Ухвала від 13.02.2018 по справі 820/97/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 лютого 2018 р. № 820/97/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волошина Д.А., розглянувши в підготовчому засіданні в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області до Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, посадової особи - т.в.о. начальника Ізюмського РВ ГУ ДНСН України у Харківській області ОСОБА_1, треті особи - Ізюмська центральна міська лікарня, Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 Ізюмської міської ради, Управління освіти Ізюмської міської ради, про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ:

Ізюмська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії т.в.о. начальника Ізюмського РВ ГУ ДСНС України у Харківській області ОСОБА_1 щодо винесення наказу Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 05 жовтня 2017 року № 58 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" як такі, що вчиненні з порушенням порядку, встановленого законом;

- визнати протиправними дії Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо виконання наказу Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 05 жовтня 2017 року № 58 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" та проведення перевірок згідно з додатком до наказу Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 05 жовтня 2017 року № 58 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" як такі, що вчиненні з порушенням порядку, встановленого законом;

- визнати протиправними дії Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо видачі посвідчень на проведення перевірок згідно з додатком до наказу Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 05 жовтня 2017 року № 58 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" як такі, що вчиненні з порушенням порядку, встановленого законом;

- визнати протиправними дії Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області в частині складання актів за результатами проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у відношенні суб'єктів господарювання згідно з додатком до наказу Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 05 жовтня 2017 року № 58 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів" як такі, що вчиненні з порушенням порядку, встановленого законом;

- визнати протиправним і скасувати наказ Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області від 05 жовтня 2017 року № 58 "Про проведення позапланових перевірок об'єктів".

Представник позивача в судове засідання не прибув, 08.02.2018 подав до суду заяву, в якій просить суд позовну заяву Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області залишити без розгляду, а також повернути позивачу судові витрати, розгляд заяви просив проводити за відсутності уповноваженого представника.

Представник відповідача, Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, в судове засідання не прибув про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, звернувся до суду із заявою про розгляд клопотання позивача за його відстуності.

Представник відповідача - посадової особи - т.в.о. начальника Ізюмського РВ ГУ ДНСН України у Харківській області ОСОБА_1 та третіх осіб - Ізюмська центральна міська лікарня, Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 Ізюмської міської ради, Управління освіти Ізюмської міської ради в судове засідання не прибув про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно з частиною 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши заяву про залишення позову без розгляду, суд встановив наступне.

Відповідно до частини 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду.

Згідно з частиною 3 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України, про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена.

З огляду на викладене, суд знаходить заяву позивача достатньою підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

Щодо повернення позивачу судових витрат суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 5 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позову без розгляду можуть бути вирішені питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету.

Пунктом 4 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).

Враховуючи, що позивачем самостійно подано заяву про залишення позовної заяви без розгляду, суд приходить до висновку про відсутність підстав для повернення судового збору Ізюмській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області.

Керуючись статтями 9, 205, 229, 240, 241, 248, 255, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області про залишення позовної заяви без розгляду - задовольнити.

Позовну заяву Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області (вул. Мірошниченка, буд. 12, м. Ізюм, Харківська область, 64303) до Ізюмського районного відділу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (пров. Алмазний, буд. 1 а, м. Ізюм, Харківська область, 64305), посадової особи - т.в.о. начальника Ізюмського РВ ГУ ДНСН України у Харківській області ОСОБА_1 (пров. Алмазний, буд. 1 а, м. Ізюм, Харківська область, 64305), треті особи - Ізюмська центральна міська лікарня (пров. Залікарняний, 2, м. Ізюм, Харківська область, 64309), Ізюмський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 6 Ізюмської міської ради (пров. Московський, буд. 11, м. Ізюм, 64300), Управління освіти Ізюмської міської ради (вул. Васильківського, 4, м. Ізюм, 64300), про визнання дій незаконними - залишити без розгляду.

Клопотання Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ізюмської міської ради Харківської області про повернення судового збору - залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Д.А. Волошин