Ухвала від 12.01.2018 по справі 760/24268/17

Провадження №2-а/760/277/18

Справа №760/24268/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М. розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Чернігівської митниці ДФС про скасування постанови в справі про порушення митних правил, -

ВСТАНОВИВ:

08.11.2017 позивач звернувся до суду з позовом до Чернігівської митниці ДФС про скасування постанови в справі про порушення митних правил та просить суд:

- визнати незаконною та скасувати постанову Чернігівської митниці ДФС в справі про порушення митних правил № 0308/10200/17 від 23.08.2017, якою ОСОБА_1 визнано винним у порушенні митних правил за ч. 3 ст.470 Митного кодексу України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 8500,00 грн.;

- закрити провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.470 Митного кодексу України у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.

09.11.2017 судом направлені запити до відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в м. Києві та відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації.

11.12.2017 та 10.01.2018 до суду надійшла інформація про зареєстроване місце проживання позивача.

При вирішенні питання про відкриття провадження в справі з'ясовано, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 160 КАС України.

Згідно ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно ч. 5 цієї ж статті в позовній заяві зазначаються: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно ч. 9 цієї ж статті у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач просить визнати незаконною та скасувати постанову, яка була винесена Чернігівською митницею ДФС 23.08.2017, однак останнім не зазначено посилань на докази в підтвердження дати отримання оскаржуваної постанови, що позбавляє позивача на право, у передбачений законом строк, на звернення до суду.

Крім того, в позовній заяві позивачем звертає особливу увагу суду, що 12.11.2015 його автомобіль отримав ряд пошкоджень та був доставлений на станцію технічного обслуговування, однак всупереч даного факту надає довідку від 11.11.2015, що не відповідає обставинам, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.

Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, прихожу до висновку, що адміністративна позовна заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративна позовна заява ОСОБА_1 до Чернігівської митниці ДФС про скасування постанови в справі про порушення митних правил - залишити без руху.

Надати строк на усунення недоліків терміном п'ять днів з моменту отримання копії ухвали, шляхом подання нової позовної заяви з зазначенням вимог, викладених в ухвалі.

Роз'яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя