про зупинення провадження у справі
13 лютого 2018 р. Справа № 818/505/18
Сумський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Соколова В.М., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності та дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,-
До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про:
1) визнання протиправною бездіяльність ГУПФУ в Сумській області щодо не здійснення перерахування пенсії пенсіонеру ОСОБА_1 з 01.01.2016 відповідно до п.2 Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою КМУ від 13 лютого 2008р. №45;
2) визнання протиправними дії ГУПФУ в Сумській області щодо відмови перерахувати пенсію пенсіонеру ОСОБА_1 за його заявою від 03.01.2018;
3) зобов'язання ГУПФУ в Сумській області здійснити перерахунок пенсії та сплатити з 01.01.2016 пенсіонеру ОСОБА_1 відповідно до нової довідки про розміри грошового забезпечення для перерахування пенсії з 01.01.2016, яку виготовує та надасть голова Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області.
Суд, перевіривши матріали справи, дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі, з огляду на наступне.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988. Проте відповідач протиправно, всупереч Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення Національної поліції" з 01.01.2016 не здійснив перерахунок та виплату пенсії, хоча порядок проведення перерахунку пенсії було дотримано.
01.02.2018 було оприлюднене повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі (ухвала від 01.02.2018 №Пз/9901/8/18). При цьому, ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, зазначено такі:
1) позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ";
2) відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;
3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.
Згідно з ч. 1 ст. 291, п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Враховуючи, що дана адміністративна справа № 818/505/18 підпадає під ознаки типової справи, що розглядається як зразкова справа, провадження в якій відкрито ухвалою Верховного Суду від 01.02.2018 №Пз/9901/8/18, суд вбачає необхідним зупинити провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі (Пз/9901/8/18; 820/6514/17).
Керуючись ст. ст. 236, 248, 256, 291, 295, 297, п.15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Зупинити провадження в адміністративній справі №818/505/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності та дій протиправними, зобов'язання вчинити дії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі (Пз/9901/8/18; 820/6514/17).
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня прийняття ухвали.
Суддя В.М. Соколов