Ухвала від 26.02.2018 по справі 263/15106/17

Єдиний унікальний номер 263/15106/17

Номер провадження 22-ц/775/207/2018(м)

Категорія 19 Головуючий у 1-й інстанції Хараджа Н.В.

Суддя-доповідач: Ткаченко Т.Б.

УХВАЛА

26 лютого 2018 року суддя Апеляційного суду Донецької області Ткаченко Т.Б.,перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 31 січня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_2 про визнання недійсною довіреності,

ВСТАНОВИЛА:

УхвалоюЖовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 31 січня 2018 року провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_3. до ОСОБА_4., ОСОБА_2 про визнання недійсною довіреності закрито.

Не погоджуючись з даною ухвалою, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу, яка разом із матеріалами справи надійшла до апеляційного суду.

Між тим, апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою не може бути відкрито апеляційним судом згідно з вимогами ч. 3 ст. 357 ЦПК України.

Як вбачається з матеріалів справи, повний текст ухвали було проголошено в судовому засіданні 31 січня 2018 року за відсутністю учасників справи, про свідчить відповідна довідка (а.с.61). Оскаржувана ухвала судом була відправлена учасникам справи 01 лютого 2018 року (а.с.64), а отримана ОСОБА_208 лютого 2018 року(а.с.69).

Відповідно до положень ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Однак в апеляційній скарзі ОСОБА_2 не порушується питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, окремого клопотання до апеляційного суду з цього приводу не надійшло.

Відповідно до положень ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

На підставі викладеного вище, апеляційний суд приходить до висновку про залишення апеляційної скарги без руху з наданням встановленого законом строку для звернення до апеляційного суду з заявою про поновлення строку.

Керуючись ст. 357 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області від 31 січня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_4, ОСОБА_2 про визнання недійсною довіреності, залишити без руху та надати строк для усунення недоліків апеляційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.

Суддя Апеляційного суду Т.Б.Ткаченко

Донецької області

Попередній документ
72438490
Наступний документ
72438492
Інформація про рішення:
№ рішення: 72438491
№ справи: 263/15106/17
Дата рішення: 26.02.2018
Дата публікації: 02.03.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Апеляційний суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (12.05.2020)
Результат розгляду: Направлено за належністю до
Дата надходження: 12.05.2020
Предмет позову: про визнання недійсною довіреності