Справа № 187/231/18
3/0187/90/18
"06" березня 2018 р. смт Петриківка
Суддя Петриківського районного суду Дніпропетровської області Караул О.А., розглянувши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, що надійшли з Петриківського районного відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Дніпропетровській області, складені відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст.183-1 КУпАП,
05.03.2018 року до Петриківського районного суду Дніпропетровської області надійшов протокол № 10, складений 16.02.2018 року старшим державним виконавцем Петриківського районного відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Дніпропетровській областіОСОБА_2 у відношенні ОСОБА_1про вчинення останнім адміністративного правопорушення передбаченого ст.183-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП, посадова особа при підготовці до розгляду справи вирішує чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.
У ч. 2 ст. 254 КУпАП зазначено, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зазначається місце його складення, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; час вчинення адміністративного правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення вказана норма закону не дотримана. Так, у протоколі № 10 про адміністративне правопорушення від 16.02.2018 року відносно капуста С.Т. допущені наступні недоліки:
-не зазначено місце складання цього протоколу;
-не зазначено відомостей про особу правопорушника, зокрема тих чи являється така особа інвалідом І або ІІ групи, що має значення при визначенні покарання;
-не додано розрахунку заборгованості боржника у розрізі по місяцях впродовж яких виникла заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, що давав би змогу для суду оцінити розмір аліментів необхідний до сплати кожного місяця, розмір фактично сплачених чи не сплачених аліментів, чітко визначений період часу протягом якого виникла заборгованість;
-не зазначено час вчинення правопорушення;
-в протоколі відсутні пояснення ОСОБА_1 та його підпис;
-відсутні відомості щодо вручення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності копії протоколу про адміністративне правопорушення;
-не зазначено про ознайомлення цієї особи з її правами та обов'язками.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В порушення ст. 251 КУпАП особою, що склала протокол не додано жодного доказу вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.183-1 КУпАП.
Враховуючи викладене вище, суд зауважує на тому, що зазначений протокол про адміністративне правопорушення складений без додержання вимог КУпАП та не містить в собі усіх тих даних, що є необхідними задля встановлення дійсних обставин справи, правильної кваліфікації дій правопорушника та, як результат притягнення винної особи до відповідальності за належною статтею КУпАП.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
З огляду на викладене, суд вважає, що без доопрацювання та усунення недоліків подальший розгляд справи не можливий, тому матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП слід повернути до Петриківського районного відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Дніпропетровській області,для доопрацювання та усунення зазначених вище недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 221, 254, 256, 278, 283 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 183-1 КУпАП повернути до Петриківського районного відділу державної виконавчої служби ГТУ юстиції у Дніпропетровській області для доопрацювання та усунення недоліків, про які зазначено в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_3