26 лютого 2018 року м. Рівне №817/1854/17
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О. за участю секретаря судового засідання Птюшинська І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Кріпак С.А.,
відповідача: представники Глотов М.С., Блищик О.І.,
третьої особи: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Заступника військового прокурора Західного регіону України , третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Державної екологічної інспекції в Рівненській області до Державного підприємства "Соснівське лісове господарство" про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування лісорубного квитка,
Заступник військового прокурора Західного регіону України (далі по тексту рішення - позивач), звернувся до суду з позовною заявою до Державного підприємства «Соснівське лісове господарство» (далі по тексту рішення - відповідач), третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державна екологічна інспекція у Рівненській області, в якій просить суд визнати протиправними дії Державного підприємства «Соснівське лісове господарство» щодо видачі лісорубного квитка №457265 серії 02 ЛКБ від 25 лютого 2016 в частині проведення рубок у кварталі 54 (виділи 28,22,20 Більчаківського лісництва) та визнати протиправним і скасувати вказаний лісорубний квиток.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що внаслідок проведення Державною екологічною інспекцією в Рівненській області позапланової перевірки Державного підприємства «Соснівське лісове господарство», виявлено порушення щодо проведення рубки лісу на підставі виданого лісорубного квитка, а саме: в кварталі 54 виділі 28, 20, 22 Більчаківського лісництва на площі 0,3га проведено рубку під назвою «Розчистка квартальної просіки». Матеріалами лісовпорядкування рубку під назвою «Розчистка квартальної просіки» в кварталі 54 виділі 28, 20, 22 Більчаківського лісництва, обсягів робіт, а також порядку і способів їх проведення, не визначено. Разом з тим, ДП «Соснівське лісове господарство», порушенням норм чинного законодавства, на проведення рубки під назвою «Розчистка квартальної просіки» в кварталі 54 виділі 28, 20, 22 Більчаківського лісництва видано спеціальний дозвіл - лісорубний квиток № 457265 серії 02 ЖБ від 28 лютого 2016 року та вказано систему рубок «інші заходи, пов'язані з веденням лісового господарства».
Відповідач подав до суду заперечення, які обґрунтовані тим, що матеріалами лісовпорядкування на 2016 рік були заплановані рубки під назвою «Розчистка квартальної просіки» на які у 2016 році відповідач видав дозвіл - лісорубний квитом, тому твердження позивача, що наведені рубки не були запроектовані матеріалами лісовпорядкування на 2016 рік є безпідставними. Крім того, відповідач є постійним користувачем лісів на землях державної власності і як постійний лісокористувач, наділений певними правами та обов'язками, встановленими чинним законодавством, зокрема, щодо видачі такого документу дозвільного характеру, як лісорубний квиток. Також вказує, що анулювання лісорубного квитка з підстав, не передбачених чинним законодавством забороняється і до того ж на час звернення з позовом до суду, лісорубний квиток вичерпав свою дію. Стверджує, що деревина, отримана від рубок оприбуткована в повному обсязі по бухгалтерському обліку підприємства, жодних приписів за результатами перевірки відповідачу не надходило, а щодо кримінального провадження, то дослідження дій посадових осіб позивача на предмет наявності в їх складі ознак кримінального правопорушення буде встановлено за наслідками розгляду такого кримінально провадження.
Ухвалою суду від 28.11.2017 відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
18.12.2017 року в судовому засіданні оголошено перерву в зв'язку із залученням до участі у справі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державної екологічної інспекції та викликом свідків.
24.01.2018 в судовому засіданні оголошено перерву з метою повторного виклику третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача та виклику свідка ОСОБА_5
В судове зсідання не прибув свідок ОСОБА_5, яка викликалась за клопотанням відповідача.
Представник відповідача не наполягав на його виклику, тому суд, з'ясувавши думку учасників справи ухвалив продовжити розгляд справи за відсутності свідка ОСОБА_5
У судовому засіданні представник позивача підтримав позов та надав пояснення, аналогічні за змістом позовної заяви.
Представники відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнали, просили відмовити в позові повністю, надавши пояснення, тотожні змісту заперечення.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Державна екологічна інспекція в Рівненській області в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце судового розгляду була належним чином повідомлена, про причину неявки суд не повідомила, пояснення з приводу даного спору суду не надавала.
За правилами ч.1, 3 ст.205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Під час розгляду справи, судом допитано у якості свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7.
Свідок ОСОБА_7 та свідок ОСОБА_6, кожен зокрема, вказали, що видавали лісорубний квиток відповідно до лісовпорядної документації в розрізі виробничо-господарського плану на 2016 рік. Зазначили, що Проект планування рубок на рік здійснюється лісовпорядною організацією, яка проектує відповідні документи та досліджує правильність та наукове обґрунтування усієї діяльності господарства. Проект складається строком на 10 років та повинен виконуватися господарством. В той же час звернули увагу на те, що зміст Проекту не містить конкретизованого кварталу. Лісорубний квиток був виданий в законний спосіб з метою забезпечення протипожежної безпеки, проїзду транспорту. Заходи з рубок були передбачені в загальному Проекті та Відомостях запроектованих заходів на кожен окремий рік, а система рубки, яка зазначена у лісорубному квитку, відповідає системі рубок, запроектованих Проектом та змісту Відомостей запроектованих заходів на 2016 рік, а саме: «Інші рубки формування і оздоровлення лісів». При цьому, систему рубки у лісовому квітку автоматично вибиває комп'ютерна система при внесенні даних. Разом з тим також пояснили, що за необхідності, комп'ютерна система дозволяє вносити коригування даних лісорубного квитка в ручному режимі. Деревина внаслідок здійснених рубок була облікована та оприбуткована у встановленому порядку.
Заслухавши пояснення учасників справи, свідків, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд виходить з огляду на наступне.
На підставі наказу від 03.07.2017 №219 та направлення від 03.07.2017 №198, Державною екологічною інспекцією у Рівненській області у період часу з 06.07.2017 по 19.07.2017 проведено позапланову перевірку Державного підприємства «Соснівське лісове господарство», за результатами якої складений акт перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів.
Під час перевірки встановлено, що відповідно до спеціального дозволу - лісорубного квитка серії 02 ЛКБ №457265, виданого відповідачем 25.02.2016 року, в кварталі 54 виділи 28,20,22 Більчаківського лісництва на площі 0,3га проведено вирубку лісових насаджень під назвою «Розчистка квартальної просіки». У спеціальному дозволі вказано систему рубок - «інші заходи, пов'язані з веденням лісового господарства»; спосіб обліку - «по пнях»; на підставі - «виробничо-фінансового плану на 2016 рік». Матеріалами лісовпорядкування, розчистку квартальної просіки в кварталі 54 виділах 28,22,20 Більчаківського лісництва не запроектовано, тобто вирубку проведено в порушення пп.2,3 ч.2 ст.19 Лісового кодексу України, п.52 Правил поліпшення якісного складу лісів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 року №724.
Проведеними обмірами у кварталі 54 виділ 28,22,20 зафіксовано порубку 123-х дерев різних порід, з них: сосни сиро ростучої у загальній кількості - 106 дерев;осики сиро ростучої в кількості 11 дерев; дуба сиро ростучого в кількості 5 дерев; берези сиро ростучої в кількості 1 дерева.
Вирішуючи даний адміністративний спір по суті суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 16 Лісового кодексу України, право користування лісами здійснюється в порядку постійного та тимчасового користування лісами.
Частиною 1 статті 17 Лісового кодексу України передбачено, що у постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
Згідно з частиною 1 статті 19 Лісового кодексу України, постійні лісокористувачі мають: 1) право самостійно господарювати в лісах; 2) виключне право на заготівлю деревини; 3) право власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації; 4) право на відшкодування збитків у випадках, передбачених законодавством; 5) право здійснювати відповідно до законодавства будівництво доріг, спорудження жилих будинків, виробничих та інших будівель і споруд, необхідних для ведення лісового господарства.
Разом з тим, пунктами 2, 3 частини 2 статті 19 Лісового кодексу України визначено, що постійні лісокористувачі зобов'язані: дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення.
За приписами статті 45 Лісового кодексу України, лісовпорядкування включає комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективної організації та науково обґрунтованого ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання, підвищення екологічного та ресурсного потенціалу лісів, культури ведення лісового господарства, отримання достовірної і всебічної інформації про лісовий фонд України.
Пунктами 3, 4 частини 1 статті 46 Лісового кодексу України встановлено, що лісовпорядкування передбачає, у тому числі, інвентаризацію лісового фонду України з визначенням породного та вікового складу деревостанів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів; виявлення деревостанів, що потребують рубок, з метою поліпшення якісного складу лісів.
В силу вимог статті 47 Лісового кодексу України, лісовпорядкування є обов'язковим на всій території України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства.
Статтею 48 Лісового кодексу України закріплено, що у матеріалах лісовпорядкування дається якісна і кількісна характеристика кожної лісової ділянки, комплексна оцінка ведення лісового господарства, що є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об'єкта лісовпорядкування.
Проект організації та розвитку лісового господарства передбачає екологічно обґрунтоване ведення лісового господарства і розробляється відповідно до нормативно-правових актів, що регулюють організацію лісовпорядкування.
У проекті організації та розвитку лісового господарства визначаються і обґрунтовуються основні напрями організації і розвитку лісового господарства об'єкта лісовпорядкування з урахуванням стану та перспектив економічного і соціального розвитку регіону.
Матеріали лісовпорядкування затверджуються в установленому порядку органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, за погодженням відповідно з органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Затверджені матеріали лісовпорядкування є обов'язковими для ведення лісового господарства, планування і прогнозування використання лісових ресурсів.
У свою чергу, відповідно статті 69 Лісового кодексу України, спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно (частина 1 статті).
Спеціальний дозвіл на інші види спеціального використання лісових ресурсів видається власниками лісів або постійними лісокористувачами (частина 3 статті 69 Лісового кодексу України).
Форми спеціальних дозволів і порядок їх видачі затверджуються Кабінетом Міністрів України (частина 6 статті 69 Лісового кодексу України).
Згідно з пунктами 2 та 3 Порядку видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, що затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 року №761, лісорубний або лісовий квиток є основним документом, на підставі якого: здійснюється спеціальне використання лісових ресурсів; ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини та інших продуктів лісу, встановлюються строки здійснення лісових користувань та вивезення заготовленої продукції, строки і способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню; ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів. Лісорубний квиток видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами Держлісагентства (далі - органи Держлісагентства) на заготівлю деревини під час проведення рубок головного користування на підставі затвердженої в установленому порядку розрахункової лісосіки.
Тобто, здійснення спеціального використання лісових ресурсів, у тому числі в частині видачі лісорубних квитків, повинно здійснюватись постійним лісокористувачем на основі матеріалів лісовпорядкування.
Відповідно до статі 70 Лісового кодексу України, деревина заготовлюється також під час здійснення лісогосподарських заходів, не пов'язаних з використанням лісових ресурсів (поліпшення якісного складу лісів), та під час проведення інших заходів (розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв'язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо).
За приписами пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил поліпшення якісного складу лісів» №724 від 12.05.2007 (далі Правила №724), під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів застосовуються такі рубки: догляду, санітарні, лісовідновні, переформування, пов'язані з реконструкцією, ландшафтні.
При цьому, пунктом 4 Правил №724 визначено, що підставою для рубок формування і оздоровлення лісів, є матеріали лісовпорядкування та обстежень, які проводяться власниками лісів і постійними лісокористувачами. У разі проведення зазначених рубок у деревостанах, не запроектованих лісовпорядкуванням, власники лісів і постійні лісокористувачі повідомляють про це орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, обласну, Київську та Севастопольську міські держадміністрації.
Таким чином, підставою для рубок формування та оздоровлення лісів є матеріали лісовпорядкування, а спеціальним дозволом для таких рубок є лісорубний квиток.
Відповідно до пункту 47 Правил №724, до інших заходів з формування і оздоровлення лісів належить: догляд за підростом, за підліском, за узліссям, за формою стовбура та крони дерев, прокладення квартальних просік і створення протипожежних розривів.
Зі змісту оскаржуваного лісорубного квитка вбачається, що їх видав ОСОБА_8; виписав - ОСОБА_6 (а. с. 78). В той же час судом визнано неналежним доказом копію лісорубного квитка, що знаходить в матеріалах справи - лицьова сторона квитка на а. с. 14, зворотна сторона квитка на а .с. 44, в зв'язку з неможливістю їх ідентифікації одне з одним.
Судом досліджено, що лісорубний квиток №71 від 25.02.2016 серії 02 ЛКБ №457265 був виданий з метою проведення робіт - Розчистка квартальних просік із зазначенням системи рубок «Інших заходів, пов'язаних з веденням лісового господарства по завданню 2016 року».
В матеріалах справи міститься витяг з Проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Соснівське лісове господарство», оригінал Проекту оглянутий в судовому засіданні.
Представник відповідача на обґрунтування правомірності дій останнього посилається на такий розділ Проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Соснівське лісове господарство» як рубки формування і оздоровлення лісів - Інші рубки формування і оздоровлення лісів ( п.2.6. сторінка 208 Проекту).
Відповідач пояснив, що оскільки Проект організації та розвитку лісового господарства ДП «Соснівське лісове господарство» розробляється на 10 років, то на його основі формується інша лісовпорядна документація, зокрема: Відомості запроектованих заходів ДП «Соснівське лісове господарство» Рівненської області.
Разом з тим, відповідно до матеріалів лісовпорядкування на 2016 рік, зазначена система рубок, визначена лісорубним квитком - «Інших заходів, пов'язаних з веденням лісового господарства по завданню 2016року» у кварталі 54, виділи 28,20,22 Більчаківського лісництва, обсяги робіт, а також порядку і способи їх проведення не визначено.
Окрім того, усі Відомості запроектованих заходів містять посилання на вид робіт - розчистка квартальних просік, системи рубок: «інших рубок формування та оздоровлення лісів на 2016 рік» за рахунок групи порід - «хвойні», натомість перевіркою встановлено факт рубки лісів різних порід - осика, дубу, берези, а не лише хвойних.
Відтак, проведення таких видів рубок суперечить пунктам 2, 3, 47 Порядку №724.
Твердження відповідача про те, що здійснення рубок у спірному кварталі є правомірним, оскільки система рубки, вказана у дозвільному документі - «Інших заходів, пов'язаних з веденням лісового господарства по завданню 2016 року» входить до системи «Інші рубки формування і оздоровлення лісів» є неприйнятними, так як не підтверджені належними та допустимими доказами.
Суд також критично оцінює покази свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_6 щодо посилань на комп'ютерну систему, яка автоматично визначає систему рубки в лісорубному квитку при внесенні відповідних даних, так як в судовому засіданні, зокрема свідок ОСОБА_6 вказав, що вказана комп'ютерна система допускає коригування в ручному режимі.
Також суд критично оцінює покази зазначених свідків, що при зазначенні виду рубок у лісорубному квитку, вони користувались Методичними вказівками з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України, так як Методичні вказівки з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Держлісгоспу, затверджені Наказом Державного комітету лісового господарства України від 22.11.2010 №403 втратили чинність на підставі Наказу Державного агентства лісових ресурсів №9 від 21.01.2013 «Про затвердження Методичних вказівок з відведення і таксації лісосік, видачі лісорубних квитків та огляду місць заготівлі деревини в лісах Державного агентства лісових ресурсів України». В той же час, Наказ Державного агентства лісових ресурсів України №9 від 21.01.2013, втратив чинність відповідно до Наказу Державного агентства лісових ресурсів України №272 від 25.09.2013.
Таким чином, суд дійшов висновку, що наявними у матеріалах справи належними і допустимими доказами підтверджується факт допущення посадовими особами Державного підприємства «Соснівське лісове господарство» порушення вимог пунктів 2, 3 частини 2 статті 19 Лісового кодексу України та Правил №724.
За наведених обставин, позовна вимога про визнання протиправними дії Державного підприємства «Соснівське лісове господарство» щодо видачі лісорубного квитка №71 від 25 лютого 2016 року серії 02 ЛКБ №457265, є обґрунтованою та такою, що належить до задоволення.
Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування лісорубного квитка №71 від 25.02.2016 серії 02 ЛКБ №457265, суд зауважує наступне.
За приписами статті 78 Лісового кодексу України, право використання лісових ресурсів припиняється в разі: 1) добровільної відмови від використання лісових ресурсів; 2) закінчення строку, на який було надано право використання лісових ресурсів; 3) припинення діяльності лісокористувачів, яким було надано право використання лісових ресурсів; 4) порушення правил і норм, умов спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів; 5) використання лісових ресурсів способами, які негативно впливають на стан і відтворення лісів, призводять до погіршення навколишнього природного середовища; 6) порушення встановлених строків справляння збору за використання лісових ресурсів; 7) використання лісової ділянки не за цільовим призначенням; 8) невідшкодування в установленому порядку збитків, заподіяних лісовому господарству внаслідок порушень лісового законодавства, та невиконання вимог щодо усунення виявлених недоліків.
Припинення права використання лісових ресурсів здійснюється в установленому порядку шляхом анулювання лісорубного квитка або лісового квитка тими органами, які їх видали.
Відповідно до пункту 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів» №761 від 23.05.2007, якою затверджений Порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, лісорубний або лісовий квиток може бути анульований за рішенням органів Держлісагентства, власників лісів або постійних лісокористувачів, які видали квиток, відповідно до закону, а також у випадках, передбачених Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
За правилами частини 7 статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» №2806-IV від 06.09.2005, дозвільний орган анулює документ дозвільного характеру з таких підстав: звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру; наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення та ліквідації, якщо інше не встановлено законом; наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності хоча б однієї з таких підстав: 1) встановлення факту надання в заяві про видачу документа дозвільного характеру та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації; 2) здійснення суб'єктом господарювання певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, на які отримано документ дозвільного характеру, з порушенням вимог законодавства, щодо яких дозвільний орган видавав припис про їх усунення із наданням достатнього часу для їх усунення.
Законом можуть передбачатися інші підстави для анулювання документа дозвільного характеру.
Аналіз наведених вище норм законодавства дає підстави для висновку, що законом не визначено можливості анулювання документу дозвільного характеру, яким є лісорубний квиток, на підставі виявлення порушень, допущених при його видачі, за умови якщо припис контролюючого органу про усунення таких порушень раніше не був сформований.
З матеріалів справи вбачається та не заперечується сторонами по справі, що після проведення Державною екологічною інспекцією у Рівненській області перевірки, припис про усунення виявлених порушень контролюючим органом не виносився.
Крім того, зі змісту лісорубного квитка слідує, що строком закінчення заготівлі є дата - 31 грудня 2016 року. Тобто, лісорубний квиток, як дозвільний документ одноразового застосування, вичерпав свою дію 01.01.2017.
В даному випадку суд уважає, що не підлягає дослідженню обґрунтованість вимоги позивача про анулювання оскаржуваного лісорубного квитка з огляду на те, що положеннями чинного законодавства не передбачена можливість анулювання дозвільного документу за якими право використання лісових ресурсів припинене.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги належать до часткового задоволення.
Судові витрати відповідно до ст.139 КАС України, позивачу не відшкодовуються.
Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Державного підприємства «Соснівське лісове господарство» щодо видачі лісорубного квитка №71 від 25 лютого 2016 року (бланк серії 02 ЛКБ №451265) в частині проведення рубок у кварталі 54 виділ 28, 22, 20 Більчаківського лісництва.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасники справи:
1) позивач - Заступник військового прокурора Західного регіону України (79007, м. Львів, вул. Клепарівська, 20, код ЄДРПОУ 38326057);
2) відповідач - Державного підприємства "Соснівське лісове господарство" (34652, Рівненська обл., Березнівський р-н, смт. Соснове, вул. Шевченка, 125, код ЄДРПОУ 00992786);
3) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Державної екологічної інспекції в Рівненській області (33016, м. Рівне, вул. Д.Галицького, 19, код ЄДРПОУ 38012803).
Повне рішення суду складено 27 лютого 2018 року.
Суддя Комшелюк Т.О.