Ухвала від 16.02.2018 по справі 817/510/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

16 лютого 2018 року м. Рівне №817/510/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гудими Н.С., розглянувши питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом

ОСОБА_1

довідповідачів: 1) УМВС України в Рівненській області в особі голови Ліквідаційної комісії, 2) Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

14.02.2018 року на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідачів: 1) УМВС України в Рівненській області в особі голови Ліквідаційної комісії, 2) Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій.

Предметом позову є зобов'язання УМВС України в Рівненській області в особі голови ліквідаційної комісії скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок та виплачувати пенсію з урахуванням цієї нової довідки .

Ухвалою суду від 16.02.2018 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження.

Судом встановлено, що на офіційному веб-порталі судової влади України оприлюднена ухвала Верховного Суду від 02.02.2018 року про відкриття провадження у зразковій справі №802/2196/17-а за позовом пенсіонера органів внутрішніх справ (Особа 1) до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Особа 1, Інформація 1, реєстраційний номер облікової картки платника податків Інформація 2 за формою, передбаченою Додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», починаючи з 01.01.2016 року, а також ненаправлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії; зобов'язання виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 1960,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 95% - 6517,00 грн., премія (55%) - 7357,35 грн., а всього - 20734,35 грн.

Дослідивши матеріали справи та зміст оприлюдненої Верховним Судом ухвали про відкриття провадження у зразковій справі №802/2196/17-а, суд дійшов висновку, що ці справи є типовими, так як позивачами у них є пенсіонери органів внутрішніх справ; відповідачем - один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлений структурний підрозділ), спір виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачами заявлено аналогічні позовні вимоги.

Відповідно до ч.1 ст.291 КАС України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.

Згідно з п.9 ч.2 ст.236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі у разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у цій справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).

Керуючись статтями 236, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження в адміністративний справі №817/510/18 за позовом ОСОБА_1 до відповідачів: 1) УМВС України в Рівненській області в особі голови ліквідаційної комісії, 2) Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинення певних дій до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Суддя Гудима Н.С.