Постанова від 01.03.2018 по справі 327/76/18

РОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 327/76/18

Провадження № 3/327/39/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про повернення протоколу про адміністративне правопорушення

для належного оформлення

01.03.2018 року смт Розівка

Суддя Розівського районного суду Запорізької області Антіпова Т.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, тимчасово не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2018 року до Розівського районного суду Запорізької області від Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 021599 від 23.02.2018 року за ч. 1 ст.130 КУпАП відносно гр. ОСОБА_1.

За змістом складеного протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 23.02.2018 року о 23 год. 00 хв. в смт. Розівка по вул. Центральній, водій ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги пункту 2.9.а Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Виконуючи положення ст.278 КУпАП про підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про необхідність повернення протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення у зв'язку із виявленням недоліків.

Згідно положень ч.1 ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, є одним із основних джерел доказів, складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При проведенні підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення судом встановлено, що зміст протоколу не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме.

В протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 021599 від 23.02.2018 року не вказано дата та час розгляду адміністративної справи, яка буде розглядатися Розівським районним судом Запорізької області, а також відсутнє зазначення документу, на підставі якого встановлено особу правопорушника ОСОБА_1

Окрім цього, до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 021599 від 23.02.2018 року не додано ксерокопія паспорту правопорушника ОСОБА_1 та витягу з АРМОР на правопорушника.

Крім того, відповідно до п. 6 та п. 7 розділ І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції вбачається, що огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

Відповідно до п. 1, 2, 7, 10 розділу ІІ вищевказаної Інструкції за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Результати огляду на стан сп'яніння водія транспортного засобу, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду.

Всупереч вищевказаному протокол про адміністративне правопорушення не містить даних щодо того, чи було водію ОСОБА_1 запропоновано поліцейськими пройти огляд на стан сп'яніння на місці скоєння адміністративного правопорушення за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, а також відсутні докази на підтвердження того, що водій ОСОБА_1 відмовився пройти вищевказаний огляд, в зв'язку з чим останнього було направлено до медичного закладу.

Крім того в протоколі серії БД № 021599 від 23.02.2018 року не зазначено результати огляду правопорушника на стан сп'яніння та якими спеціальними технічними засобами проводився даний огляд.

Оскільки виявлені судом недоліки унеможливлюють розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті, тому протокол про адміністративне правопорушення серії БД № 021599 від 23.02.2018 року у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП підлягає поверненню до Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП України в Запорізькій області для дооформлення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, повернути до Розівського ВП Бердянського ВП ГУНП України в Запорізькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Т.А. Антіпова