Постанова від 13.02.2018 по справі 820/6245/17

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

13 лютого 2018 р. № 820/6245/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шляхової О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова (61082, м. Харків, пр. Московський, 198/3) до ФОП ОСОБА_1 (61172, АДРЕСА_1) про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Індустріальне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1194 грн. 03 коп. на користь Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (пр. Московський, 198/3, м. Харків, 61082, р/р 25600301672331 в Харківське обласне управління АТ «Ощадбанк» м.Харків, МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248021).

Підставою подання вказаного позову стала наявність несплаченого боргу зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1194,03 грн.

Ухвалою суду від 18 грудня 2017 року відкрито спрощене провадження по справі.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу. Але поштове відправлення ним не отримане, про що свідчить конверт, який повернувся на адресу суду, із відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIIІ, який набув чинності 15.12.2017, внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, з огляду на те, що згідно положень ст. 258 КАС України передбачено, що даний предмет спору віднесено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідач повідомлявся належним чином про наявність позову щодо стягнення з нього суми заборгованості, але поштове відправлення по іншим причинам відповідач не отримав.

Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи положення ч.11 ст.126 КАС, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

11.08.2013 року набрав чинності Закон України від 04.07.2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи», яким врегульовано питання щодо передачі функцій з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від Пенсійного фонду України до Міністерства доходів і зборів України.

Відповідно до приписів абзацу 3 п. 3 Прикінцевих положень Закону України від 04.07.2013 року № 406-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із проведенням адміністративної реформи» органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

ФОП ОСОБА_1 зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Харкова та перебуває на обліку як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, реєстраційний номер облікової картки №26641.

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України передбачено Законом України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” N 2464-VI від 08.07.2010 року (надалі Закон України №2464 VI).

Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених Законом України №2464 VI, або в частині, що не суперечить цьому Закону (ч.1 ст. 2 Закону України №2464-VI.)

Відповідно до ч. 8 статті 9 Закону України №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України №2464-VI ( в редакції, чинній на час утворення боргу відповідача) недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом.

Судом встановлено, що у встановлений строк ФОП ОСОБА_1 не сплатив єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень-березень 2013 року у сумі 1194,03 грн., внаслідок чого утворилась недоїмка на зазначену суму.

Управління Пенсійного фонду України в Індустріальному районі м. Харкова до ОСОБА_1 на суму несплаченого єдиного внеску в розмірі 1194,03 грн. направляло вимогу про сплату боргу №Ф-936-У від 20.05.2013 року.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Між тим, позивач повідомив суд про те, що за даною вимогою управління не може реалізувати всіх заходів, щодо стягнення заборгованості з ОСОБА_1

Так, 08.12.2017 року старшим державним виконавцем Міжрайонного відділу державної виконавчої служби по Індустріальному та Немишлянському районах міста Харкова ГТУЮ було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу та станом на момент подачі позову виконавчий документ в процесі стягнення не перебуває.

Суд зазначає, що платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) вважається належним чином надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному чи уповноваженому представникові чи надіслано рекомендованим листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місця перебування (проживання) з повідомленням про вручення. Якщо платник на день надсилання (вручення) йому фіскальним органом вимоги про сплату боргу (недоїмки) не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином надісланою (врученою) навіть у раз її повернення як такої, що не знайшла адресата.

Вимога не оскаржена та не виконана, сума недоїмки не сплачена. Доказів протилежного суду не надано.

Отже, н станом на день розгляду справи сума недоїмки в повному обсязі не сплачена і складає 1194 грн. 03 коп.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань - ФОП ОСОБА_1 на сьогоднішній день не перебуває в процесі припинення, місце проживання не змінив.

Відповідно до ч. 7 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 2464-УІ від 08.07.2010 року, сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до цього Закону несуть зобов'язання із сплати єдиного внеску.

Таким чином, на момент розгляду справи у суді відповідач має прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1194,03 грн., що також підтверджено даними картки особового рахунку останнього, яка не погашена та підлягає стягненню.

Приписами ч. 16 ст. 25 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” N 2464-VI від 08.07.2010 року зазначено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Беручи до уваги, що несвоєчасна сплата страхових внесків може призвести до затримки виплат пенсій, завдати істотної шкоди інтересам громадян та державі, а також підірвати авторитет останньої, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог.

Відповідно до ч 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно до приписів ч. 3 ст. 9 зазначеної норми законодавства, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 1194,03 грн. грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

З урахуванням наведеного, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. т. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова (61082, м. Харків, пр. Московський, 198/3) до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (61172, АДРЕСА_1) про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ФОП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса реєстрації: 61172, АДРЕСА_1) прострочену заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1194 грн. 03 коп. (одна тисяча сто дев'яносто чотири гривні 03 копійки) на користь Індустріального об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (61082, м.Харків, пр. Московський, 198/3, р/р 25600301672331 в Харківське обласне управління АТ «Ощадбанк» м.Харків, МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248021).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення підписано 13 лютого 2018 року.

Суддя Шляхова О.М.

Попередній документ
72277685
Наступний документ
72277687
Інформація про рішення:
№ рішення: 72277686
№ справи: 820/6245/17
Дата рішення: 13.02.2018
Дата публікації: 22.02.2018
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Харківський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; управління, нагляду та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі:; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у тому числі пенсійного страхування осіб, звіл