ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
28 лютого 2018 року м. Київ № 826/16329/16
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі колегії суддів: головуючого судді Чудак О.М., суддів Пащенка К.С., Шейко Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про залучення співвідповідача до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Національне агентство з питань запобігання корупції, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (ОСОБА_1.) до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Національне агентство з питань запобігання корупції, про:
- визнання протиправним ненадання Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України інформації на запит ОСОБА_1 від 29.08.2016;
- зобов'язання Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України надати повну інформацію на зазначений запит, а саме: Експертний висновок щодо відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вимогам нормативних документів системи технічного захисту інформації, з усіма додатками до нього.
Так, позовні вимоги заявлені ОСОБА_1 до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Водночас, відповідно до пункту 1 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №411 Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Адміністрація Держспецзв'язку) є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах організації спеціального зв'язку, захисту інформації, телекомунікацій і користування радіочастотним ресурсом України.
Згідно з підпунктом 17 пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Адміністрація Держспецзв'язку установлює порядок організації та проведення державної експертизи у сфері криптографічного і технічного захисту інформації, проводить державну експертизу та експертні дослідження у сфері криптографічного захисту інформації, визначає криптографічні алгоритми як рекомендовані, допускає до експлуатації засоби криптографічного захисту інформації, засоби, комплекси та системи спеціального зв'язку, надає та/або реєструє експертні висновки за результатами державної експертизи у сфері криптографічного та технічного захисту інформації, свідоцтва про допуск до експлуатації засобів криптографічного захисту інформації, засобів, комплексів та систем спеціального зв'язку, декларації та атестати відповідності комплексних систем захисту інформації.
Пунктом 1.8 Положення про державну експертизу в сфері технічного захисту інформації, затвердженого наказом Адміністрації Держспецзв'язку від 16.05.2007 №93, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.07.2007 за №820/14087 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), зокрема, передбачено, що для організації та проведення експертизи Адміністрація розробляє необхідні нормативно-правові акти та нормативні документи, що забезпечують проведення експертизи, інформує Організаторів та Експертів щодо введення їх у дію.
Пунктом 3.29 Положення № 93 передбачено, що за результатами проведених робіт Організатор складає Експертний висновок відповідного змісту щодо відповідності об'єкта експертизи вимогам нормативних документів з ТЗІ, підписує його і разом із протоколами виконання робіт подає до Адміністрації Держспецзв'язку.
Згідно з пунктом 4.2 Положення № 93 на підставі позитивного рішення щодо експертизи комплексної системи захисту інформації Замовнику видається зареєстрований Атестат відповідності за підписом Голови (заступника Голови) Держспецзв'язку.
Окрім того, відповідно до частини другої статті 15 Закону України «Про державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації» від 23.02.206 №3475-IV Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах організації спеціального зв'язку, захисту інформації, телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України, актів і доручень Президента України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, які підписує Голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
З огляду на те, що Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України не є самостійною юридичною особою, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі співвідповідача - Адміністрацію Держспецзв'язку.
З урахуванням наведеного, Керуючись статтями 48, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Залучити до участі у справі №826/16329/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Національне агентство з питань запобігання корупції, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, співвідповідача - Адміністрацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після її підписаннями суддями та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О.М. Чудак
Судді К.С. Пащенко
Т.І. Шейко