Справа № 372/465/18
Провадження № 2-708/18
іменем України
21 лютого 2018 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Болобан В.Г., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Ю Кей Інвестментс Україна» до Держави в особі Київської обласної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку,
Позивач звернувся до суду із позовом до Держави в особі Київської обласної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що у відкритті провадження за вказаною позовною заявою слід відмовити, виходячи з таких обставин.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 20 ГПК України, господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.
Отже спір, з приводу якого подано позовну заяву, підлягає вирішенню у порядку господарського судочинства. Таким чином, вказана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, зокрема, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
За викладених обставин, керуючись статтями 186, 258, 260, 353, 354 ЦПК України, суд
У відкритті провадження по цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ю Кей Інвестментс Україна» до Держави в особі Київської обласної державної адміністрації про визнання права власності на земельну ділянку - відмовити.
Роз'яснити позивачу можливість звернення з цією позовною заявою до відповідного суду в порядку господарського судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Обухівський районний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя В.Г.Болобан