Справа № 686/17683/17
07.02.2018
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
у складі: головуючого - судді Стефанишина С.Л.,
при секретарі Ніколайчук А.В. за участю позивача, представника відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницький справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
13 вересня 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування вимог ОСОБА_2, посилається на те, що з 2005 року він перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та отримує пенсію яка призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.
Просить суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неприйняття відповідного чинному законодавству рішення про перерахунок та виплату йому пенсії у розмірі 55% грошового забезпечення визначеного у довідці №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області з 1 січня 2016 року, без обмеження строком, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області розглянути звернення від 12.07.2017 р. та прийняти відповідне чинному законодавству рішення щодо перерахунку та виплати пенсії у розмірі 55% грошового забезпечення , визначеного у довідці №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області, 01 січня 2016 року без обмеження строком, зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату заборгованості до пенсії з 01 січня 2016 року без обмеження строком відповідно до вимог ч.3 ст.63, ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 55% грошового забезпечення визначеного у довідці №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області. Встановити судовий контроль за виконанням рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області шляхом зобов'язання подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Заявою від 22 грудня 2017 року позивач уточнив свої позовні вимоги, в якій просив суд визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неприйняття відповідного чинному законодавству рішення про перерахунок та виплату йому пенсії у розмірі 55% грошового забезпечення, визначеного у довідці від 15 травня 2017 року №55/121/49 - 2017, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області з 1 січня 2016 року без обмеження строком та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату йому заборгованості до пенсії з 01 січня 2016 року без обмеження строком відповідно до вимог ч.3 ст. 63, ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 55% грошового забезпечення, визначеного у довідці від 15 травня 2017 року №55/121/49-2017, пенсійна справа №88/8815, виданої ліквідаційною комісією УМВС України в Хмельницькій області.
Позивач в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримав в повному обсязі просив суд їх задовільнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення адміністративного позову, просив суд відмовити у позовних вимогах.
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи судом встановлені наступні обставини та відповідні ним правовідносини.
Із матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_2 є пенсіонером органів внутрішніх справ та призначена пенсія за вислугу років з 2005 році (пенсійна справка 88/8815) відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року « 2262-ХІІ (далі Закон), що стверджується посвідченням пенсіонера № 88/8815, виданого на ім'я позивача від 10.11.2005 року.
З 01.01.2007 року перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Хмельницькій області, котре здійснює виплату (перерахунок) призначеної пенсії за вислугою років згідно до Закону у розмірі 55% грошового забезпечення.
Листом від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 «Про розгляд листа пенсійного фонду України від 14.02.2017 №4133/02-23 щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», МВС України повідомило Пенсійний фонд України, зокрема: «що згідно з вимогами частини 3 статті 63 Закону, з урахуванням змін, унесених Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VII (далі - Закон №900), перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських.
Отже, МВС України виконало вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, повідомивши про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції, зокрема, і щодо мене, оскільки відношуся до осіб зазначеної категорії.
Листом від 26.07.2017 року «448/М-8 головне управління ПФУ в Хмельницькій області було повідомлено ОСОБА_2, що 15.05.2017 року за вх. №1686/03-12 на адресу головного управління з ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області надійшла довідка №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року про суму грошового забезпечення на ім'я ОСОБА_2 для проведення перерахунку пенсії.
Таким чином, відповідач, одержавши 15.05.2017 року за вх. №1686/03-12 виготовлену на ім'я позивача за формою згідно додатку № 2 ОСОБА_3 № 45 довідку вих. №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року, пенсійна справа № 88/8815 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, з урахуванням положень п. 4 ОСОБА_3 № 45 та ч.ч. 2,3 ст.51 Закону №2262-ХІІ зобов'язаний був ухвалити рішення про перерахунок раніше призначеної мені пенсії на 01 червня 2017 року і здійснити виплату перерахованого розміру пенсії.
Проте, відповідач, покладеного на нього чинним законодавством обов'язку не виконав, рішення про перерахунок чи відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки вих. №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року не ухвалив, перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки вих. №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року 01 січня 2016 року не здійснив, пенсію у розмірі визначеному чинним законодавством на 01.01.2016 рік не виплатив, унаслідок чого порушив конституційне та конвенційне гарантоване державою право на пенсійне забезпечення, що є доказом визнання його бездіяльності протиправною.
У зазначеному вище листі від 26.07.2017 року № 448/М-8 протиправну бездіяльність щодо не проведення перерахунку пенсії відповідач мотивував посиланням на те, що: перерахунок та виплату перерахованих пенсій було здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України».
12.07.2017 року позивач звернувся з письмовим зверненням до Головного управління пенсійного фонду України в Хмельницькій області, заявивши вимоги: провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до чинного законодавства, з урахуванням грошового забезпечення визначеного у довідці №55/121/49-2017 від 15 травня 2017 року, рийняте по суті розгляду заяви рішення надіслати на зазначену адресу у встановлені законом порядку та строку.
Листом від 26.07.2017 року № 448/М-8 відповідач, щодо здійснення перерахунку виплати перерахованої пенсії, з посиланням на необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, повідомив, що підстав для прийняття рішення про перерахунок пенсії, на даний час, у головного управління немає.
Таким чином, інформацією, наданою в листі від 26.07.2017 року №448/М-8 Головного управління ПФУ в Хмельницькій області засвідчило невиконання обов'язку, покладеного на нього постановою правління ПФУ від 30 січня 2001 року №3-1, п.4 ОСОБА_3 №45, ч.18 ст.43 ч.ч.2, 3 ст.51 Закону №2262-ХІІ, а саме згідно до цих нормативно-правових актів мав прийняти рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначеної пенсії, які створюють правові наслідки для мене, рішення про відмову із зазначенням причини надіслати мені, одержувачу пенсії протягом 5 днів з дня його прийняття.
Таким чином, наведені обставини обумовлюють, що унаслідок протиправної бездіяльності головного управління ПФУ в Хмельницькій області, суб'єкта владних повноважень, відповідача за цим позовом, не здійснено перерахунок раніше призначеної пенсії з дати виникнення права на нього з 01.01.2016 року, оскільки отримавши 15.05.2017 року за вх. №18686/03-12 для ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області виготовлену довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії вих. № 55/121/49-2017 від 15.05.2017 року, ПС №8815, не прийняв відповідне чинному законодавству рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку з 01.01.2016 року раніше призначеної пенсії, у визначеному порядком строк прийняте рішення не надіслано, звернення позивача від 12.07.2017 року щодо перерахунку та виплати пенсії по суті не розглянуто, внаслідок чого порушено право на пенсійне забезпечення.
15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VІІІ від 03.10.2017 року, котрим КАСУ України викладено в новій редакції.
Згідно із п.10 Розділу VІІ Перехідних Положень КАСУ України справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Так, відповідно до ст. 63 Закону (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) було передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Призначені військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з ОСОБА_3 проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Вказаним ОСОБА_3 не передбачено подання заяви особою про перерахунок пенсії. Відповідно до пунктів 23, 24 "ОСОБА_3 подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Разом з тим, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії.
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
ОСОБА_3 також не передбачено подання заяви особою про перерахунок пенсії.
В свою чергу, Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
Отже, відбулись зміни які є підставою для перерахунку пенсії. Постановою КМУ №947 від 18.11.2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року №268" внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" зміни, що додаються. Дані зміни також є підставами для перерахунку пенсії.
29.12.2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" статтю 63 Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною наступного змісту статтю 63 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Що стосується вимоги позивача щодо здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_2 з 01 січня 2016 року згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" дана вимога підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Оскільки 01 січня 2016 року є датою виникнення права у позивача на перерахунок пенсії, то ОСОБА_2 має право на перерахунок та виплату пенсію саме з 01 січня 2016 року.
Згідно зі ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справи в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
За правилами визначеними частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Щодо вимог позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження граничного розміру суд вважає передчасно заявленою, адже відповідач ще не здійснив перерахунок пенсії позивачу, а тому прав позивача щодо визначення розміру пенсії та обмеження її максимальним розміром на час розгляду справи судом відповідачем не порушено, враховуючи, що суд здійснює захист вже порушеного права, а не права, що може бути порушено у майбутньому.
З урахуванням вищенаведеного суд приходить до висновку про часткове задоволення позову.
.
Відповідно до ст. 241 КАС України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 8, 17, 19, 22, 46, 58, 152 Конституції України, ст. ст. 2,3,5,72-77,241-246, 257- 258,295 КАС України,
Позов ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо непроведення перерахунку ОСОБА_2 пенсії згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області №55/121/49-2017 від 15.05.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2, згідно довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області № 55/121/49-2017 від 15.05.2017 року та постанови Кабінету Міністрів України № 998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» з 01.01.2016 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій областіна користь ОСОБА_2 витрати по сплаті судового збору за подання адміністративного позову в розмірі 640 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С. Стефанишин