ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про зупинення провадження у справі
"09" лютого 2018 р. Справа № 809/224/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
06.02.2018 ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про визнання дій щодо надання довідки про грошове забезпечення без врахування надбавки за особливо важливі завдання, за оперативно-розшукову діяльність та премії для перерахунку пенсії неправомірними та зобов'язання виготовити та направити до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача для проведення перерахунку та виплати фактичної різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Підставою звернення ОСОБА_1 із вказаним позовом є надання Ліквідаційною комісією УМВС в Івано-Франківській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без врахування надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 100 %, оперативно-розшукову діяльність у розмірі 50% та премії у розмірі 58,44 %, які були обчислені позивачу під час призначення пенсії.
08.02.2018 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Пунктом 22 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Частиною 7 статті 290 КАС України встановлено, що ухвала про відкриття Верховним Судом провадження у зразковій справі публікується на офіційному веб-порталі судової влади України, а також в одному із загальнодержавних друкованих засобів масової інформації не пізніше ніж за десять днів до дати судового засідання для розгляду зразкової справи.
Суд встановив, що 05.02.2018 на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі за позовом ОСОБА до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії у справі № Пз/9901/1/18 802/2196/17-а.
Дослідивши матеріали справи та оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі № Пз/9901/1/18, суд дійшов висновку, що ці справи є типовими, адже відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 291 КАС України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Враховуючи викладене, з урахуванням наявності правових підстав для зупинення провадження у справі, суд дійшов висновку, що рішення Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 802/2196/17-а сприятиме повному та об'єктивному розгляду справи № 809/224/18, а тому провадження у цій справі необхідно зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі Пз/9901/1/18 802/2196/17-а.
На підставі наведеного, керуючись п. 9 ч. 2 статті 236, статтями 248, 256, 290, 291, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Зупинити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні діїдо набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 802/2196/17-а.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кафарський В.В.