про зупинення провадження у справі
14 лютого 2018 р. справа № 818/2101/17
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Голови ліквідаційної комісії управління міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України с Сумській області про зобов'язання вчинити дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про зобов'язання виготовити на направити до Головного Управління ПФУ в Сумській області, нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, пенсіонера ОСОБА_1, з повного реальною інформацією за формою, передбаченою Додатком" 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - старший інспектор відповідно додатку № 6 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 схеми посадових окладів поліцейських міжрегіонального та територіальних органів поліції охорони Національної поліції - 2600 гривень; оклад за спеціальним званням майор міліції - майор поліції відповідно додатку № 1 до цієї ж постанови схеми окладів поліцейських за спеціальним званням майор поліції - 2000 грн; надбавка за вислугу років - стаж служби в поліції згідно додатку № 11 до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 від 22 до 25 років - складає 45% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням - 2070 гривень; встановлена відповідно до Грошового атестату № 65 та повідомлення про призначення пенсії, видане ГУ ПФУ в Сумській області Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців від 25.11.2015 року з урахуванням грошового забезпечення, надбавка за виконання особливо важливих завдань встановлена мені в розмірі - 50% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років - 3335 гривень; встановлена до Грошового атестату № 65 та Повідомлення про призначення пенсії, видане ГУ ПФУ в Сумській області Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців від 25.11.2015 року з урахуванням грошового забезпечення, та грошового атестату №65, премія в розмірі - 80% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням, надбавки за вислугу років та надбавки за виконання особливо важливих завдань - 8004 гривень, а всього: 18009 грн.
Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 01.02.2018 постановлено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги, є типовими адміністративними справами.
За приписами до п. 9 ч. 2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Згідно з ч. 3 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має врахувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 02.02.2018 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі Пз/9901/1/18 (http://reyestr.court.gov.ua/Review/71979490) за позовом пенсіонера МВС України до Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії.
Як зазначив Верховний суд, ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, є такі:
1) позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";
2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області;
3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області;
3) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та ненаправлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.
З матеріалів справи № 818/2101/17 вбачається, що позивач у справі - пенсіонер органів внутрішніх справ, який отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а відповідач - голова Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області. Позовні вимоги аналогічні до позовних вимог у зразковій справі.
Отже, вказані справи є типовими.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним зупинити провадження у справі №818/2101/17 до вирішення та набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18.
Керуючись ст. 236, 291 КАС України, суд, -
Зупинити провадження в адміністративній справі №818/2101/17 за позовом ОСОБА_1 до Голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про зобов'язання вчинити дії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя C.О. Бондар