Ухвала від 05.03.2018 по справі 816/410/18

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі

05 березня 2018 рокум. ПолтаваСправа № 816/410/18

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С.,

перевіривши матеріали позову

позивача ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

до відповідача Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (пров. Євгена Гребінки, 13, м. Гребінка, Полтавська область, 37400)

про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

02.02.2018 ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою (надійшла до суду 06.02.2018) до Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії.

Підставою для звернення до суду із цим позовом позивач вказує призначення позивачу пенсії без включення до робочого стажу 15 місяців проходження служби в Збройних Силах України.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.02.2018 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.

24.02.2018 позивачем направлено до суду документи на усунення недоліків позову (надійшли до суду 27.02.2018).

27.02.2018 позивачем надано до суду уточнену позовну заяву, а саме позивач просить суд:

- зобов'язати Гребінківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області включити в стаж та зарахувати сплачені позивачем внески до Пенсійного фонду України за час мобілізації до Збройних Сил України при проходженні служби і провести перерахунок пенсійних виплат з 26.05.2017, тобто з часу подання заяви про призначення пенсії.

Адміністративний позов відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на цій стадії відсутні.

Отже, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Суд зазначає, що позивач не заявляє клопотання про розгляд справи у порядку загального позовного провадження.

Крім того, цей спір не входить до переліку справ, визначених частиною четвертою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, що мають розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до частини другої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Положеннями пункту 10 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо інших справ, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною п'ятою статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку про те, що справа відноситься до справ незначної складності.

Отже, суд вважає за можливе розглядати цю справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Крім того, згідно з частиною третьою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для витребування від відповідача додаткових доказів у справі.

Керуючись статтями 12, 77, 171, 248, 256, 257, 260 пунктом 5 частини першої статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі 816/410/18 за позовом ОСОБА_1 до Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії.

Розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

У разі заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження або за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та без проведення судового засідання встановити учасникам справи строк для подання цих заперечень тривалістю п'ятнадцять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.

Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив тривалістю три дні з дня отримання відзиву на позовну заяву.

Встановити відповідачу строк для подання заперечення тривалістю три дні з дня отримання відповіді на відзив.

Витребувати від позивача письмові пояснення щодо строку звернення до суду із цим позовом та щодо дати отримання листа Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 13.07.2017 № 3/Я-05.

Витребувати від Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області належним чином завірені копії:

- матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1;

- заяви про перерахунок пенсії;

- листа Гребінківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України від 13.07.2017 № 3/Я-05.

Витребувані документи надати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали.

Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://adm.pl.court.gov.ua/sud1670/.

Копію ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати сторонам у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки.

Надіслати відповідачу копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Роз'яснити учасникам справи, що судом відповідно до вимог частини першої статті 144 Кодексу адміністративного судочинства України з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства вчиняються заходи процесуального примусу, визначені статтею 145 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в частині відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя Т.С. Канигіна