19 лютого 2018 рокум. ПолтаваСправа №552/8603/17
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014), третя особа без самостійних вимог на предмет спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання дій (бездіяльності) про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якому просив:
визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо реалізації його права на перерахунок пенсії з дати виникнення права на перерахунок - 01.06.2011 з урахуванням усіх складових грошового забезпечення в розмірі відповідно наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 №355;
зобов'язати відповідача перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з дати виникнення права на перерахунок - 01.06.2011, на підставі наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 №355 та на підставі листа-довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.11.2017 №1/10/764 з урахуванням премії у розмірі 90% від посадового окладу - 960,30 грн.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 05.02.2018 позовну заяву залишено без розгляду у зв'язку з її невідповідністю вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач, у визначений судом строк, усунув недоліки адміністративного позову.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження на даній стадії відсутні, у зв'язку з чим суд вважає за можливе прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Позивач у позовній заяві просить справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Згідно з частиною третьою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Позивач у позовній заяві не навів обставин, що свідчили б про значну складність даної справи та доцільність її розгляду саме за правилами загального позовного провадження.
Разом з цим, суд враховує, що відповідно до частини другої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
В силу положень пункту 3 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
А відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.
Зважаючи на те, що дана справа відноситься до справ незначної складності, які можуть бути розглянуті у порядку письмового провадження, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні).
З урахуванням наведеного, суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 12, 171, 257, 260, 262, 263, пунктом 5 частини першої статті 294, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України,
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі №552/8603/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Встановити відповідачу:
п'ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження;
п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву разом з доказами в його обґрунтування.
Роз'яснити відповідачу, що:
відповідно до частини третьої статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має подати суду усі наявні в нього докази разом із поданням відзиву;
відповідно до частин третьої, четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи;
у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішуватиме справу за наявними матеріалами, а неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову в силу частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.
Витребувати від відповідача належним чином завірену копію матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .
Витребувані матеріали надати до суду у строк до 05 березня 2018 року.
Встановити третій особі п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для подання до суду письмових пояснень щодо позовних вимог.
Роз'яснити третій особі, що письмові пояснення мають відповідати вимогам, встановленим частинами другою - четвертою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочинається через п'ятнадцять днів після відкриття провадження у справі, справу буде розглянуто без виклику учасників справи в судове засідання (у порядку письмового провадження) протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Повідомити учасників справи, що:
письмові докази, які подаються до суду, повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України;
у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу, зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, суд, відповідно до статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України, може застосувати заходи процесуального примусу;
інформація у справі розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, веб-адреса сторінки суду: http://court.gov.ua/fair/sud1670/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки.
Надіслати відповідачу та третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в частині щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.О. Кукоба