19 лютого 2018 р.м. ХерсонСправа № 821/1535/17
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняка С.О.,
при секретарі: Кальченко-Булановій М.С.,
за участю:
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Хортица" до Херсонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.12.2015 № НОМЕР_1, від 19.09.2016 р. № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, від 03.02.2017 р. № НОМЕР_4, № НОМЕР_5,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що Державною податковою інспекцією у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області було прийняте податкове повідомлення - рішення:
- від 22.12.2015 року № НОМЕР_1, відповідно до якого підприємство позивача було притягнуто до відповідальності за порушення вимог податкового законодавства, а саме: порушення пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України, за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000. Суму грошового зобов'язання за податковими зобов'язаннями збільшено за основним платежем на 58842 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на 14710 грн. 00 коп. Разом 73552 грн. 00 коп.
Вищезазначене повідомлення - рішення № НОМЕР_1 від 22.12.2015 року було прийняте на підставі акту перевірки від 13.10.2015 року № 13659/21/22/24122021 "Про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами".
Херсонською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області були прийняті податкові повідомлення - рішення:
від 19.09.2016 року № НОМЕР_2, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 5523 грн. 16 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 55231 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000;
від 19.09.2016 року № НОМЕР_3, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 37724 грн. 88 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 188624 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000.
Вищезазначені податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_2 від 19.09.2016 року та № НОМЕР_3 від 19.09.2016 року були прийняті на підставі акту перевірки від 14.09.2016 року № 000171/21-03-40/24122021 "Про результати камеральної перевірки повноти та своєчасності сплати до бюджету акцизного податку ТОВ "Хортица" з 22.02.2016 по 14.09.2016".
Головним управлінням ДФС у Херсонській області були прийняті податкові повідомлення - рішення:
- від 03.02.2017 року № НОМЕР_4, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14 416 грн. 52 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 72 082 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000;
- від 03.02.2017 року № НОМЕР_5, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 785 грн. 34 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 7853 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000.
Вищезазначені податкові повідомлення - рішення № НОМЕР_4 від 03.02.2017 року та № НОМЕР_5 від 03.02.2017 року були на підставі акту перевірки від 11.01.2017 року № 000010/21-03-40/24122021 "Про результати камеральної перевірки повноти та своєчасності сплати до бюджету акцизного податку ТОВ "Хортица" з 30.08.2016 по 07.12.2016".
Позивач не погоджується з прийнятими податковими повідомленнями - рішеннями, вважає їх такими, що прийняті внаслідок невірного тлумачення норм права та такими, що суперечать нормам чинного законодавства України, з огляду на наступне.
ТОВ "ХОРТИЦА" при реалізації паливно-мастильних матеріалів у безготівковій формі здійснювала не роздрібну торгівлю скрапленого газу, як зазначає відповідач, а оптову торгівлю, оскільки зазначені паливно-мастильні матеріали, в подальшому, покупці використовували у власній господарській діяльності або реалізовували їх кінцевому споживачу.
Просить суд визнати протиправними та скасувати прийняті відповідачами податкові повідомлення-рішення:
від 22.12.2015 року № НОМЕР_1 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, за основним платежем у сумі 58842 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у сумі 14710 грн. 00 коп.;
від 19.09.2016 року № НОМЕР_2 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 5 523 грн. 16 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 55231 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
від 19.09.2016 року № НОМЕР_3 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 37724 грн. 88 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 188624 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
від 03.02.2017 року № НОМЕР_4 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14416 грн. 52 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 72082 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
від 03.02.2017 року № НОМЕР_5 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 785 грн. 34 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 7853 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 19.10.2017 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 08.11.2017 року.
08.11.2017 року розгляд справи відкладено на 14.11.2017 року у зв'язку з перебуванням судді у відрядженні.
Ухвалою суду від 14.11.2017 року зупинено провадження у справі до 06.12.2017 року.
06.12.2017 року поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 06.12.2017 року зупинено провадження у справі до 21.12.2017 року.
21.12.2017 року поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 21.12.2017 року відкладено розгляд справи на 19.01.2018 року.
19.01.2018 року розгляд справи відкладено на 31.01.2018 року.
31.01.2018 року розгляд справи відкладено на 14.02.2018 року.
14.02.2018 року розгляд справи відкладено на 19.02.2018 року.
У судовому засіданні представники позивача наполягали на позовних вимогах, просили суд задовольнити позов.
Представник відповідача у судовому засіданні по суті позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ХОРТИЦА" було зареєстровано Виконавчим комітетом Херсонської міської ради 10.12.1996 року. Взяте на податковий облік в органах державної податкової служби 18.12.1996 року за № 1229.
Основним видом діяльності ТОВ "ХОРТИЦА" є роздрібна та оптова торгівля пальним.
Роздрібний продаж пального ТОВ "ХОРТИЦА" здійснює через мережу автогазозаправочних пунктів (скорочена назва - АГЗП), які розташовані за наступними адресами: м. Херсон, вул. Миколаївське шосе, 4й км., м. Херсон, смт. Антонівка, вул. Херсонська, 1246.
Оптова торгівля скрапленим газом здійснюється ТОВ "ХОРТИЦА" з пункту наповнення газових балонів (скорочена назва ГНП), який розташований за адресою:
- м. Херсон, вул. Миколаївське шосе, 4й км.
На підприємстві позивача 12.08.2005 року був прийнятий наказ № 12 про ведення бухгалтерського обліку з врахуванням вводу в експлуатацію ГНП та АГЗП. При цьому вибуття (реалізація) запасів на АГЗП оформлюється на підставі фіскальних чеків, на ГНП - на підставі видаткових накладних.
Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого Херсонської міською радою 21.05.2006 року, ТОВ "ХОРТИЦА" є власником нерухомого майна: адміністративної будівлі, будівлі операторів, навісів, боксу, туалету, підсобної будівлі, ГНП, складу, огорожі, водопроводу та мостіння, що розташовані за адресою: м. Херсон, вул. Миколаївське шосе, 4й км.
ТОВ "ХОРТИЦА" від територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Херсонській області були отримані наступні дозволи:
- № 002.15.65 від 12.01.2014 року, з терміном дії з 12.01.2015 року по 11.01.2020 року, на експлуатування технологічного устаткування, лінійних частин та їх елементів систем газопостачання зрідженим газом суб'єктів господарювання (з відповідним переліком);
- № 001.15.65 від 12.01.2015 року, з терміном дії з 12.01.2015 року по 11.01.2020 року, на виконання газонебезпечних робіт та робіт у вибухопожежонебезпечних зонах, а саме під час експлуатації устаткування АГЗП та ГНП; зберігання цистерн та інших ємностей із зрідженим газом, їх заповнення, спорожнення (резервуари для зберігання ЗВГ на АГЗП);
Відповідачем проведено фактичну перевірку позивача, за результатами якої було
складено акт від 13.10.2015 №22/21/24122021. Висновками вищезазначеного акту було
встановлено порушення позивачем ст.ст. 14, 213, 214 Податкового кодексу України, а саме
реалізація скрапленого газу через мережу АГЗС, сума якої не задекларована в декларації
акцизного податку.
Як зазначено в акті, перевіркою було встановлено, що за період з січня по серпень 2015 року підприємство-позивач задекларувало вартість реалізованого скрапленого газу в сумі 564996 грн. 00 коп. При цьому підприємством було сплачено акцизний податок в сумі 28 250 гри. 00 коп. Встановлення заниження податкових зобов'язань з акцизного податку за реалізацію скрапленого газу за період січень - серпень 2015 року.
Перевіркою зафіксовано реалізацію скрапленого газу в безготівкових розрахунках через мережу АГЗС, сума якої не задекларована в декларації акцизного податку. В ході співставлення даних зафіксованих фактичною перевіркою та даними відображеними в деклараціях акцизного податку за січень - серпень 2015 року виявлено розбіжності між сумами задекларованих обсягів реалізації, що оподатковуються акцизним податком та вартістю реалізованих обсягів скрапленого газу.
Перевіркою встановлено, що реалізація скрапленого газу здійснювалась виключно через мережу АГЗС. Податкові зобов'язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу скрапленого газу виникають у особи, яка здійснює відпуск скрапленого газу з колонок через мережу АГЗС безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу скрапленого газу та форми розрахунків (готівка, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.
Державною податковою інспекцією у м. Херсоні Головного управління ДФС у Херсонській області було прийняте податкове повідомлення - рішення:
- від 22.12.2015 року № НОМЕР_1, відповідно до якого підприємство позивача було притягнуто до відповідальності за порушення вимог податкового законодавства, а саме: порушення пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України, за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000. Суму грошового зобов'язання за податковими зобов'язаннями збільшено за основним платежем на 58842 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на 14710 грн. 00 коп. Разом 73552 грн. 00 коп.
Херсонською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області були прийняті податкові повідомлення - рішення:
від 19.09.2016 року № НОМЕР_2, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 5523 грн. 16 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 55231 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000;
від 19.09.2016 року № НОМЕР_3, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 37724 грн. 88 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 188624 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000.
Головним управлінням ДФС у Херсонській області були прийняті податкові повідомлення - рішення:
- від 03.02.2017 року № НОМЕР_4, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14 416 грн. 52 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 72082 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000;
- від 03.02.2017 року № НОМЕР_5, відповідно до якого підприємство позивача було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 785 грн. 34 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 7853 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, код платежу: 14040000.
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Відповідно до пп. 14.1.4 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі ПК України) акцизний податок - непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених цим Кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів (продукції).
Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 ПК України визначено, що платниками акцизного податку є, зокрема, особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Згідно пп. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 ПК України об'єктом оподаткування є операції, зокрема, з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Відповідно до п. 215.1 ст. 215 ПК України до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.
Підпунктом 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК України передбачено, що реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі- продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів - продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 цього Кодексу, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування.
Таким чином, обов'язковою умовою реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є передача цих товарів безпосередньо кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків.
Національний стандарт України ДСТУ 4303:2004 "Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять", затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 05.07.2004 року № 130, надає визначення поняттям роздрібної та оптової торгівлі.
Роздрібна торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів кінцевому споживачеві та надання йому торговельних послуг.
Оптова торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю-продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну торгівлю або для виробничого споживання та надавання пов'язаних із цим послуг.
Відповідно до Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року № 14, Додаток 6 "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів" до декларації акцизного податку заповнюється в такому порядку:
графа 3 - загальна вартість (з податком на додану вартість) реалізованих підакцизних товарів у роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування споживачам незалежно від форми розрахунків;
графа 4 - вартість (з податком на додану вартість) реалізованих підакцизних товарів у роздрібній торговельній мережі споживачам незалежно від форми розрахунків для їх комерційного використання, тобто для подальшої реалізації кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання;
у графі 5 "Вартість підакцизних товарів до оподаткування, грн. (гр. З - гр. 4)" вказується різниця між графами 3 та 4 цього розрахунку.
З наведеного вбачається, що законодавцем окремою графою виділено вартість підакцизних товарів, реалізованих для комерційного використання, та які не включаються у базу оподаткування акцизним податком.
Судом встановлено, що ТОВ "ХОРТИЦА" при реалізації паливно-мастильних матеріалів у безготівковій формі здійснювала не роздрібну торгівлю скрапленого газу, як зазначає відповідач, а оптову торгівлю, оскільки зазначені паливно-мастильні матеріали, в подальшому, дані покупці використовували у власній господарській діяльності або реалізовували їх кінцевому споживачу. Позивач мав достатні матеріально-технічні ресурси та дозволи, необхідні для здійснення підприємницької діяльності пов'язаної з роздрібною та оптовою торгівлею скрапленим газом.
При цьому, оптовий продаж скрапленого газу здійснювався виключно на підставі безготівкових розрахунків з оформленням договорів поставки та купівлі-продажу, видаткових накладних.
Об'єм реалізації скрапленого газу по ГНП (оптова торгівля) в сумі 1729588,63 грн. правомірно не був врахований підприємством позивача при розрахунку суми акцизного податку та не був відображений у деклараціях акцизного податку та додатках 6 до них, за період січень 2015 - серпень 2015 року, оскільки використовувався контрагентами-покупцями для подальшого продажу або для власного комерційного використання.
Посадові особи податкового органу, здійснюючи перевірку не пересвідчились у наявності у власності ТОВ "ХОРТИЦА", окрім АГЗП ще ГНП, не здійснили аналіз первинної документації бухгалтерського обліку, не дослідили подальший рух об'ємів скрапленого газу або факт використання цих об'ємів у власній комерційній діяльності контрагентами-покупцями позивача.
У судовому засіданні відповідач не надав розрахунку суми збільшення грошового зобов'язання в розмірі 58842,00 грн. та штрафу в розмірі 14710,00 грн.
Крім того, факт надання послуг підтверджується, наданими суду 18.01.2018 року у додатку до клопотання про залучення до матеріалів справи копій документів, копіями наступних документів: договору № 98 від 03.01.2015 року, платіжним дорученням № 705 від 08.06.2015 року, актом № ОУ - 0000001 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від15.06.2015 року.
З наданих до матеріалів справи документів вбачається, що позивач надав у червні 2015 року послуги ТОВ "ТУР ПЛАЗА" із зберігання, заміні вентилів та фарбуванню 70 балонів. Загальна вартість виконаних робіт склала 12250,00 грн.
Оцінка судом обставин справи базується на наданих доказах, їх належності та переконливості, в поєднанні з принципами КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України).
За таких обставин суд приходить до висновку про задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 10, 14, 72, 77, 90, 241-246, 255 КАС України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення:
від 22.12.2015 року № НОМЕР_1 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, за основним платежем у сумі 58842 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - у сумі 14710 грн. 00 коп.;
від 19.09.2016 року № НОМЕР_2 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 5523 грн. 16 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 55231 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
від 19.09.2016 року № НОМЕР_3 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 37724 грн. 88 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 188624 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
від 03.02.2017 року № НОМЕР_4 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 20% у сумі 14416 грн. 52 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 72082 грн. 60 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
від 03.02.2017 року № НОМЕР_5 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 10% у сумі 785 грн. 34 коп., за затримку сплати грошового зобов'язання в сумі 7853 грн. 40 коп. з акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Стягнути з Головного управління ДФС у Херсонській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Хортица" за рахунок бюджетних асигнувань понесені відповідачем судові витрати у сумі 1980 (одна тисяча дев'ятсот вісімдесят) грн. 03 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 23 лютого 2018 р.
Суддя Варняк С.О.
кат. 8.3.5