Ухвала від 13.02.2018 по справі 813/582/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/582/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 лютого 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., перевірив матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Енерголайн» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Енерголайн» звернулось до ОСОБА_1 окружного адміністративного із позовом до Головного управління ДФС у Львівській області з вимогою:скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Львівській області від 14.06.2017 року № НОМЕР_1, від 14.06.2017 року №0009701402.

Відповідно до вимог ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина третя статті 161, частина восьма статті 160 КАС України).

Начальником відділу діловодства та обліку звернень громадян ОСОБА_1 окружного адміністративного суду 12.02.2018 року складено довідку про те, що згідно з інформацією комп'ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» номер платіжного документа, а саме меморіальний ордер № П6544613 вже внесений до бази даних по справі № 813/248/18 судді Лунь З.І..

Загалом, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору на сьогодні визначено Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI (із відповідними змінами і доповненнями).

Частиною першою статті 4 Закону України “Про судовий збір” визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, за подання суб'єктом владних повноважень до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У свою чергу, відповідно до статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762,00 грн.

Як встановлено, у даному позові позивачем заявлено вимогу майнового характеру про скасування податкових повідомлень-рішень в сумі 1035515,00 грн.

Отже, за звернення позивача до адміністративного суду із адміністративним позовом майнового характеру, судовий збір становить 15532,72 грн.

Таким чином, за подання адміністративного позову майнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірах, що передбачені частиною 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” та у кореспонденції із положеннями ст.7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” за наступними реквізитами: одержувач УДКСУ у Залізничному районі м.Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду). Крім того, слід зауважити, що інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду є загальнодоступною та оприлюднена на офіційних веб-сайтах ОСОБА_1 окружного адміністративного суду і “Судова влада України”.

Також, в порушення вимоги п.11 ч.5 ст.160 КАС України позивачем письмово не підтверджено про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, згідно з ч. 1, 4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.1, 2, 4, 5 ст.94 КАС України письмовими доказами є документ (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивачем в порушення вказаних вимог до позовної заяви долучено копії документів, які не засвідчені в установленому законом порядку.

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. За таких обставин, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч.1 ст.169 КАС України.

Керуючись ст.ст.160,161,169,171, 248, 256 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області до Повного товариства «Ломбард платинум «Анісін і Компанія» про стягнення коштів - залишити без руху.

2. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, скерувавши на поштову адресу ОСОБА_1 окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2) оригінал документа про сплату судового збору в сумі 1762, 00 гривень.

3. Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду є загальнодоступною та оприлюднена на офіційних веб-сайтах ОСОБА_1 окружного адміністративного суду і “Судова влада України”.

4. У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачу відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

6. Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Грень Н.М.