Ухвала від 03.03.2018 по справі 826/6970/17

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/6970/17

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

03 березня 2018 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Горяйнов А.М., перевіривши апеляційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 29 листопада 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, за участю третьої особи - Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві подало апеляційну скаргу на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 29 листопада 2017 року.

З 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким викладено у новій редакції, зокрема, Кодекс адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 13 розділу VII «Перехідні положення» КАС України судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.

У відповідності до ч. 2 ст. 186 КАС України у редакції, що діяла до 15 грудня 2017 року, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копію постанови суду від 29 листопада 2017 року представник відповідача отримав 18 грудня 2018 року, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

Таким чином, апеляційну скаргу на вказане судове рішення необхідно було подати у строк до 28 грудня 2017 року. Натомість дана апеляційна скарга подана до суду 21 лютого 2018 року, тобто після закінчення строку апеляційного оскарження, встановленого ч. 2 ст. 186 КАС України у редакції, що діяла до 15 грудня 2017 року.

Відповідно до п. 10 розділу VII «Перехідні положення» КАС України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу

Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

В апеляційній скарзі відповідача також міститься клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження. Вказане клопотання обґрунтоване тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року № 30 «Про утворення Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві» Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві перебуває у стані реорганізації. У зв'язку з цим, а також кадровими змінами, неукомплектованістю штату, великим навантаженням та обсягом справ у юридичному відділі відповідач просить суд поновити строк апеляційного оскарження.

Вважаю, що обставини, на які посилається представник Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, не є поважними причинами пропуску строку апеляційного оскарження на майже два місяці.

З огляду на викладене приходжу до висновку про те, що апеляційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві слід залишити без руху та надати скаржнику час для звернення із заявою про поновлення строку.

Крім того, апеляційна скарга позивача оформлена без дотримання вимог, встановлених ч. 5 ст. 296 КАС України, оскільки до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» щодо спорів не майнового характеру.

Разом з апеляційною скаргою відповідач подав клопотання про звільнення від сплати судового збору, однак ухвалою суду від 03 березня 2018 року у задоволенні вказаного клопотання було відмовлено.

У відповідності до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на час звернення з апеляційною скаргою, за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Положеннями пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на час звернення до суду з даним позовом, передбачено сплату судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01 січня відповідного року.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року складав 1600 грн. 00 коп.

Таким чином, звертаючись до суду з позовом, позивачі зобов'язані були сплатити судовий збір у розмірі 640 грн. 00 коп., а з апеляційною скаргою - 960 грн. 00 коп.

У відповідності до ч. 2 ст. 298 КАС України від 03 жовтня 2017 року до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.

У зв'язку з викладеним вважаю необхідним апеляційну скаргу позивача залишити без руху та запропонувати усунути вказаний недолік апеляційної скарги шляхом надання документа про сплату судового збору у розмірі 960 грн. 00 коп. та клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням інших підстав для його поновлення.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31211206781007; код класифікації доходів бюджету - 22030101.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 186, 189 КАС України у редакції від 06 липня 2005 року (зі змінами), ст.ст. 169, 296, 298 КАС України у редакції від 03 жовтня 2017 року, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на постанову окружного адміністративного суду м. Києва від 29 листопада 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, за участю третьої особи - Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити Центральному об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк для усунення вказаного недоліку - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.

Суддя А.М. Горяйнов

Головуючий суддя Горяйнов А.М.