Рішення від 08.02.2018 по справі 826/14560/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

Вн. №27/49

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

08 лютого 2018 року 17:25 № 826/14560/17

За позовом ОСОБА_1

До Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві в особі ліквідаційної комісії

Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

Про зобов'язання вчинити дії

Суддя О.В.Головань

Секретар Б.О.Литвин

Представники:

Від позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_3 - п/к (дов. від 18.08.17 р.)

Від відповідачів: не з'яв.

Обставини справи:

Позовні вимоги заявлені про зобов'язання ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві невідкладно виготовити та направити до позивача та до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.15 р. №988 та із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, з врахуванням складових (статей розрахунку пенсії) відповідно до законодавства, чинного станом на 01.01.16 р., а саме: посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби - відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.15 р. №988 та з врахуванням статей у розрахунку пенсії ОСОБА_1 по пенсійній справі №89/22843 Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, а саме: надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 19%, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 45%, премії - 24%, врахованих при перерахунку пенсії позивача з 01.01.08 р. на підставі постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.07 р., основного розміру пенсії - 82% грошового забезпечення (вислуга років - 29), підвищення за постановою Кабінету Міністрів України №355 від 2012 р. - 35%, доплати до розміру пенсії зафіксованої індексації та надбавки до пенсії як дитині війни (з 01 по 31); зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві невідкладно здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 при отриманні нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до законодавства, чинного станом на 01.01.16 р., від ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в м. Києві, внести відповідні корективи до перерахунку і розпочати виплату нової пенсії з 01.01.16 р., при цьому, з 20 грудня 2016 р. - без обмеження максимального розміру; невідкладно погасити виниклу з 01.01.16 р. заборгованість Пенсійного фонду України перед позивачем у зв'язку з невчасним перерахунком пенсії та виплати компенсацію втрати частини доходів на нараховані суми пенсії, відповідно до Законів України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

В судовому засіданні 08.02.18 р. оголошено резолютивну частину рішення про часткове задоволення позовних вимог.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ з жовтня 1993 р., був звільнений з посади заступника начальника 8 відділу внутрішніх справ УВС в м. Києві по службі в званні підполковник міліції, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві.

01.01.16 р. набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VIII від 23.12.15р., згідно якого ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено положенням наступного змісту:

"Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

17.02.17 р. МВС України прийнято наказ №138 "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських", що набув чинності 24.03.17 р.

10.07.17 р. ОСОБА_1 звернувся до голови Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у м. Києві з запитом щодо того, до якої посади співробітника поліції згідно наказу МВС від 17.02.17 р. №138 прирівнюється посада, з якої позивач вийшов на пенсію; з яких видів грошового забезпечення вкладається грошове забезпечення співробітника поліції в спеціальному званні підполковника з вислугою 29 років, а також з проханням надати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.16 р.

Листом від 14.07.17 р. Ліквідаційна комісія Головного управління МВС у м. Києві повідомила позивача про те, що посада позивача "заступник начальника 8 відділу внутрішніх справ УВС м. Києва по службі" прирівняна до посади поліцейського "заступник начальника відділу ГУНП в м. Києві"; згідно з постановою КМУ №988 установлено посадовий оклад - 3100 грн., оклад за спеціальним званням - 2200 грн., а також надбавку за стаж служби 50% - 2650 грн. Премія встановлена згідно з наданою інформацією про середні розміри надбавок та премій, що фактично виплачені у грудні 2015 р., за переліком посад поліцейських Національної поліції, що складає 18,9% - 1502, 55 грн.

Також позивача повідомлено про скерування відповідної довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві 01.06.16 р.

У наступному зверненні до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у м.Києві від 01.08.17 р. позивач висловив свою незгоду з наведеним у довідці розрахунком, зауваживши, що у ній не враховано таких видів грошового забезпечення як надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 19%, надбавка за особливі умови служби - 45%, підвищення основний розмір пенсії - 82% грошового забезпечення (вислуга років 29), підвищення за постановою КМУ 2012 №355 (35% від основного розміру пенсії грошового забезпечення), доплата діти війни, доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації, зменшено розмір премії - 18,9% замість 24%.

Листом від 07.08.17 р. Ліквідаційна комісія Головного управління МВС у м. Києві повідомила позивача, що при формуванні довідки враховано додаткові види грошового забезпечення згідно п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.08 р. №45, а саме - додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються. Щодо розміру премії, то взято до розрахунку інформацію про середні розміри надбавок та премій, що фактично виплачені у грудні 2015 р., за переліком посад поліцейських Національної поліції, що складає 18,9% - 1502, 55 грн.

У відповідях на звернення позивача щодо перерахунку та виплати підвищеної пенсії Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (листи від 01.08.17 р., 14.08.17 р., 15.08.17 р.) повідомило позивача про отримання від Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у м. Києві довідки про перерахунок пенсії позивача, включення позивача до списків перерахунку пенсії, а також про неможливість здійснення перерахунку пенсії позивача до виділення коштів державного бюджету України на зазначені цілі.

Також позивача повідомлено про те, що надання умовного розрахунку пенсії чинним законодавством не передбачено.

Позивач - ОСОБА_1 - вважає дії та бездіяльність відповідачів протиправними з таких підстав.

Позивач посилається на законодавчо визначений обов'язок включення до довідки про перерахунок пенсії не лише додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, передбачені для відповідної посади поліцейського, а й відповідні додаткові види грошового забезпечення, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії, які попередньо були призначені позивачу та ним отримувалися, зокрема, надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 19%, надбавка за особливі умови служби - 45%, підвищення основний розмір пенсії - 82% грошового забезпечення (вислуга років 29), підвищення за постановою КМУ 2012 №355 (35% від основного розміру пенсії грошового забезпечення), доплата діти війни, доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації, повний розмір премії - 24%, про що є відповідна судова практика.

Щодо відмови у здійсненні перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві з посиланням на відсутність відповідного фінансування, позивач зазначає, що відсутність фінансування не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії, про що є відповідна судова практика, практика ЄСПЛ, а також пряма норма ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідач - Головне управління МВС України у м. Києві в особі Ліквідаційної комісії - проти задоволення позовних вимог заперечив з таких підстав.

Відповідач зазначає, що фактично вимоги позивача виконано шляхом надання відповідної довідки про перерахунок пенсії позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Щодо додаткових видів грошового забезпечення, включених до довідки, та їх розмірів, відповідач посилається на Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.08 р. №45, у відповідності до якого відповідні види і розміри визначено.

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві - пояснень на позов не надав, представника до судового засідання не скерував.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення з таких підстав.

Щодо визначення видів додаткового грошового забезпечення

В силу вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Згідно ч.18 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей") у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Ч. 1, 2 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" ст. 63 Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції, що діяла станом на 01 січня 2016 року) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.08 р. №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до п.1 якого перерахунок раніше призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На виконання вказаних вимог законодавства Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України у м. Києві оформлено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (№22843 від 01.06.17 р.), згідно якої визначено такі види грошового забезпечення позивачу для перерахунку пенсії посадовий оклад - 3100 грн., оклад за спеціальним званням - 2200 грн., а також надбавку за стаж служби 50% - 2650 грн. Премія встановлена згідно з наданою інформацією про середні розміри надбавок та премій, що фактично виплачені у грудні 2015 р., за переліком посад поліцейських Національної поліції, що складає 18,9% - 1502, 55 грн.

Відповідачем враховано види грошового забезпечення, передбачені для поліцейських, згідно наказу МВС України №138 "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", враховуючи і середній розмір премії.

Таким чином, відповідачем виконано вимоги ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" щодо прирівняння видів грошового забезпечення колишніх міліціонерів та поліцейських.

Але при цьому, відповідачем з посиланням на п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.08 р. №45, не враховано додаткові види грошового забезпечення, відсутні у наказі МВС України №138, проте, призначені та нараховувані позивачу раніше - надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 19%, надбавка за особливі умови служби - 45%, повний розмір премії - 24%.

З вказаного приводу суд зазначає наступне.

Згідно п. 5 Порядку визначено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Проте, згідно ст. 43 України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (з урахуванням змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" № 900-VIII від 23.12.15р.) у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно п. 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно, вказане положення 5 Порядку суперечить вказаним положенням Законів України, що мають вищу юридичну силу і підлягають застосуванню в порядку ч. 3 ст. 7 КАС України.

За таких обставин бездіяльність відповідача щодо неврахування призначених та нараховуваних позивачу раніше додаткових видів грошового забезпечення - надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 19%, надбавки за особливі умови служби - 45%, повного розміру премії - 24% - є протиправною.

Щодо позовних вимог в частині включення до довідки також підвищення основний розмір пенсії - 82% грошового забезпечення (вислуга років 29), підвищення за постановою КМУ 2012 №355 (35% від основного розміру пенсії грошового забезпечення), доплата діти війни, доплата до розміру пенсії зафіксованої індексації, то в цій частині позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають до задоволення, оскільки відповідні доплати нараховуються позивачу не на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а на підставі інших актів законодавства, дотримання яких предметом розгляду справи не є.

Щодо бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

Нормами п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.07 року №3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії, який, в свою чергу, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Отже, чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якими встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії.

Відповідачем не заперечується факт отримання ним довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача (№22843 від 01.06.17 р.) та включення його до списків на перерахунок пенсії, проте, відповідач посилається на відсутність бюджетного фінансування вказаних видатків.

З приводу бездіяльності відповідача суд зазначає наступне.

Як зазначено вище, судом частково задоволено позовні вимоги до Головного управління МВС України в м. Києві в особі Ліквідаційної комісії щодо зобов'язання виготовити та направити на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення.

Допоки вказаний обов'язок Ліквідаційною комісією не виконано, у Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві є підстави для перерахунку пенсії позивача лише згідно попередньо отриманої довідки №22843 від 01.06.17 р., тоді як самостійно включити до розрахунку додаткові види грошового забезпечення, без отримання нової довідки, відповідач не має підстав.

Відповідної протиправної бездіяльності відповідач не допускав, оскільки вона встановлена лише при розгляді вказаної судової справи.

Також суд зазначає, що позивач звертався до відповідача не лише з питання безпосередньо перерахунку пенсії, а й з питання надання відповідного розрахунку незалежно від можливості фактичного перерахування коштів.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомляло позивача про неможливість надання умовного розрахунку пенсії, оскільки чинним законодавством цього не передбачено.

Суд не може погодитися з вказаним твердженням відповідача, оскільки відповідна інформація може бути надана відповідачем якщо не у формі відповідного розрахунку, то у вигляді складової частини листа-відповіді, в загальному порядку надання відповіді на звернення позивача.

Окремо суд зазначає, що предметом розгляду по даній справі є відповідність законодавству рішень, дій та бездіяльності відповідачів як суб'єктів владних повноважень (за що позивачем сплачено судовий збір), а не стягнення заборгованості, тому в межах цієї справи суд не розглядає питання визначення суми заборгованості держави перед позивачем та її стягнення.

Питання про розмір заборгованості держави перед позивачем, що виникла у зв'язку з нездійсненням перерахунку пенсії з 01.01.16 р., може бути розглянуте лише після отримання Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві нової довідки та проведення перерахунку.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України 2. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З врахуванням викладеного оскаржувані рішення та бездіяльність допущені відповідачами необґрунтовано, що є підставою для часткового задоволення позовних вимог.

На підставі вищевикладеного, ст. 9, 241-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві в особі ліквідаційної комісії щодо невключення до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 всіх видів грошового забезпечення.

3. Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві в особі ліквідаційної комісії виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову діяльність - 19%, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 45%, премії - 24%.

4. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві щодо ненадання ОСОБА_1 інформації щодо розміру його грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.16 р.

5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві надати ОСОБА_1 інформацію щодо розміру його грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.16 р.

6. В задоволення решти позовних вимог відмовити.

7. Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя О.В. Головань

Повний текст рішення

виготовлено і підписано 19.02.18 р.