Ухвала від 19.02.2018 по справі 707/116/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 лютого 2018 року справа № 707/116/18

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гарань С.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського районного суду Черкаської області звернувся ОСОБА_1 (вул. Залізнична, 21, с. Білозір'я, Черкаський р-н., Черкаська обл., 19635) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Черкаській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01.01.2016;

- зобов'язати відповідача провести позивачу перерахунок пенсії починаючи з 01.01.2016 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № НОМЕР_1, з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення;

- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення.

В позовній заяві ОСОБА_1 також заявлено клопотання про проведення розгляду справи за правилами скороченого провадження.

Матеріалам вищевказаної позовної заяви присвоєно № 707/116/18.

Ухвалою Черкаського районного суду Черкаської області від 24.01.2018 позовну заяву ОСОБА_1, на підставі ст.29 КАС України було передано на розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.

13.02.2018 справа № 707/116/18 надійшла до Черкаського окружного адміністративного суду та відповідно до вимог КАС України про автоматизовану систему документообігу була передана на розгляд судді Гараню С.М.

Ознайомившись із позовною заявою, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст.ст.160-161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI (надалі - Закон № 3674).

Частиною 2 ст. 4 Закону №3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою розмір ставки судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” від 07.12.2017, №2246-19 встановлено розмір прожиткового мінімуму на одну особу для працездатних осіб на 2018 рік, а саме у місячному розмірі з 1 січня 2018 року - 1 762,00 гривень.

Таким чином, при зверненні до суду фізичної особи з адміністративним позовом немайнового характеру (1 вимога) розмір судового збору має становити 704,80 грн. (1 762,00 х 04 розміру).

Згідно ч. 3 ст. 6 ЗУ “Про судовий збір”, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.ч.1-2 стю169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, оскільки зазначений позов подано фізичною особою, він поєднує в собі дві вимоги немайнового характеру (про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії), то розмір судового збору, який повинен бути сплачений позивачем має становити 1 409,60 грн. (704,80грн. х 2).

При дослідженні позовної заяви суддя встановив, що позивачем не додано до матеріалів останньої оригінал документу про сплату судового збору у відповідності до кількості вимог немайнового характеру або належних доказів про звільнення його від сплати судового збору.

У зв'язку з недотриманням позивачем у позовній заяві вищезазначених вимог ст. 160 КАС України, суд звертає увагу позивача на необхідність приведення позовної заяви у відповідність до норм чинного законодавства.

Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України, що має наслідком, на підставі ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 132, 160-161, 169 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з моменту отримання копії даної ухвали суду.

Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали суду заява підлягає поверненню.

Копію ухвали направити позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Гарань