Постанова від 22.02.2018 по справі 758/2057/18

Справа № 758/2057/18

Категорія 275

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2018 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Бородій В. М. , розглянувши матеріали, які надійшли від інспектора ВП Подільського УП ГУНП в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.185-1 КУпАП, громадянки:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_2, яка працює менеджером ТОВ « Макс Медіа»,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 850348, який складений 19.02.2018 року інспектором ВП Подільського УП ГУНП в м. Києві, про те, що 18.02.2018 року, о 16-00 годині, по вул.Борисоглібська , 2 в місті Києві порушила порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, що призвело до пошкодження державної і приватної власності, чим порушила чинне законодавство України, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.185-1 КУпАП.

При підготовці справи до розгляду встановлено, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складено без дотримання вимог ст.256 КУпАП, що унеможливлює розгляд матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, а матеріали зібрані без дотримання вимог ч.2 ст.251 КУпАП.

Так, у відповідності до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Разом з тим, в протоколі серії АА № 850348 від 19 лютого 2018 року щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 під час викладення фактичних обставин складу адміністративного правопорушення, відсутні відомості, хто саме порушив порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій і якими саме діями. Крім цього, в протоколі не відображено дані щодо заподіяння матеріальної шкоди, в чому її суть, кому заподіяно та її розмір. Хоча диспозиція статті є бланкетною, в протоколі ніяким чином не відображено, який конкретно нормативний акт порушено, суть його приписів, стаття та назва нормативного акту. В протоколі не відображено хто є потерпілий, не зрозуміло кому заподіяно шкоду.

Крім цього, до матеріалів не долучено доказів, що саме ОСОБА_1 організувала і проводила збори мітинги, вуличні походи і демонстрації.

Досліджуючи матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.185-1 КУпАП, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 850348 від 19 лютого 2018 року, в якому зазначено про відсутність свідків даного правопорушення, переглянувши фото, що були долучені, в якості доказів на СД-диску, на яких зафіксовано скупчення людей та дії осіб, які могли бути свідками правопорушення, суд прийшов до висновку, що справа підлягає поверненню до ВП Подільського УП ГУНП в м. Києві для встановлення свідків та усунення вищевказаних недоліків.

Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів у справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

При цьому, як зазначено в частині 2 статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.

На підставі викладеного, оскільки даний матеріал не готовий для розгляду в суді, вважаю необхідним адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.185-1 КУпАП - повернути для доопрацювання.

Враховуючи те, що вищезазначені порушення унеможливлюють розгляд адміністративного протоколу в суді, тому суд приходить до висновку про направлення справи на доопрацювання.

Керуючись ст.ст. 245, 251, 256, 278, 280 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал №758/2057/18 (провадження № 3/758/2252/18) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.185-1 КУпАП повернути до ВП Подільського УП ГУНП в м. Києві - для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В. М. Бородій