Справа № 815/707/18
26 лютого 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,
розглянувши матеріали:
за позовною заявою ОСОБА_1 (65069, АДРЕСА_1)
до Управління поліції охорони в Одеській області (65074, м. Одеса, вул. Академіка Філатова, 70-а)
про скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення грошового утримання за час вимушеного прогулу,
20.02.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Управління поліції охорони в Одеській області, в якому просить:
- скасувати наказ Управління поліції охорони в Одеській області №34 о/с від 04.05.2016 року про звільнення зі служби в поліції підполковника поліції ОСОБА_1 (М-105701), старшого інспектора батальйону охорони №1 Управління поліції охорони в Одеській області;
- поновити ОСОБА_1 (М-105701) на посаді старшого інспектора батальйону охорони №1 Управління поліції охорони в Одеській області;
- стягнути з Управління поліції охорони в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108934) на користь ОСОБА_1 грошове утримання за час вимушеного прогулу за період з 04.05.2016 року по день поновлення на посаді.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, згідно п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Натомість, позивачем в позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача або номер і серія паспорта останнього.
Відповідно до ч.4 ст.161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч.2 ст.79 КАС України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Відповідно до ч.4 ст.79 КАС України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Проте, всупереч вимогам ч.4 ст.79 КАС України, позивач, оскаржуючи наказ Управління поліції охорони в Одеській області №34 о/с від 04.05.2016 року про звільнення зі служби в поліції, не подає вказаний наказ до позовної заяви, не зазначає позивач в позовній заяві й причини неможливості подати оскаржуваний наказ. Позивач також не надав суду докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання оскаржуваного наказу про звільнення.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.5 ст.122 КАС України, для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Вказаний адміністративний позов позивач подав до суду 20.02.2018 року.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд скасувати наказ Управління поліції охорони в Одеській області №34 о/с від 04.05.2016 року про звільнення зі служби в поліції.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що листом №165/43/35/01-2018 від 18.01.2018 року йому було повідомлено про те, що 04.05.2016 року його було звільнено з поліції за п.6 ч.1 ст.77 Закону України «Про національну поліцію» (у зв'язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби) наказом УПО в Одеській області від 04.05.2016 року №34 о/с та відмовлено у отриманні довідки про розмір заробітної плати.
Як вбачається з вказаного вище листа Управління поліції охорони в Одеській області, позивача повідомлено про дату і причину звільнення та було ознайомлено з наказом про звільнення зі служби в поліції 21.11.2016 року в адміністративній будівлі Управління.
Відповідно до ч.6 ст.161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно ч.1 ст.123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом звернення до суду з заявою, в якій вказано підстави для поновлення строку звернення до суду; надання виправленої позовної заяви з зазначенням ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача або номера і серії паспорта останнього, разом з її копією для відповідача по справі; надання оскаржуваного наказу №34 о/с від 04.05.2016 року або докази, які підтверджують, що позивач здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання оскаржуваного наказу про звільнення з їх копіями для відповідача по справі.
Керуючись ст.ст. 123, 169, 256, 293 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління поліції охорони в Одеській області про скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення грошового утримання за час вимушеного прогулу - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Андрухів