Ухвала від 12.02.2018 по справі 804/919/18

УХВАЛА

12 лютого 2018 року справа № 804/919/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Криворізького центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

05 лютого 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним рішення Криворізького центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах, а також зобов'язати відповідача зарахувати, згідно чинного законодавства України, трудовий стаж роботи на посаді «замірника геологічного відділу» та «дільничного геолога шахти підземні роботи» до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років, та призначити їй пенсію з часу звернення із заявою про призначення пенсії.

Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяву на відповідність зазначеним вимогам закону, судом встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Згідно з приписами п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по-батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

З матеріалів адміністративного позову судом встановлено, що позивачем всупереч вищенаведених приписів закону не було зазначено (або не зазначено про те, що такі відомості позивачу невідомі) наступні реквізити: правильну адресу позивача (зазначено «Дніпровська область», якої не існує в системі адміністративно-територіально поділу України), поштовий індекс позивача; адреси електронної пошти позивача та відповідача; реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача (за його наявності) або номеру і серії паспорта позивача.

Окремо суд зазначає, що позивачем при зверненні до суду з адміністративним позовом не дотримано встановлені законом вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.

Так, відповідно до ч.1 ст. 159 КАС України, при розгляді справи судом за правилами загального позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.

Згідно з ч.1, п.п. 4, 5 ч.5 ст. 160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, із зазначенням змісту позовних вимог і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення зазначених вимог, позовна заява не містить викладу обставин та суті спірних правовідносин з посиланням на докази, натомість, представляє собою лише загальні витяги з окремих нормативно-правових актів, перенесених позивачем до заяви безсистемно, без наведення їх аналізу та логіки застосування до спірних правовідносин.

У зв'язку з чим, позивачу шляхом складання нової позовної заяви необхідно належним чином виконати вимоги ч.1, п.п. 4, 5 ч.5 ст. 160 КАС України.

При цьому, суд вважає необхідним роз'яснити позивачу, що у відповідності до ч. 3 ст. 160 КАС України, позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.

Так само, за наявності підстав позивач має право скористатися послугами безоплатної правової допомоги в порядку, визначеному законом.

Крім того, п. 11 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Судом встановлено, що у матеріалах адміністративного позову відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, у зв'язку з чим позивачу необхідно надати таке підтвердження.

Частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі, а саме: привести форму та зміст позовної заяви у відповідність до вимог КАС України шляхом складання та подання до суду позовної заяви в новій редакції, у якій викласти вимоги щодо предмету спору та навести їх обґрунтування, а також зазначити докази, що підтверджують вказані обставини; зазначити у позовній заяві належні реквізити позивача та відповідача (правильну адресу позивача та поштовий індекс), адреси електронної пошти позивача та відповідача, реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача (за його наявності) або номер і серію паспорта позивача); надати власне письмове підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, - протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали суду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.

Роз'яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_2