Ухвала від 12.02.2018 по справі 820/817/18

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 лютого 2018 р. Справа № 820/817/18

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сагайдака В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 (61001, м. Харків, пров. Аптекарський, буд. 9, кв. 38, корп. 2) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд.5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022, 14099344) про визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду у Харківській області про припинення виплати з 16.03.2016 року належного пенсійного забезпечення, яке викладено у листах Головного управління Пенсійного фонду у Харківській області від 09.06.2017 № 1067/В-14 та від 20.11.2017 № 2451/В-14;

- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області про утримання надміру виплачених сум пенсій з 16.03.2016 по 06.01.2017 у розмірі 23795,51 грн, яке викладено у листах головного управління Пенсійного фонду у Харківській області від 09.06.2017 № 1067/В-14 та від 20.11.2017 № 2451/В-14;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Харківській області повернути кошти, які не були виплачені з належного пенсійного забезпечення з березня 2016 року в сумі 23795,51 грн;

- заборонити Головному управлінню Пенсійного фонду в Харківській області про відрахування з моменту набрання рішення суду законної сили та утримуватися від дій пов'язаних з відрахування з належного позивачу пенсійного забезпечення.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.161 КАС України з наступних підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до пункту 13 частини 1 статті 5 Закону “Про судовий збір”, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, Герої України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.

Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ветерани війни та особи, на яких поширюється дія цього Закону, звільняються від судових витрат, пов'язаних з розглядом питань щодо їх соціального захисту.

Отже, наявність статусу учасника бойових дій або Героя України не гарантує звільнення від сплати судового збору, така пільга для учасника бойових дій, має місце тільки у випадку коли порушення його права нерозривно пов'язане саме зі статусом учасника бойових дій, який, як і права такої особи, визначається спеціальним законом, а не усіх прав людини і громадянина, які встановлені Конституцією України та іншими законами.

Предметом розгляду даної справи є оскарження рішень Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо припинення виплати належного пенсійного забезпечення. Тобто, предметом даного спору не є спір про соціальний захист позивача, що пов'язаний зі статусом учасника бойових дій або Героя України.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою, розмір судового збору становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1762 гривень.

Таким чином, в даному випадку, на момент звернення позивача до суду, сума судового збору складала 2114,40 грн. за три вимоги немайнового характеру.

Таким чином позивачу необхідно надати до суду оригінал платіжного документу про доплату судового збору за чотири вимоги немайнового характеру у сумі 2114,40 грн.

Згідно з ч.1 та ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду оригінал платіжного документу про сплату судового збору за три вимоги немайнового характеру у сумі 2114,40 грн. (дві тисячі сто чотирнадцять гривень 40 копійок).

Керуючись ст. ст. 133,160, 161, 169, 241, 243, 256 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (61001, м. Харків, пров. Аптекарський, буд. 9, кв. 38, корп. 2) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд.5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, м. Харків, 61022, 14099344) про визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу строк - п'ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду оригіналу платіжного документу про сплату судового збору за три вимоги немайнового характеру у сумі 2114,40 грн. (дві тисячі сто чотирнадцять гривень 40 копійок).

Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя В.В. Сагайдак

Попередній документ
72277746
Наступний документ
72277748
Інформація про рішення:
№ рішення: 72277747
№ справи: 820/817/18
Дата рішення: 12.02.2018
Дата публікації: 22.02.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; управління, нагляду та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі:; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у тому числі пенсійного страхування осіб, звіл