Олевський районний суд Житомирської області
Справа № 287/122/17-а
22 лютого 2018 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого-судді Волощука В.В.
секретаря Федорчук О.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м.Олевську адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутпослуги» до Олевської міської ради Житомирської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3; треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання дій неправомірними та скасування рішень та реєстраційних дій,
В провадженні Олевського районного суду Житомирської області перебуває адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутпослуги» до Олевської міської ради Житомирської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3; треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання дій неправомірними та скасування рішень та реєстраційних дій.
Дана позовна заява не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства, виходячи із наступного.
15.12.2017 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС України викладено в новій редакції.
Пунктом 10 частинипершоїПерехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України(у редакції, чинній з 15.12.2017р.) установлено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч.1ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Так, відповідно до вимог ст. 19 ч. 1 п. 1 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до вимог ст. 19 ч. 1 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Відповідно до вимог ст. 238 ч. 1 п. 1 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, та те, що в даному випадку має місце не публічний, а приватно-правовий спір, який підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, суд вважає, що провадження в адміністративній справі за вищевказаним позовом підлягає закриттю.
Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Згідно ст. 239 КАС України якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої п. 1 ч. 1 ст. 238 цього Кодексу, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Керуючись ст.ст. 2, 19, 46, 238-239, 241-243, 248, 295-297 КАС України, ст. 177 ЦК України, ст. 19 ЦПК України, суд, -
Провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутпослуги» до Олевської міської ради Житомирської області, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3; треті особи: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання дій неправомірними та скасування рішень та реєстраційних дій - закрити.
Роз'яснити позивачеві, що розгляд таких справ належить до юрисдикції цивільного суду.
Роз'яснити позивачеві, що відповідно до ч. 2 ст. 239 КАС України повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Побутпослуги» (адреса знаходження: 11000, м.Олевськ, вул. Привокзальна, 8, Житомирської області, код ЄДРПОУ 40348792) 3200 (три тисячі двісті) грн. судового збору, згідно платіжних доручень: №412 від 18.10.2017 року та №419 від 25.10.2017 року, Олевським районним судом шляхом їх перерахування з р/р 31215206700460, Код ЄДРПОУ - 37937308, МФО 811039, отримувач УДКСУ в Олевському районі, банк отримувача ГУДКУ у Житомирській області на рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «Побутпослуги».
Ухвалу може бути оскаржено до Житомирського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_7