Постанова від 27.02.2018 по справі 810/3946/17

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 810/3946/17 Суддя першої інстанції: Лисенко В.І.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2018 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Степанюка А.Г.,

суддів - Кузьменка В.В., Шурка О.І.,

при секретарі - Ліневській В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року, ухваленого у місті Києві о 16 годині 15 хвилин, повний текст якого складено 21 грудня 2017 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2017 року ОСОБА_1 (далі - Позивач, ОСОБА_1) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області (далі - Відповідач, Ліквідаційна комісія ГУ МВС в Київській області) в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив:

- визнати протиправними дії при оформленні довідки про розмір грошового забезпечення від 19.05.2017 року №29/127, яка направлялась до ГУ ПФ України в Київській області;

- зобов'язати посадових осіб Ліквідаційної комісії ГУ МВС в Київській області виготовити довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням як основних так і додаткових видів грошового забезпечення у таких розмірах:

посадовий оклад (за посадою старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Апарату ГУ НП (м. Київ) - 2800,00 грн.;

оклад за спеціальне звання (підполковник поліції) - 2200,00 грн.;

надбавка за стаж служби (18 календарних років - 35%) - 1750,00 грн.;

надбавка за специфічні умови проходження служби у поліції (до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби) - 6750,00 грн.;

надбавка за таємність 15% - 420,00 грн.;

премія не менше 33,3 %;

- надіслати нові довідки про грошове забезпечення станом на 01.01.2016 та 01.02.2017 до ГУ ПФУ в Київській області для проведення перерахунку пенсії, а їх копії Позивачу - для контролю.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року позов задоволено частково:

- визнано протиправними дії Ліквідаційної комісії ГУ МВС в Київській області щодо направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області довідки № 29/127 від 19.05.2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, у якій не вказано встановленої на час звільнення премії у розмірі 33,3 %;

- зобов'язано Відповідача виготовити та направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення Позивача із зазначенням як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення у наступних розмірах:

посадовий оклад (за посадою старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах Апарату ГУ НП (м. Київ) - 2 800,00 грн.;

оклад за спеціальне звання (підполковник поліції) - 2 200,00 грн.;

надбавка за стаж служби (18 календарних років - 35%) - 1 750,00 грн.;

надбавка за таємність 15% (встановлена на момент звільнення) - 420,00 грн.;

премія (встановлена на момент звільнення) - 33,3 %;

- зобов'язано Ліквідаційну комісію ГУ МВС в Київській області виготовити та направити ОСОБА_1 та Головному управлінню Пенсійного фонду України в Київській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2016 року.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

При цьому, задовольняючи позовні вимоги в частині, суд першої інстанції виходив з того, що Позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988. Крім того, підкресливши наявність в особи права на самостійне отримання довідки про складові грошового забезпечення, зазначив про відсутність у Відповідача підстав для ненадання Позивачу такої довідки за наслідками розгляду звернення останнього від 11.08.2017 року. При цьому, аналізуючи правомірність зазначення у довідці складових грошового забезпечення, суд наголосив на тому, що розмір премії не може бути меншим за той, що був визначений при звільненні особи з органів внутрішніх справ, а надбавки за оперативно-розшукову діяльність та за особливо важливі завдання також повинні бути відображені у довідці.

Відмовляючи у задоволенні іншої частини позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що на момент звільнення Позивача з органів внутрішніх справ надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції не виплачувалася, у зв'язку з чим підстави для включення її розміру до довідки про грошове забезпечення відсутні. Крім того, суд зауважив, що направлення довідки до ГУ ПФУ у Київській області та ОСОБА_1 для контролю не охоплюється передбаченими КАС України способами забезпечення виконання судового рішення.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати його в частині незадоволених позовних вимог та ухвалити нове судове рішення у відповідній частині. При цьому звертає увагу на порушення судом норм матеріального та процесуального права, наголошуючи, що надбавки за виконання особливо важливих завдань та за оперативно-розшукову діяльність входили до складу грошового забезпечення до 01.01.2018 року, а тому повинні бути включені до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсій. Також зазначає, що оскільки надбавка за специфічні умови проходження служби виплачується всім працівникам поліції з грудня 2016 року та гарантує збільшення розмірів їх грошового забезпечення, остання повинна бути включена до довідки про грошове забезпечення Позивача для перерахунку пенсії.

Протягом визначеного в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 19.01.2018 року строку відзив на апеляційну скаргу Відповідачем подано не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Оскільки рішення Київського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року в частині задоволення позовних вимог не є предметом апеляційного оскарження, адже ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.02.2018 року апеляційну скаргу Ліквідаційної комісії ГУ МВС в Київській області було повернуто, судова колегія вважає за необхідне здійснювати перевірку законності та обґрунтованості рішення суду першої інстанції у межах доводів та вимог апеляційної скарги.

У судовому засіданні Апелянт доводи апеляційної скарги підтримав та просив суд вимоги останньої задовольнити повністю.

Відповідач, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи, у судове засідання не прибув.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення Позивача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, виходячи з такого.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, Позивач є особою, якій призначено з 2001 року пенсію за вислугою років згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ» як колишній працівник міліції, що підтверджується копією посвідчення НОМЕР_1, виданого ФЕВ ГУ МВС України в Київській області 24.04.2001 року (а.с. 9).

11.08.2017 року ОСОБА_1 звернувся до голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС в Київській області із заявою, в якій просив надати довідки про розмір грошового забезпечення (із зазначенням його складових) для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 року, 01.01.2017 року і теперішній час, з урахуванням діючого законодавства та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 (а.с. 11).

Листом від 06.09.2017 року №29/Б-760 Відповідач повідомив Позивача про те, що листом МВС України від 22.03.2017 року №4019/02/22-2017 було повідомлено ПФ України про підстави для проведення перерахунку пенсій, у зв'язку з чим останнім підготовлено списки осіб, пенсії яких підлягали перерахунку. У подальшому відповідно до листа МВС України від 20.04.2017 року №5551/05/22-2017 Ліквідаційною комісією ГУ МВС в Київській області проводилася підготовка та передача до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у тому числі й довідки від 19.05.2017 року №29/127 щодо ОСОБА_1 (а.с. 12).

До вказаного листа було додано довідку про розмір грошового забезпечення Позивача для перерахунку пенсії, зі змісту якої вбачається такі його складові: посадовий оклад - 2 800,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним зважанням) підполковник міліції - 2 200,00 грн.; надбавка за стаж служби 18 років - 1 750,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 420,00 грн.; премія - 163,48 грн., яка складає 2,28 % усього грошового забезпечення (а.с. 13).

На підставі встановлених вище обставин, виходячи з системного аналізу приписів ст. ст. 19, 22 Конституції України, ст. 102 та п. 15 розділу ХІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», ст. ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також ряду підзаконних актів, суд першої інстанції прийшов до висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог, оскільки у Позивача є право на безпосереднє самостійне отримання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, а розмір визначеної у такій довідці премії не може бути нижче розміру, встановленого при звільненні з органів внутрішніх справ. Водночас, суд зазначив, що у Відповідача відсутні підстави для направлення органу Пенсійного фонду України нової довідки про грошове забезпечення станом на 01.01.2017 року та на 01.02.2017 року, оскільки довідка станом на 01.01.2016 року у зв'язку зі змінами складових грошового забезпечення вже була направлена ГУ ПФУ в Київській області. Крім того, суд, виходячи з вказаних норм законодавства, підкреслив, що на момент виникнення у Позивача права на пенсію у 2001 році надбавка за специфічні умови проходження служби не виплачувалася, у зв'язку з чим підстави для включення її до складу грошового забезпечення відсутні.

З таким висновком суду першої інстанції не можна не погодитися з огляду на таке.

Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Приписи ч. 16 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначають, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно ч. 3 ст. 63 вказаного Закону перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Частиною 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Тобто, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно абз. 2 п. 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Отже, як вірно зазначив суд першої інстанції, Позивач як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988.

Зі змісту Порядку №45 випливає, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які маю прав на пенсію. На підставі такого рішення Міністерство внутрішніх справ України повинно повідомити у п'ятиденний строк Пенсійний фонд України про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а останній, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС України своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФ України. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.

Разом з цим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1 ).

Відповідно до п. 4 Порядку № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року у справі №21-484а13.

При цьому, системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що обов'язок з виготовлення та направлення довідки про розмір грошового забезпечення до органів Пенсійного фонду України виникає в територіального органу внутрішніх справ за умови фактичної зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного відповідним правом,

У контексті наведеного судова колегія вважає за необхідне зазначити таке.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, зокрема зі змісту розрахунків пенсії від 20.05.2005 року (а.с. 15) та від 27.03.2012 року (а.с. 14), Позивач за час служби в органах внутрішніх справ отримував надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 18% та за особливо важливі завдання у розмірі 42%.

Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установити надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, як вірно зазначив суд першої інстанції, даним нормативним актом Уряду України визначено перелік надбавок, доплат для поліцейських, серед яких відсутній такий вид надбавки як надбавка за виконання особливо важливих завдань та надбавка за оперативно-розшукову діяльність, яка була передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції).

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», передбачено, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Надбавки за виконання особливо важливих завдань і за оперативно-розшукову діяльність, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), та надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, є різними за своєю правовою природою, тому відповідно до ч. 3 ст. 63 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції не може включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції) для перерахунку їхніх пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988.

Неможливість включення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції до складу грошового забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ (міліції), а також відсутність відомостей щодо фактичної зміни розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців у період після 01.01.2016 року, надає обґрунтовані підстави погодитися з висновками суду першої інстанції про неможливість зобов'язання Відповідача виготовити та направити ГУ ПФУ в Київській області і ОСОБА_1 довідку про грошове забезпечення станом на 01.02.2017 року, а також включення до довідки про грошове забезпечення надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції.

Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позовних вимог в указаній частині, ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

При цьому судова колегія погоджується з твердженням Апелянта про те, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2016 року повинні бути зазначені, поряд з іншим, відомості щодо надбавки за оперативно-розшукову діяльність у розмірі 18% та надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 42% з огляду на таке.

Як вже було зазначено вище, положення постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294, як і постанови Уряду України від 11.11.2015 року №988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ, однак містять у собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунку пенсії.

Отже, враховуючи те, що постановою Уряду України №988 не врегульовано питання виплати надбавок за виконання особливо важливих завдань та за оперативну розшукову діяльність, натомість дане питання охоплюється предметом правового регулювання постанови Кабінету Міністрів України №1294, то виплата вказаної надбавок повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки Позивач отримував її під час проходження служби.

Аналогічний висновок міститься у постанові Вищого адміністративного суду України від 17.10.2017 року у справі №803/473/17.

Крім іншого, про це зазначив і Київський окружний адміністративний суд в оскаржуваному рішенні.

Водночас, відповідно до ч. 5 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні вимоги та підстави позову, що не були заявлені в суді першої інстанції.

З урахуванням наведеного, зважаючи на те, що у позовній заяві ОСОБА_1 не просив зобов'язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС в Київській області включити до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за виконання особливо важливих завдань та за оперативну розшукову діяльність, натомість просив включити до його складу надбавку за специфічні умови проходження служби у поліції, що, як було встановлено раніше, не передбачено чинним законодавством для працівників міліції, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про необхідність відмови у задоволенні позовних вимог в указаній частині.

Крім того, судова колегія вважає за необхідне зазначити, що згідно п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Таким чином, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Приписи ст. 316 КАС України визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 242-244, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Київського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, - залишити без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2017 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття.

Касаційна скарга на рішення суду апеляційної інстанції подається безпосередньо до Верховного Суду у порядку та строки, визначені ст.ст. 328-331 КАС України.

Головуючий суддя А.Г. Степанюк

Судді В.В. Кузьменко

О.І. Шурко

Повний текст постанови складено « 27» лютого 2018 року.

Головуючий суддя Степанюк А.Г.

Судді: Шурко О.І.

Кузьменко В. В.