Справа № 569/2336/18
21 лютого 2018 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Рівне клопотання прокурора Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_3 (далі - прокурор) про тимчасовий доступ до речей і документів (інформації), -
Прокурор звернувся до суду з клопотанням, у якому просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, перелік яких наведено у клопотанні, а саме документів ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю ознайомлення з вказаними документами та отримання їх копій та інформації. Розгляд клопотання прокурор просить провести без виклику осіб (їх представників), у володінні яких знаходяться такі речі і документи.
З клопотання слідує, що Рівненським ВП ГУНП проводиться досудове розслідування кримінального провадження №12017180010008619 від 30.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.382 КК України, у якому Рівненською місцевою прокуратурою здійснюється нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування.
Прокурор у клопотанні вказує, що Ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 27.11.2017 у справі № 817/1853/17 задоволено клопотання позивача ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, шляхом зупинення дії наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.11.2017 №403 «Про анулювання призначення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання» - до набрання законної сили рішенням суду у даній справі. Виконання ухвали здійснюється негайно.
Також, Ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19.12.2017 у справі №817/1853/17 задоволено частково заяву Товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_3 " про встановлення способу та порядку виконання судового рішення, зокрема - Ухвали про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову від 27 листопада 2017 року по справі №817/1853/17:
1. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 негайно розмістити на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 в розділі «Перелік призначених органів із сертифікації колісних транспортних засобів» інформацію про зупинення дії наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23 листопада 2017 року №403 «Про анулювання призначення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання» відповідно до ухвали суду про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову від 27 листопада 2017 року по справі №817/1853/17 до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
2. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 негайно повідомити Головний сервісний центр ІНФОРМАЦІЯ_4 та ІНФОРМАЦІЯ_5 про зупинення дії наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23 листопада 2017 року №403 «Про анулювання призначення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання» відповідно до ухвали суду про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову від 27 листопада 2017 року по справі №817/1853/17 до набрання законної сили рішенням суду у даній справі.
Прокурор у клопотанні доводить, що що сервісні центри ІНФОРМАЦІЯ_6 відмовляють у здійсненні операції «Первинна реєстрація транспортного засобу придбаного в торгівельній організації, який ввезено з-за кордону» у зв'язку із тим, що для здійснення такої дії необхідно надати належний сертифікат відповідності виданий призначеним органом із сертифікації колісних транспортних засобів. При цьому зазначено, що пунктом 13 Порядку передбачено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 приймає рішення про анулювання призначення органу із сертифікації колісних транспортних засобів. А тому, 23 грудня 2017 року ІНФОРМАЦІЯ_1 видано Наказ №403 «Про анулювання призначення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання» ( ІНФОРМАЦІЯ_7 Одночасно на офіційному сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 у переліку органів сертифікації відсутній ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Зазначені дії щодо нерозміщення у переліку органів сертифікації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » призводять до порушення прав інших учасників на здійснення операції «Первинна реєстрація транспортного засобу придбаного в торгівельній організації, який ввезено з-за кордону».
Прокурор також у клопотанні вказує, що допитаний в якості свідка директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_4 , вказав, що службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_6 не виконується ухвала ІНФОРМАЦІЯ_2 від 27.11.2017 у справі №817/1853/17.
30.11.2017 ІНФОРМАЦІЯ_6 поінформовано підпорядковані підрозділи про зупинення дії наказу Мінінфраструктури від 23.11.2017 № 403«Про анулювання призначення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » органом із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання».
Прокурор зазначає, що під час досудового розслідування скеровано ряд запитів в порядку ст.93 КПК України до ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання інформації та копії окремих документів.
Однак, згідно відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.01.2018 прокуратурі відмовлено у наданні інформації та копій документів з посиланням на звернення до слідчого судді місцевого суду в порядку тимчасового доступу до речей та документів. На інші запити місцевої прокуратури не надано інформації.
Покликаючись на наведене, прокурор вказує на необхідність тимчасового доступу до вказаних документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки дані документи та інформація мають істотне значення у даному кримінальному провадженні, оскільки в них містяться відомості, що підтверджують або спростовують вчинення кримінального правопорушення, необхідні для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення істини по кримінальному провадженню. Ознайомлення з оригіналами даних документів дасть можливість встановити обставини, що мають значення для прийняття процесуального рішення у кримінальному провадженні.
Одержати в інший спосіб інформацію необхідну для повного всебічного і об'єктивного дослідження обставин в межах порушеного кримінального провадження неможливо.
Прокурор також доводить, що враховуючи вищенаведені обставини вчинення кримінального правопорушення наявні достатні підстави для розгляду зазначеного клопотання без виклику представника особи, у володінні яких перебувають такі речі і документи.
З урахуванням заяви прокурора, відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Клопотання розглядається у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться документи відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України.
Дослідивши клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.159 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Оскільки у клопотанні прокурором наведено достатньо підстав, які відповідають вимогам встановленим ч.5 ст. 163 КПК України, що документи, про йдеться у клопотанні, мають суттєве значення для кримінального провадження, оскільки інформація, яка міститися в них може бути використана як доказ, має істотне значення у даному кримінальному провадженні, оскільки містить відомості, що підтверджують або спростовують вчинення кримінального правопорушення, необхідна для всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення істини по кримінальному провадженню, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.159, 162-164 КПК України,
Клопотання задоволити.
Надати прокурору Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , прокурору Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_5 , прокурору Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_6 , слідчому СВ Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_7 тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ):
- вхідна/вихідна кореспонденція, яка надійшла за період з 27.11.2017 по 07.02.2018 р. на адресу ІНФОРМАЦІЯ_1 та стосується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ухвал Рівненського окружного адміністративного суду від 27.11.2017 та від 19.12.2017р. у справі №817/1853/17;
- заяви про призначення органів із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), Приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) з відповідним комплектом документів: атестат про акредитацію органу з сертифікації (органу з оцінки відповідності) та додатки до нього; атестат про акредитацію випробувальної лабораторії, та додатки до нього; перелік працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації за трудовим договором на постійній основі, а також працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації за трудовим договором без зарахування їх до штатного розпису (за наявності) органу з оцінки відповідності (задіяних в оцінці відповідності колісних транспортних засобів), та відомості про їх кваліфікацію; довідка про власні акредитовані лабораторії (центри) для проведення випробувань продукції, та за наявності копії укладених відповідних договорів з іншими акредитованими лабораторіями, з якими співпрацює орган з оцінки відповідності; довідка про досвід виконання робіт з оцінки відповідності продукції за останні три роки; заява про те, що заявник не має комерційної заінтересованості щодо продукції, процесу, послуги, які оцінює, а також про те, що орган, його керівник і персонал, уповноважені виконувати роботи з оцінки відповідності, не ідентифікуються як розробник, виробник (постачальник), монтажник процесу, послуги або як уповноважений представник однієї з таких осіб; копія договору про страхування професійної відповідальності за шкоду, яку може бути заподіяно третім особам; заява про забезпечення конфіденційності інформації;
- інформація про впроваджені коригувальні заходи за виявленими невідповідностями, Протоколи засідань Комісії Міністерства інфраструктури України з питань забезпечення виконання Женевської Угоди 1958 року, на яких було прийнято рішення за доцільне призначити ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » органами із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання відповідно до Порядку призначення, Накази Міністерства інфраструктури України Про призначення органу із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 »;
- документи, що стали підставою для прийняття рішення про анулювання призначення органів із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), Приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), Товариства з обмеженою відповідальність « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 );
- протоколи засідань ІНФОРМАЦІЯ_17 1958 року, на яких було прийнято рішення про анулювання призначення вказаних органів із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання відповідно до Порядку призначення, Накази ІНФОРМАЦІЯ_1 Про анулювання призначення вказаних органів із сертифікації для індивідуального затвердження колісних транспортних засобів, партій частин та обладнання - з можливістю ознайомлення з вказаними документами та отримання їх копій та інформації.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити строк дії ухвали - один місяць з моменту постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1