Справа № 815/6198/17
19 лютого 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді - Бутенко А.В., за участю секретаря судового засідання - Філімоненко А.О.,
за участю сторін:
представник позивача - Інтюк І.А. (директор),
представник відповідача 1 та 2 - Гайдук О.В. (за довіреністю),
представник 3-ї особи - Строчковський О.М. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом приватного підприємства "Ізмаїлавтоінвест" до Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, за участю 3-ї особи без самостійних вимог на предмет спору публічне акціонерне товариство "Північтранс" про визнання протиправними дії, рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
До суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства "Ізмаїлавтоінвест" до Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, за участю 3-ї особи без самостійних вимог на предмет спору публічне акціонерне товариство "Північтранс", в якому позивач просить:
- визнати протиправними дії Управління як Організатору проведення конкурсу з перевезення пасажирів щодо неналежної перевірки достовірності інформації, зазначеної в документах, поданих ПАТ «Північтранс» на участь у конкурсі за об'єктами № 42 Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове) (2), № 43 (Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове)(1); 53 (Суворове-Одеса АС «АВ Привоз»);
- визнати протиправними рішення обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування в частині допущення ПАТ «Північтранс» до участі у конкурсі за об'єктами конкурсу № 42 Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове) (2), № 43 (Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове)(1); 53 (Суворове-Одеса АС «АВ Привоз»);
- зобов'язати Організатора в особі Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації укласти договори з ПП «Ізмаїлавтоінвест» як с таким перевізником-претендентом, який посів друге місце за об'єктами конкурсу № 42, Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове) (2), № 43 (Кілія- Вилкове (ч/з Шевченкове)(1); 53 (Суворове-Одеса АС «АВ Привоз»).
В обґрунтування позову зазначено, що 01.07.2017р. Управлінням транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, як Організатором проведення конкурсу з перевезення пасажирів було подано оголошення про проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських маршрутах загального користування в Одеській області на 78 (сімдесят вісім) маршрутів, відповідно до п.28 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. № 1081.
ПП «Ізмаїлавтоінвест» було подано документи на участь у конкурсі за наступними об'єктами: об'єкт № 42 (Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове) (2); об'єкт № 43 (Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове)(1); об'єкт № 53 (Суворове-Одеса АС «АВ Привоз»).
Відповідно до Витягів з протоколу 40-го засідання обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування від 03 серпня 2017 року, на вищезазначені об'єкти конкурсу документи подали два перевізника-перенденти: ПП «Ізмаїлавтоінвест» та ПАТ «Північтранс».
За результатом розгляду конкурсних пропозицій ПАТ «Північтранс» був визначений переможцем, а ПП «Ізмаїлавтоінвест» визнаний таким, що посів друге місце.
ПП «Ізмаїлавтоінвенст» не погоджується з результатами конкурсу, оскільки вважає що Управлінням було порушено Закон України «Про автомобільний транспорт» та Порядок проведення конкурсу, виходячи з того, що до участі у конкурсі допускаються лише ті перевізники-претенденти, які подали повний пакет документів, належний оформлений чином, та достовірність інформації в якому вже перевірена Організатором (або за наявності - робочим органом). Проте, виходячи з інформації, наданої на запит, ПАТ «Північтранс» не подав документи, які були зазначені в оголошенні, а саме: завірені копії наказів щодо приймання на роботу працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом автобусів та які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв; завірені копії дипломів працівників, які здійснюють огляд стану здоров'я водіїв та свідоцтв професійної підготовки працівників, які здійснюють контроль технічного стану автобусів; повний перелік власних, орендованих, наданих в кредит або лізинг транспортних засобів, які використовуються для перевезення пасажирів відповідно до діючого законодавства станом на момент подання документів на участь у конкурсі за формою, що надає Організатор; інформація щодо фактичної кількості водіїв у штаті претендента; документ, що підтверджує, що автобуси, які наведені в анкеті як ЄВРО-2 та вище, є власністю (співвласністю) претендента або взяті ним у лізинг, а Організатор в особі Управління не витребував та не вважав за необхідне перевірити.
Також відсутні будь-які документи, які б свідчили що медичні працівники та працівники, що здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, працюють на повну ставку не менше року до дати оголошення конкурсу.
Відповідно до п. 12 Порядку проведення конкурсу, конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію. Також рішення про недопущення до участі у конкурсі має бути прийнято у випадку, коли перевізник-претендент не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затверджених обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів, тому просить позов задовольнити.
В судовому засіданні 19.02.2018 року представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, зіславшись на обставини зазначені у позовній заяві та просив їх задовольнити.
Представник відповідачів не визнав позов та просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, пояснивши, що оскаржувані дії вчинені та рішення прийнято законно, на підставі діючого законодавства, а тому є правомірними з підстав, викладених у відзиві на позов.
Так, на думку представника відповідачів, на вказані автобусні маршрути ПАТ «Північтранс» подало до конкурсного комітету необхідні документи у відповідності до положень Порядку проведення конкурсу та вимог визначених у оголошенні про проведення конкурсу. Конкурс відбувся з дотриманням порядку його проведення, а тому ПАТ «Північтранс» на загальних підставах виграло конкурс на право обслуговування вказаних маршрутів.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Відповідача також пояснив, що до конкурсного комітету були подані всі необхідні документи для визнання переможця та прийняття рішення та щодо тверджень позивача надав письмові пояснення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що 01.07.2017р. Управлінням транспортно - комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації було розміщено оголошення про проведення конкурсу з перевезень пасажирів на міжміських та приміських маршрутах загального користування в Одеській області на 78 маршрутах.
Позивач та ПАТ «Північтранс» подали документи для участі у зазначеному конкурсі по наступним об'єктам:№ 42 (Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове) (2), №43 (Кілія-Вилкове (ч/з Шевченкове) (1), №53 (Суворове-Одеса АС «АВ Привоз»).
03.08.2017 року Управлінням транспортно - комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації проведено зазначений конкурс та ПАТ «Північтранс» було визнано переможцем конкурсу по зазначеним об'єктам.
Заслухавши доводи сторін, дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінюючи рішення суб'єкта владних повноважень, суд виходить з приписів ч. 3 ст. 2 КАС України та доходить до висновку про відмову в задоволенні позову з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями ст. 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ, організація пасажирських перевезень покладається: на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньо - обласні маршрути), зокрема на обласні держадміністрації.
Відповідно до ст.43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.
За змістом ст.44 Закону організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті та територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України, відповідальних за безпеку дорожнього руху, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.
Порядок проведення конкурсів визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008р. №1081, затверджено Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування (надалі - Порядок 1081), який є обов'язковим для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими на договірних умовах для організації забезпечення проведення конкурсів, конкурсними комітетами та автомобільними перевізниками (п. 1 Порядку).
Відповідно до п. 42 Порядку 1081, у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно з п.29 Порядку 1081, для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи:
нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник- претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні);
перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою "з місцем водія/без місця водія"), УШ-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу;
копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті;
документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу;
копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті;
копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації);
перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність;
анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку;
копія штатного розпису, податкового розрахунку сумм доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) за останні повні два квартали.
Комплектність поданих документів перевіряє організатор.
Пунктом 8 Порядку 1081 встановлено, що рішення про переможця конкурсу приймається конкурсним комітетом. Рішення конкурсного комітету обов'язкове для виконання організатором, крім випадків передбачених пунктом 54 цього Порядку.
Відповідно до пункту 37 Порядку 1081, достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу. Процедура проведення такої перевірки не визначена.
Для перевірки достовірності інформації отриманої від перевізників-претендентів, управлінням транспортно-комунікаційної : інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації (далі - Управління), як організатором конкурсу, було направлено листи-запити, а саме:
- лист від 19.07.2017 №04-07/493 до перевізників-претендентів на участь у І конкурсі який відбувся 3 серпня 2017 року, з проханням надати додаткову І інформацію для визначення достовірності отриманої інформації;
- лист від 19.07.2017 №04-07/495 до Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, з проханням надати інформацію про наявність несплачених штрафних санкцій накладених Укртрансбезпекою, неоскаржених у судовому порядку, та інформації по транспортних засобах перевізників-претендентів.
- лист від 19.07.2017 №04-07/497 до Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Одеській області та лист від №04-07/498 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Одеській області, з проханням надати інформацію щодо наявності не сплачених штрафних санкцій накладених на водіїв перевізника- претендента відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні равопорушення, неоскаржені у судовому порядку, наявність та кількість ДТП з вині водія перевізника, у яких є загиблі, кількість ДТП з вини водія перевізника, у яких є постраждалі, кількість порушень, передбачених ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, кількість наявних технічно справних автобусів, а також інформацію щодо автобусів (марка, держ. омер), які за своїм технічним станом не можуть бути задіяні на регулярних пасажирських перевезеннях.
Відповідно до п. 40 Порядку 1081, під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками:
кількість автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю ( наявність достатньої кількості, категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання);
наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу;
наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення);
строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації);
наявність сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам;
наявність та характеристика виробничої бази умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу;
умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом;
умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
досвід роботи перевізника-претендента;
наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов;
якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу;
інвестиційний розвиток суб'єкта господарювання та соціальний ефект від його діяльності;
умови контролю за станом здоров'я водіїв.
Додатком 4 до Порядку 1081 передбачено нарахування балів за середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати голошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку відповідна кількість балів нараховується в залежності від виду сполучення на який претендує перевізник-претендент (міський, приміський, міжміський маршрут) та від середньооблікової кількості зазначених працівників.
Для визначення достатньої середньооблікової кількості працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатний розписом із заробітною платою не менше встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку, організатором використовувалась наявна інформація із штатного розпису ПАТ «Північтранс», копія якого було додано до документів на участь у конкурсі та копії податкового розрахунку суій доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку
Додатком 4 до Порядку 1081, передбачено нарахування балів за наявність не менш як трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічний станом транспортних засобів та не менш як двох працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв.
Для визначення достатньої кількості працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, та працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв, працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, організатором використовувалась наявна інформація із штатного розпису ПАТ «Північтранс», копія якого була додана до документів на участь у конкурсі, копії наказів про прийняття на роботу, дипломів та індивідуальний податкових номерів працівників, що здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв, наданих перевізником-претендентом ПАТ «Північтранс» у відповідь на запит організатора конкурсу та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за останні повні чотири квартали до дати оголошення конкурсу.
Стосовно тверджень позивача щодо ненадання ПАТ «Північтранс» документів до участі у конкурсі, які були зазначені в оголошенні про проведення конкурсу, суд зазначає наступне.
Так, відповідно до анкети, яка була подана до заяви на участь у конкурсі ПАТ «Північтранс» було зазначено наявність 12 працівників, що працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та наявність 7 працівників що працюють на повну ставку та перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу, які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв. Також додатково, в підтвердження зазначеної інформації ПАТ «Північтранс» 26.07.2017 року було надано організатору конкурсу копії наказів про прийняття на роботу робітників, копії дипломів та індивідуальних податкових номерів працівників, що здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів та які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.
Також в анкеті було зазначено середньооблікову кількість працівників за період протягом року до дати оголошення конкурсу з окладом за штатним розписом із заробітною платою не менш встановленого законодавством мінімуму, що працюють на повну ставку у кількості 756 осіб, копія відповідного штатного розпису ПАТ «Північтранс» була надано до документів на участь у конкурсі та копії податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого)на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за останні повні чотири квартали до дати оголошення конкурсу.
Щодо твердження позивача, що ПАТ «Північтранс» було надано організатору недостовірну інформацію, щодо кількості працівників суд зазначає, що відповідно до штатного розпису робочих та штатного розпису керівників, фахівців ПАТ «Північтранс», які були затверджені наказом по підприємству від 31.03.2017 року №87/1, на підприємстві не передбачено будь-яких відокремлених підрозділів, філій та інше, які б мали свій штатний розпис, тобто співробітники Ізмаїльської автоколони №10 є штатними робітниками ПАТ «Північтранс», отже твердження, що у впродовж року до проведення конкурсу по штату в ПАТ «Північтранс» знаходилось більш 150 чоловік, в той час, коли відповідно до штатного розпису в Ізмаїльській автоколоні №10 числиться по штату 21 чоловік, не відповідають дійсності.
Стосовно права здійснення щоденних перед рейсами медичних оглядів водіїв, слід зазначити, що відповідно до наданих документів до конкурсного комітету, зазначені медичні робітники мають право займатися щоденними предрейсовими оглядами водіїв та їх робота потребує ліцензії на медичну практику, оскільки така медична практика не є видом господарської діяльності ПАТ «Північтранс».
Стосовно наявності матеріально-технічної бази ПАТ «Північтранс», яка розташована за адресою: Одеська область, м.Ізмаїл, вул.Чехова, 4, до конкурсного комітету були подані Сертифікат відповідності послуг серії ВГ№528393, виданий ПАТ «Північтранс» на матеріально-технічну базу, розташовану за цією адресою, згідно з яким ПАТ «Північтранс» пройшло перевірку на відповідність діючому законодавству України в галузі автомобільного транспорту, зокрема на відповідність ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, затверджених постановою КМУ від 02.12.2015 року №1001.Також додатково до конкурсного комітету було надано копії витягів №37612750 від 15.05.2015 р. та №37609148 від 15.05.2015 р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на нежитлові будівлі за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Чехова, 4.
Таким чином відповідно до умов проведення конкурсу, що відбувся, ПАТ «Північтранс» було надано повний додатковий пакет документів, що містився в оголошенні, а саме: належним чином завірені копії документів, що підтверджують законні підставі здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів, та щоденного огляду стану здоров'я водіїв та інші документи.
Контроль за додержанням Ліцензійних умов відповідно до Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №103, належить до компетенції Укртрансбезпеки відповідно до покладених на неї завдань, представник якої входить до складу конкурсної комісії.
Як вбачається з листа від 19.07.2017 року №04-07/495, організатор конкурсу (Управління) поінформувало Управління Укртрансбезпеки в Одеській області про перевізників-претендентів, які подали документи на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на міжміських та приміських внутрішньообласню) автобусних маршрутах загального користування.
Інформації про невідповідність ліцензійним умовам перевізника- претендента ПАТ «Північтранс» від управління Укртрансбезпеки не надходило, отже Сертифікат, поданий ТОВ «Північтранс» разом із заявою про участь у конкурсі, виданий уповноваженим на це суб'єктом та є дійсним.
На підставі зазначених документів, організатор конкурсу дійшов висновку про наявність достатньої кількості працівників перевізника, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, працівників, які проводять щоденний огляд стану здоров'я водіїв, працюють на повну ставку, перебувають у штаті підприємства не менш як один рік до дати оголошення конкурсу та розміщення матеріально-технічної бази на відстані не більш як 100 кілометрів від місця формування оборотного рейсу. Саме враховуючи цю інформацію, перевізнику- претенденту ПАТ «Північтранс» були нараховані відповідні бали по об'єктах конкурсу №42,43,53, отже дії Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації як Організатора конкурсу з визначення перевізників на приміських та міжміський внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування є такими, що відповідають законодавству.
Також, суд зазначає, що рішення обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування в частині допущення ПАТ «Північтранс» до участі у конкурсі за об'єктами конкурсу № 42, № 43, № 53 взагалі не приймалось, а рішення конкурсного комітету щодо визначення ПАТ«Північтранс» переможцем конкурсу позивачем не оскаржується, тому позовні вимоги в цій частині також не підлягають задоволенню.
Щодо вимоги позивача щодо зобов'язання Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації укласти догововір з ПП «Ізмаїавтоінвест» як з таким, що посів друге місце за результатами конкурсу по об'єктах № 42, 43 та 53, суд зазначає, що діяльність органів державної влади регулюють закони та підзаконні акти. Закони та підзаконні акти дають суб'єктам владних повноважень у певних випадках можливість користування певною свободою розсуду при вирішенні питань і встановлюють лише межі такої свободи, тобто наділяють їх дискреційними повноваженнями.
Як випливає зі змісту Рекомендації №R (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо виконання дискреційних повноважень адміністративними органами від 11 березня 1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Завдання адміністративного судочинства полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, без порушень принципу розподілу влади.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації як Організатор конкурсу з визначення перевізників на приміських та міжміський внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування та обласний конкурсний комітет з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, у зв'язку з чим заявлені позовні вимоги суд визнає необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Приймаючи до увагивикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не обґрунтовані, документально не підтверджені, отже не підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 6, 72-73, 77, 139, 143, 241-246, 250-251 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову приватного підприємства "Ізмаїлавтоінвест" до Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Одеської обласної державної адміністрації, Обласного конкурсного комітету з визначення перевізників на приміських та міжміських внутрішньо обласних автобусних маршрутах загального користування, за участю 3-ї особи без самостійних вимог на предмет спору публічне акціонерне товариство "Північтранс" - відмовити у повному обсязі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 23.02.2018 року.
Суддя Бутенко А.В.
.