Ухвала від 27.12.2017 по справі 826/6581/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

27 грудня 2017 року справа №826/6581/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Яцюти М.С. та представників:

позивача: ОСОБА_1;

відповідача: Скалецької І.О.;

третьої особи: не з'явились

розглянувши у судовому засіданні клопотання представника Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про закриття провадження в адміністративній справі

за позовомОСОБА_3

до третя особаВідділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Державний виконавець Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Іванюта Іван Миколайович

провизнання дій протиправними, скасування постанови

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_3) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (далі по тексту - відповідач), в якому просить: 1) визнати дії Державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Іванюти Івана Миколайовича протиправними; 2) скасувати постанову №51721385 про стягнення виконавчого збору в розмірі 7 303 017,13 грн. з позивача винесену 26 квітня 2017 року.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 червня 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі №826/6581/17, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 27 грудня 2017 року представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з неможливістю розглядати даний спір в порядку адміністративного судочинства; представник позивача залишив це питання на розсуд суду.

Як вбачається зі змісту та матеріалів адміністративного позову, позивач оскаржує рішення державного виконавця Державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Іванюти Івана Миколайовича в межах виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа Макарівського районного суду Київської області від 28 жовтня 2015 року №3370/1075/15-ц.

Відповідно до частини першої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

В той же час частина перша статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" встановлює інший порядок судового оскарження рішень державного виконавця та передбачає, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Таким чином, рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця щодо виконання оскаржуються до суду, який видав виконавчий документ.

Враховуючи викладене, оскільки позивач має право оскаржити постанову державного виконавця Державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Іванюти Івана Миколайовича про стягнення виконавчого збору від 26 квітня 2017 року до Макарівського районного суду Київської області, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_3 до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З таких підстав Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі №826/6581/17 підлягає закриттю.

На підставі платіжних доручень від 18 травня 2017 року №29 та від 09 червня 2017 року №30 судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 8 640,00 грн.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Частиною другою статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

У зв'язку із закриттям провадження у справі, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку про необхідність повернення сплаченої суми судового збору у повному розмірі.

Відповідно до частини першої статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд повинен роз'яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

Суд роз'яснює позивачеві, що вона не позбавлена права звернутися до суду, який видав виконавчий документ - Макарівського районного суду Київської області, за правилами Цивільного процесуального кодексу України.

На підставі вищенаведеного, статті 238, 239, 248, пункту 1 частини першої статті 287, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про закриття провадження задовольнити.

2. Закрити провадження у адміністративній справі №826/6581/17 за позовом ОСОБА_3 до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними, скасування постанови.

3. Повернути суму судового збору у розмірі у розмірі 1 280,00 грн. (одна тисяча двісті вісімдесят гривень нуль копійок), сплачену згідно з квитанцій від 18 травня 2017 року №29, та суму судового збору у розмірі 7 360,00 грн. (сім тисяч триста шістдесят гривень нуль копійок), сплачену згідно з квитанцією від 08 червня 2017 року №30.

Додаток: оригінали квитанцій від 18 травня 2017 року №29 та від 09 червня 2017 року №30.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя В.А. Кузьменко