про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження в адміністративній справі
09 лютого 2018 року справа № 823/267/18
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 подав позов, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області в перерахунку пенсії з 01.01.2016;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 згідно довідки ліквідаційною комісією УМВС України в Черкаській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № НОМЕР_1 від 02.06.2017 на ім'я ОСОБА_1, яка була подана до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області та зареєстрована від 07.06.2017 за вихідним № 1024/07 з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2470,00 грн, оклад за спеціальним званням - старший прапорщик міліції - 1000,00 грн, надбавка за вислугу років - 40% - 1388,00 грн, премія -1.7% - 83,07 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” № 900 від 23 грудня 2015 року, який набрав чинності 29.12.2015, внесені зміни, зокрема, до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Міністерство внутрішніх справи України, виконуючи вимоги Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, 03.02.2017 за вих. № 1461/05/22-2017 направило в Пенсійний фонд України повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції).
28.03.2017 за вих. № 9493/02-23 Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи (головні управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до ліквідаційних комісій.
На підставі отриманих списків ліквідаційна комісія УМВС України в Черкаській області підготувала та відправила до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області довідку від 02.06.2017 № НОМЕР_1 на ім'я позивача про розмір грошового забезпечення станом на 1 січня 2016 року, згідно додатку 2 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45. Довідка отримана відповідачем 07.06.2017 за вх. № 1024/07.
Листом від 05.01.2018 № 2085/Ш-10 позивачеві повідомили, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), зокрема й позивача, буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Оскільки станом на 01.01.2016 грошове забезпечення поліцейських є відмінним і значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховується при визначенні пенсії позивача, з огляду на те, що новий розмір грошового забезпечення зумовлений саме постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015, позивач вважає, що він набув право на перерахунок пенсії.
Позивач стверджує, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, чітко регламентовано обов'язки Міністерства внутрішніх справ, Пенсійного фонду України, головних управлінь Пенсійного фонду України регіонального рівня і регіональних органів правоохоронних органів по перерахунку пенсії та не встановлено заборони проведення перерахунку пенсії без виділення додаткових з Державного бюджету України.
Позивач вважає, що в даному випадку має місце порушення його права на перерахунок пенсії з підстав протиправної бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області в здійсненні перерахунку пенсії, яка полягає в безпідставній відмові в такому перерахунку.
Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Згідно частини 6 вказаної статті спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно з частиною 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
З огляду на вищезазначене, справа відноситься до справ незначної складності, а тому має розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Враховуючи викладене, керуючись статтями 171, 241, 243, 248, 256, 257, 261-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснити розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Встановити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
СуддяОСОБА_2