправна колонія (№ 73)” про роз'яснення вироку Житомирського районного суду Житомирської області від 20 жовтня 2017 року - задовольнити.
Роз'яснити, що у даному випадку початок строку відбування покарання починається з моменту затримання ОСОБА_3 , у відношенні якого 20 жовтня 2017 року Житомирським районним судом Житомирської області було ухвалено вирок.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Житомирський районний суд Житомирського області протягом семи днів.
Суддя ОСОБА_1