Справа № 569/1686/18
19 лютого 2018 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Головчак М.М., розглянувши справу, що надійшла з Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
28 січня 2018 року, о 05 год. 21 хв., по вул. Гагаріна,77 в м. Рівне водій ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп"яніння (неприродна блідість обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці, розширені зіниці, що не реагують на світло). Від проходження медичного огляду з метою встановлення наркотичного сп"яніння відмовився в присутності двох свідків.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2. 5 Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав. Вказав, що зупинка працівниками поліції була безпідставна, Правил дорожнього руху він не порушував. Проходити огляд в медичному закладі відмовився, оскільки не вважав за потрібно. Вказав, що спішив, працівники поліції його протримали біля 2 год. безпідставно. В стані наркотичного сп"яніння не перебував.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, оглянувши відеозапис з нагрудної камери поліцейського, вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень п. 3 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров"я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, ознаками наркотичного чи іншого сп"яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:
наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп"яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Згідно п. 6 огляд на стан сп'яніння проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);
лікарем закладу охорони здоров"я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
28 січня 2018 року о 05 год. 45 хв. ОСОБА_1 був направлений інспектором роти №2 капітаном поліції ОСОБА_2 до КЗ «РОЦПЗН» на огляд з метою виявлення стану сп"яніння.
Від проходження огляду на виявлення стану наркотичного сп"яніння ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, що вбачається з їхніх письмових пояснень та оглянутого відеозапису.
Виходячи зі складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП, об'єктивна сторона правопорушення полягає в керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Вина ОСОБА_1 також підтверджена дослідженими матеріали справи, в тому числі протоколом про адміністративне правопорушення серії БР № 256891, складеним 28 січня 2018 року інспектором роти №2 батальйону УПП в Рівненській області капітаном поліції ОСОБА_2
З врахуванням наведених обставин, доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і вважає за необхідне накласти стягнення у виді штрафу в сумі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з порушника слід стягнути судовий збір.
Згідно Закону України «Про судовий збір» до стягнення із ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп.
На підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу в сумі 10 200 грн. 00 коп. (десять тисяч двісті грн. 00 коп.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 352 грн. 40 коп. (триста п"ятдесят дві грн. 40 коп.).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
Суддя Рівненського міського суду М.М. Головчак