28 лютого 2018 року м. РівнеСправа №817/2166/17
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом
Головного управління ДФС у Рівненській області
доОСОБА_1
про стягнення податкового боргу,
Головне управління ДФС у Рівненській області (далі - ГУ ДФС у Рівненській області) звернулося з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1Ф.) про стягнення податкового боргу з транспортного податку в сумі 25000,00грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 14.02.2017 за ОСОБА_1 перед бюджетом рахується податковий борг з транспортного податку в сумі 25000,00грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
Ухвалою суду від 29.01.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Разом з тим, встановлено відповідачу строк для подання суду відзиву.
Відповідач відзиву суду не надала, про розгляд даної справи повідомлена належним чином.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Судом встановлено, що станом на 14.02.2017 за ОСОБА_1 рахується податковий борг з транспортного податку з фізичних осіб в сумі 25000,00грн., який виник на підставі який виник на підставі податкового повідомлення-рішення форми "Ф" від 30.06.2016 №2388-13, згідно з яким відповідачу визначено податкове зобов'язання в сумі 25000,00грн.
З метою погашення податкового боргу ГУ ДФС у Рівненській області для ОСОБА_1 було сформовано та надіслано 27.12.2016 податкову вимогу форми "Ф" від 26.12.2016 №8697-17 .
Вказані податкове повідомлення-рішення та податкова вимога вважаються врученими відповідачу в силу вимог п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України, у встановленому законом порядку нею не оскаржувалися. .
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунком виникнення податкового боргу (а.а.с.5), карткою особового рахунку платника (а.а.с.6), податковою вимогою форми "Ф" від 26.12.2016 №8697-17, корінцем до даної вимоги та поштовим відправленням (а.а.с.7), корінцем податкового повідомлення-рішення форми "Ф" від 30.06.2016 №2388-13 та поштовим відправленням (а.а.с.8).
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
В силу вимог ст.ст.10, 265, 267 Податкового кодексу України, транспортний податок є складовою частиною податку на майно, який належить до місцевих податків та зборів і встановлюється місцевими радами.
Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів доходів і зборів, до яких зокрема відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.
Згідно з пп.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування
За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Оскільки відповідач не оскаржувала податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги, то загальна сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів та митних платежів, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Враховуючи положення ч.2 ст.139 КАС України судовий збір відшкодуванню не підлягає.
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 33024; РНОКПП НОМЕР_1) до місцевого бюджету м.Рівного податковий борг з транспортного податку в сумі 25000,00грн (двадцять п'ять тисяч гривень).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд (пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Щербаков В.В.