Ухвала від 12.02.2018 по справі 815/484/18

Справа № 815/484/18

УХВАЛА

12 лютого 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

06 лютого 2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі територіального підрозділу - ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області щодо відмови в оформленні та видачі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорта громадянина України у вигляді книжечки зразка 1994 року;

- зобов'язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі територіального підрозділу - ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області оформити та видати паспорт громадянина України у вигляді книжечки з проставленою відміткою місця проживання без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, а саме: без формування (присвоєння) унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та будь якого іншого цифрового ідентифікатора, без відцифрованого образу обличчя особи, без відцифрованих відбитків пальців рук та автоматизованої обробки персональних даних.

Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:

1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;

2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;

5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;

6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно пп.2-4 ч.2 ст. 245 КАС України (у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема про:

- визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;

- визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;

- визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Однак, в порушення вищевказаних вимог вищевказаних статей, в прохальній частині адміністративного позову ОСОБА_1, просить суд визнати протиправними дії Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі територіального підрозділу - ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області щодо відмови в оформленні та видачі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорта громадянина України у вигляді книжечки зразка 1994 року, не вказуючи при цьому, реквізити відповідної відповіді (її номер та дату складання).

Відповідно до п.2, п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються:

- повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно ж з п.8 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Позивач на першому аркуші позовної заяви зазначає у якості відповідачів - ОСОБА_2 районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області та Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області, проте в прохальній частині адміністративного позову просить суд визнати протиправними та зобов'язати вчинити дії Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі територіального підрозділу - ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області.

Так зазначаючи у якості відповідача ОСОБА_2 районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області та Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області, позивач у прохальній частині адміністративного позову фактично не викладає зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Окрім того суд зазначає, що Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області та його територіальний підрозділ ОСОБА_2 районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області є окремими суб'єктами владних повноважень в розумінні приписів КАС України з окремими функціями та повноваженнями.

Також позивачем не зазначено власну адресу електронної пошти, а також адресу електронної пошти ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області та не зазначено обставини, що унеможливлюють їх надання.

Таким чином позивачу необхідно надати до суду адміністративний позов (в уточненій редакції) із викладом вимог у відповідності до положень ст.5 КАС України та з дотримання положень ст.160 Кас України, а саме:

- із зазначенням дати та номеру відмови, дії щодо складання якої позивач просить суд визнати протиправними;

- із змістом позовних вимог щодо кожного з відповідачів (з урахуванням того, що Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області та його територіальний підрозділ ОСОБА_2 районний відділ Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області є окремими суб'єктами владних повноважень в розумінні приписів КАС України)

- із зазначенням адреси електронної пошти позивача, а також адреси електронної пошти ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області.

Згідно ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 статті 132 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір”.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

У відповідності до п.1 ч.1 ст.4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет на 2018 рік” з 1 січня 2017 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 1762 гривні.

Отже за подачу даного адміністративного позову позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 704,80 грн.

На підтвердження сплати судового збору ОСОБА_1 надано до суду квитанцію про сплату судового збору у розмірі 680,00 грн.

Отже, позивачу необхідно надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 24,80 грн. (704,80 грн.-680,00 грн.).

При цьому суд зазначає, що згідно з ч.2 ст.94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Відповідно до ч.ч.4-5 ст.94 КАС України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Згідно п. 5.27 ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 року №55 відмітка про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.

Позивачем до адміністративного позову додано докази, зазначені у переліку додатків, однак, в порушення вимог ч.ч.4-5 ст.94 КАС України вказані копії документів не засвідчені та позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналу відповідного письмового доказу.

Відтак, системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши позовну заяву, судом з'ясовано, що адміністративний позов подано без додержання вимог, передбачених статтями 160 та 161 Кодексу адміністративного суду України

Згідно ч. 1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити адміністративний позов без руху, встановивши позивача строк для усунення недоліків.

Виявлені недоліки повинні бути усунені, шляхом надання до суду уточненого адміністративного позову (з копією учасникам процесу) із викладом позовних вимог у відповідності до положень КАС України.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії,- залишити без руху.

Встановити позивачам-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Ухвала окремо від остаточного судового рішення оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Вовченко