Ухвала від 05.03.2018 по справі 809/427/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"05" березня 2018 р. справа № 809/427/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури Івано-Франківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи згідно розрахунку №60 від 28.11.2017, в розмірі 3 025,80 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

Перший заступник керівника Калуської місцевої прокуратури Івано-Франківської області 02.03.2018 звернувся в суд із вказаним адміністративним позовом.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

З'ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, необхідно вказати, що за змістом частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Так, згідно частини 1 статті 1 вказаного Закону, судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

За приписами частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору, серед іншого, є громадяни України, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання суб'єктом владних повноважень до суду адміністративного позову майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривень.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд прийняти рішення, яким стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи згідно розрахунку №60 від 28.11.2017, в розмірі 3 025,80 гривень.

Суд зазначає, що вказана вимога є позовною вимогою майнового характеру заявленою суб'єктом владних повноважень.

Враховуючи положення пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинен сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі - 1 762,00 гривень.

Однак позивачем не долучено до адміністративного позову квитанцію (платіжний документ) про сплату судового збору в розмірі 1 762,00 гривень.

Також, у відповідності до частини 2 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Втім, в матеріалах адміністративного позову відсутній доказ надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Крім того, відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

За змістом частини 4 статті 79 коментованого Кодексу учасник справи повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Згідно пунктів 2, 4 частини 5 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи зобов'язані, поряд з іншим, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи, а також подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

В позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5 частина 5 статті 160 Кодексу).

Позивач в адміністративному позові вказує на обставину, яка має значення для справи, передувала зверненню до суду, і, на переконання суду, підлягає встановленню, а саме:

- результати розгляду справи про порушення відповідачем законодаства про автомобільний транспорт;

- доведення до відома відповідача розрахунку №60 від 28.11.2017, листів Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області №26/5514-17 від 13.12.2017 і листа Калуського міжрайонного прокурора №01-184вих-18 від 18.01.2018.

Втім, належних доказів на підтвердження такої обставини позивачем до позовної заяви не додано, інформації про здійснені усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідних доказів не зазначено.

Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог пункту 5 частини 5 статті 160, частин 2, 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

За приписами частин 1, 2 статті 169 Кодексу суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 5 частини 5 статті 160, частинами 2, 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури Івано-Франківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи згідно розрахунку №60 від 28.11.2017, в розмірі 3 025,80 гривень, - залишити без руху.

2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 5 частини 5 статті 160, частинами 2, 3, 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог:

2.1. Необхідно надати (долучити) до позовної заяви:

2.1.1. Квитанцію (платіжне доручення) про сплату (доплату) судового збору в розмірі 1 762,00 гривень.

2.1.2. Доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

2.1.3. Належним чином завірені копії письмових доказів (документів) на підтвердження обставин:

а) докази про результати розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, якого на такий розгляд запрошено листом Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області №26/5514-17 від 13.12.2017, і докази доведення таких результатів до відома відповідача;

б) докази доведення до відома відповідача розрахунку №60 від 28.11.2017, листів Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області №26/5514-17 від 13.12.2017 і листа Калуського міжрайонного прокурора №01-184вих-18 від 18.01.2018 (в тому числі отримання їх відповідачем).

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.