Провадження № 3/679/73/2018
Справа № 679/109/18
08 лютого 2018 року м.Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Базарник Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з ГУ ДФС у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, жительки АДРЕСА_1, направленої за ч.1 ст.163-2 КУпАП, -
На розгляд Нетішинського міського суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення №0002/2201-40-02/41235940 від 11 січня 2017 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Згідно вказаного протоколу від 11.01.2017 року ОСОБА_1 30.11.2017 року вчинила правопорушення, що полягало у несвоєчасній сплаті акцизного податку за жовтень місяць 2017 року згідно Декларації №9237090107 від 12.11.2017 в сумі 655,00 грн. по строку 30.11.2017 року, фактично сплачено - 06.12.2017 року, чим порушено підпункт 222.1.1 пункту 222.1 статті 222 розділу VI Податкового кодексу України.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що справу про адміністративне правопорушення, слід повернути для належного оформлення виходячи з наступного.
Відповідно до ст.254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що він складений посадовою особою ГУ ДФС у Хмельницькій області 11 січня 2017 року за адміністративне правопорушення, яке було вчинене ОСОБА_1 30.11.2017 року, тобто ним наперед зафіксовано правопорушення вчинене майже через 11 місяців після складання самого протоколу посадовою особою ГУ ДФС у Хмельницькій області, що суперечить вимогам ч.1 ст.254 КУпАП, відповідно до якої, протокол складається про уже вчинене правопорушення.
Разом з тим, в супереч вимогам ст.256 КУпАП вказаний протокол не містить відмітки про те, що особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснено її права і обов'язки, передбачені ст.268 цього Кодексу; не містить підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або відповідного запису про відмову цієї особи від підписання протоколу.
При цьому, всупереч вимогам ч.2 ст.254 КУпАП один із двох примірників протоколу під розписку не вручено особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, матеріали адміністративної справи підлягають поверненню до ГУ ДФС у Хмельницькій області на доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 254, 256 КУпАП, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП - повернути до Головного управління ДФС у Хмельницькій області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Б.І. Базарник