Ухвала від 06.03.2018 по справі П/811/1718/17

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

06 березня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/1718/17,,

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

05 березня 2018 року до Кіровоградського окружного адміністративного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу на начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області як керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання постанови суду від 06.11.2017 та встановлення відповідачу нового строку для подання звіту.

Дослідивши матеріали заяви та адміністративної справи, суддя дійшов висновку, що клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу на суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду підлягає поверненню заявнику без розгляду, з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4)зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Згідно п.1 ч.1 ст.59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи.

Крім того, приписами ч.8 ст.59 КАС України передбачено, що у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги чи клопотання.

В матеріалах справи міститься довіреність від 05.10.2017, зареєстрована в реєстрі за №86, якою ОСОБА_2 уповноважив бути його представниками в державних органах ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.14).

До клопотання про накладення штрафу на начальника Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області як керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду подана копія такої ж довіреності.

До клопотання про накладення штрафу на суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду ОСОБА_1 не додано довіреність, яка б свідчила про наявність у останнього права подавати таке клопотання від імені ОСОБА_2.

При цьому, в матеріалах даної справи така довіреність також відсутня.

До того ж, суд зазначає, що в судовому засіданні 06.11.2017 при розгляді справи, повноваження ОСОБА_1 на представництво інтересів ОСОБА_2 не підтверджено, про що зазначено у журналі судового засідання (а.с.36-37).

Таким чином, вищенаведені обставини свідчать про відсутність саме у ОСОБА_1 повноважень щодо подання до суду клопотання про накладення штрафу на суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду по даній справі від імені ОСОБА_2.

Крім того, дані обставини зазначені судом в ухвалі від 28 лютого 2018 року.

Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

За таких обставин клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 59, 167, 248, 256, 294, 382 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень за неподання звіту про виконання рішення суду по справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - повернути заявнику без розгляду.

Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, передбаченому ст.256 КАС України, та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали за правилами, встановленими ст.293-297 КАС України.

Відповідно до пп.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина