Постанова від 07.02.2018 по справі 689/265/18

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області

Справа № 689/265/18

1-в/689/20/18

УХВАЛА

15 лютого 2018 року смт. Ярмолинці

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника Ярмолинецького

ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

особи, щодо якої внесено подання

про встановлення адміністративного

нагляду ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо :

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого:

22.07.2005 року за ч.3 ст.185 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік;

31.12.2008 року за ч.3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки;

16.07.2010 року за ч.2 ст. 185 та ч.3 ст.185, 71 КК України до 4 років позбавлення волі;

06.10.2010 року за ч. 2 ст. 185 КК України, ч. 4 ст. 70 КК України, до 4 років позбавлення волі,

встановив:

В січні 2018 року начальник Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 , посилаючись на те, що останній, 25 грудня 2013 був звільнений з Шепетівської виправної колонії Хмельницької області №98, та згідно п.В ст.3 ЗУ "Про адміністративний нагляд за особами, звільнений з місці позбавлення волі" підпадає під дію даного закону, так як неодноразово судимий за тяжкі злочини і після звільнення з місць позбавлення волі незважаючи на попередження ОВС систематично порушував громадський порядок. Так, 09.08.2017 ОСОБА_5 притягувався до адміністративної відповідальності за порушення ч.1 ст. 178 КУпАП, та до нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді попередження; 26.08.2017 ОСОБА_5 притягувався до адміністративної відповідальності за порушення ч.2 ст. 178 КУпАП та до нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді 51 грн. штрафу; 29.08.2017 ОСОБА_5 притягувався до адміністративної відповідальності за порушення ч.3 ст. 178 КУпАП та до нього було накладене адміністративне стягнення у вигляді 102 грн. штрафу, а також гр. ОСОБА_5 був попереджений про можливість встановлення адміністративного нагляду.

Однак, незважаючи на попередження про припинення антигромадського способу життя, ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, продовжуючи вчиняти правопорушення.

Враховуючи, що ОСОБА_5 продовжує вчиняти правопорушення, а відтак залишається небезпечним для суспільства, в поданні ставиться питання про встановлення відносно нього адміністративного нагляду та обмежень.

Представник Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області подання підтримав.

ОСОБА_5 в судовому засіданні визнав, що двічі притягався до адміністративної відповідальності Ярмолинецьким районним судом 03.11.2017р. та 29.01.2018р., але заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду. Повідомив, що працівники поліції в один день в середині січня 2018 року дали йому підписати всі попередження. З постановами від 09.08.2017р. та від 26.08.2017р. він не згідний.

Захисник в судовому засіданні проти задоволення подання заперечив. Суду повідомив, що в поданні не зазначена вимога п. в) ст. 3 Закону щодо встановлення адміністративного нагляду, не долучено пояснень громадян, що характеризуть поведінку особи, притягався до відповідальності 3 листопада 2017 року, а попередження датоване 29.08.2017р., відсутня систематичність правопорушень і ОСОБА_5 не становить суспільної небезпеки.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, враховуючи дані про особу ОСОБА_5 , суд приходить до висновку, що подання начальника Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_5 підлягає частковому задоволенню із застосуванням запропонованих обмежень строком на 1 рік.

Відповідно до п. в) ч. 1 ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994р. адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Отже, ОСОБА_5 підпадає під дію п. в) ч. 1 ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01.12.1994р., оскільки засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин і засуджений 2 рази до позбавлення волі за умисні злочини, після умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично вчиняв адміністративні правопорушення.

Судом встановлено, що ОСОБА_5 вироком Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 16 липня 2010 року був засуджений до позбавлення волі за умисний тяжкий злочин, (а.с. 12-14), вироком Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 6 жовтня 2010 року засуджений до позбавлення волі за умисний злочин (а.с. 15), після умовно-дострокового звільнення від відбування покарання (а.с. 8-9), незважаючи на попередження органу Національної поліції - Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області (а.с. 19, 22) систематично вчиняв адміністративні правопорушення, що підтвержується постановами від 09.08.2017р., 26.08.2017р., 03.11.2017р., 29.01.2018р. (а.с. 16, 18, 21).

Статтею 6 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Згідно ст. 10 вказаного Закону до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Щодо твердження захисника про відсутність в поданні дати його подання, а також те, що у поданні не зазначено, що ОСОБА_5 засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин, суд до уваги не бере, адже подання зареєстроване в суді 22.01.2018р., і не зазначення в поданні про засудження саме до позбавлення волі не є підставою для відмови у поданні. Доказом ж засудження до покарання у виді позбавлення волі за тяжкий злочин є вирок Ярмолинецького районного суду Хмельницької області від 16.07.2010р.

Доводи захисту про відсутність систематичності скоєння адміністративних правопорушень та те, що ОСОБА_5 не становить суспільної небезпеки, суд до уваги не бере. Так, ОСОБА_5 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності (09.08.2017р., 26.08.2017р., 03.11.2017р. та 29.01.2018р.), за місцем проживання характеризується негативно, про що свідчить довідка-характеристика з сільської ради, досліджена судом. Відсутність доданих до подання пояснень громадян, що характеризуть поведінку ОСОБА_5 , також не є підставою для відмови у поданні.

Не підтверджено жодними належними і допустимими доказами твердження ОСОБА_5 про те, що працівники поліції дали йому підписати всі попередження в один день. Так, ОСОБА_5 не міг пояснити коли саме це сталося, де, і хто з працівників поліції був присутній при цьому. Також ОСОБА_5 не оскаржував постанови від 09.08.2017р. та від 26.08.2017р., адже вважає їх необгрунтованими.

Таким чином, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_5 необхідно застосувати адміністративнимй нагляд терміном на 1 рік, а також слід частково застосувати вказані обмеження в частині зобов"язання з"являтися на реєстрацію в Ярмолинецький ВП ГУНП в Хмельницькій області лише кожну першу суботу на місяць.

Керуючись ст. ст. 3-6, 9, 10 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”,

постановив:

Подання начальника Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області задоволити частково.

Встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 строком на 1 рік з такими обмеженнями:

1) заборонити вихід із домоволодіння, що в АДРЕСА_1 , із 22.00 години до 6.00 години наступного дня;

2) зобов'язати з'являтися на реєстрацію в Ярмолинецький ВП ГУНП в Хмельницькій області кожну першу суботу кожного місяця в період з 08.00 до 14.00 год.;

3) заборонити виїзд за межі Ярмолинецького району без дозволу працівників Ярмолинецького ВП ГУНП в Хмельницькій області;

4) заборонити перебувати в ресторанах, кафе та інших підприємствах торгівлі, де продаються спиртні напої, в тому числі пиво на розлив, з метою вживання спиртних напоїв.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції протягом 7 діб з дня її оголошення.

Суддя підпис

Копія вірна:

Суддя ОСОБА_1