Ухвала від 08.02.2018 по справі 809/206/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

"08" лютого 2018 р. справа № 809/206/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Грицюк П.П., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до сільського голови Угринівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області Вівчаренка Мирослава Васильовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до сільського голови Угринівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області Вівчаренка Мирослава Васильовича про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій.

Позов зареєстрований в суді та йому присвоєно номер справи № 809/206/18.

Згідно з частиною 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі. Пунктом 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у адміністративній справі, суд виходить з наступного.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Інший порядок судового провадження встановлений положенням Цивільного процесуального кодексу України.

Так, згідно з частиною 1 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Як встановлено з позовних матеріалів, позивачем оспорюється відмова сільського голови Угринівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області Вівчаренка Мирослава Васильовича у знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_3, тому що позивач є власником квартири АДРЕСА_1, с. Угринів, Тисменицький район, Івано-Франківська обл., відповідно до договору купівлі - продажу вказаної квартири.

Отже, спір між сторонами не пов'язаний із захистом прав, свобод чи інтересів у сфері публічно-правових відносин, а випливає із захисту житлових прав, які позивач вважає порушеними.

Враховуючи те, що компетентним судом для вирішення вказаних правовідносин є суд цивільної юрисдикції, розгляд справи в порядку адміністративного судочинства суперечить статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначені межі компетенції адміністративних судів.

Таким чином, вищевказане є підставою для відмови у відкритті провадження у адміністративній справі.

Відповідно до частини 6 статті 170 КАС України у разі відмови у відкритті провадження в адміністративній справі з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз'яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.

Позивачу належить звернутися з зазначеними позивними вимогами до місцевого загального суду для розгляду спору в порядку цивільного судочинства, оскільки приписами частині 1 статті 19 Цивільного процесуального кодексу України прямо встановлено компетенцію суду щодо захисту прав, свобод та інтересів, що виникають, зокрема, із житлових правовідносин, у порядку цивільного судочинства.

Крім того, згідно даних автоматизованої системи документообігу Івано-Франківського окружного адміністративного суду 05.02.2017 року при поданні ОСОБА_1 адміністративного позову (справа № 809/206/18), позивачем долучено копію квитанції про сплату судового збору за аналогічним номером, датою та розміром, яка була додана до справи № 809/141/18 за позовом ОСОБА_1 до сільського голови Угринівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області Вівчаренка Мирослава Васильовича про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.

При цьому судом встановлено, що ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 01.02.2018 року (справа № 809/141/18) відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до сільського голови Угринівської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області Вівчаренка Мирослава Васильовича про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій на підставі пункту 1 частини 1 статті 170 КАС України.

Суд зазначає, що частиною 5 статті 170 КАС України встановлено, що повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Таким чином, для зняття особи з реєстраційного обліку, позивачу необхідно в порядку ЦПК України звернутись до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області.

Керуючись статтями 170, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Сільського голови Угриніввської сільської ради Тисменицького району Івано-Франківської області Вівчаренко Мирослав Васильович, про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити заявнику, що згідно вимог частини 5 статті 170 КАС України повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ Грицюк П.П.