про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у адміністративній справі
09 лютого 2018 року справа № 823/250/18
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову 2 державного пожежно-рятувального загону управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області до Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області про визнання протиправними дій та визнання протиправним протоколу,
встановив:
2 державний пожежно-рятувальний загін управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (18007, м. Черкаси, вул. Чигиринська, 5, далі - позивач) подав позов до Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області (18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185, далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дії щодо складення попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства від 05.01.2018 № 07.1-15/3-211 та скасувати його;
- визнати протиправним протокол про порушення бюджетного законодавства № 1 від 05.01.2018 та скасувати його.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням Державної казначейської служби України у Черкаській області складено лист від 05.01.2018 № 07.1-15/3-211 “Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства” та протокол № 1 від 05.01.2018 про порушення бюджетного законодавства, якими встановлено порушення позивачем вимог абз. 3 п. 11.3 Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2012 № 1407, а саме, у разі проведення розрахунків на умовах авансування розпорядники бюджетних коштів та одержувачі бюджетних коштів протягом трьох робочих днів після завершення терміну поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, визначеного договірними зобов'язаннями відповідно до законодавства, подають до органів Казначейства документи, що підтверджують отримання таких товарів, робіт та послуг. 06.09.2017 Головним управлінням ДКСУ у Черкаській області проведено авансування згідно Договору № 241 від 06.06.2017 про закупівлю пожежної автоцистерни АЦ-5-50 з ТОВ “Компанія ТІТАЛ” в сумі 4587000,00 грн. Згідно п. 3.2 вказаного Договору продукція має бути поставлена замовнику в повному обсязі протягом 6 місяців, але не пізніше 31.12.2017. Станом на 05.01.2018 позивачем не подано документи, що підтверджують отримання пожежної автоцистерни АЦ-5-50, у зв'язку з чим відповідач дійшов висновку про те, що не надано товар на суму 4587000,00 грн, а перераховані кошти не повернуті.
Позивач не погоджується з протоколом про порушення бюджетного законодавства та зазначає, що 12 грудня 2017 року між 2 державним пожежно-рятувальним загоном управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області та ТОВ “Компанія ТІТАЛ” укладена додаткова угода № 2, якою не порушено вимоги законодавства.
Позивач зазначає, що відповідно до п. 4 ст. 36 Закону України “Про публічні закупівлі”, ст. 651 Цивільного кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України виникла потреба в зміні істотних умов договору між 2 державним пожежно-рятувальним загоном управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області та ТОВ “Компанія ТІТАЛ” в частині продовження строку дії договору до 31.03.2018 та на виконання своїх зобов'язань щодо поставки товару. Така потреба виникла для покращення якості предмета закупівлі у зв'язку із службовою необхідністю, пов'язаною з постійним виїздом пожежного автомобіля у віддалені населені пункти зі складними дорожніми умовами та знаходженні на чергуваннях на відкритих ділянках просто неба тривалі терміни. Одночасно з цим були та наявні документально підтверджені об'єктивні обставини, передбачені пунктом 4 частини 4 статті 36 Закону України “Про публічні закупівлі”.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Відповідно до частин 1-4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи вищевикладене, а також зазначені позивачем предмет і підстави адміністративного позову, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 171, 173, 179, 180, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
Здійснити розгляд адміністративної справи за позовом 2 державного пожежно-рятувального загону управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області до Головного управління Державної казначейської служби України у Черкаській області про визнання протиправними дій та визнання протиправним протоколу за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 27 лютого 2018 року об 11 год. 00 хв. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.
Встановити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Встановити позивачеві трьохденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву, протягом якого може бути подана відповідь на відзив, що відповідає вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Встановити відповідачеві трьохденний строк з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого можуть бути подані заперечення на відповідь на відзив, що відповідають вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
СуддяОСОБА_1