про залишення позовної заяви без руху
07 березня 2018 р. м. ХерсонСправа № 821/442/18
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дмитрієва О.О., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області про скасування постанови про накладення штрафу у сумі 34000 грн. від 23.02.18 року та припису від 09.02.2018 року,
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить:
- скасувати постанову №1021-01-51/11 по справі про адміністративне правопорушення, винесену 23.02.2018 року Головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу УДАБІ у Херсонській області ОСОБА_2 про накладення штрафу за правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 96 КУпАП;
- скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий начальником інспекційного відділу УДАБІ у Херсонській області 09.02.2018 року.
Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі. Суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд вважає, що така не відповідає вимогам ч. 3 ст. 161 КАС України, за змістом якої до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом ст. 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року № 3674-VI визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
З огляду на матеріали справи, позивачем оскаржено до суду постанову №1021-01-51/11 від 23.02.2018 року про накладення штрафу за правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 96 КУпАП, у розмірі 34000 грн. та припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 09.02.2018 року.
Оскільки, вимога про скасування постанови про накладення штрафу впливає на майновий стан позивача, то така позовна вимога є майновою.
Таким чином в даному адміністративному позові заявлено дві вимоги, майнового та немайнового характеру, а тому позивач, обраховуючи розмір судового збору, повинен керуватися положеннями Закону України "Про судовий збір", якими встановлено порядок визначення ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового та немайнового характеру.
Відповідно до пп.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір":
- за подання фізичною особою до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі, що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб:
- за подання фізичною особою до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі, що становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно із ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” від 07.12.2017 року № 2246-VIII у 2018 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб установлений в розмірі 1 762 грн.
Враховуючи викладене сума судового збору, що підлягає сплаті позивачем - фізичною особою при поданні до суду позовної заяви, що містить одночасно вимогу немайнового та майнового характеру, складає 1409,60 грн.
Таким чином, з урахуванням вже сплаченої позивачем суми судового збору у розмірі 704,80 грн., позивачу належить надати суду докази сплати судового збору у розмірі 704, 80 грн..
Тому така заява відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/442/18 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Дмитрієва О.О.