Ухвала від 15.02.2018 по справі 813/389/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 813/389/18

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

15 лютого 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М., розглянув позовну заяву ОСОБА_1 до Турківської районної призовної комісії Турківської РДА визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Турківської районної призовної комісії Турківської РДА (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових стрільців, 62), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати Рішення Турківської призовної комісії від 29.11.2017 року, оформлене протоколом №28 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні відстрочки від призову на строкову військову службу.

Ухвалою суду від 31.01.2018 року вказану позовну заяву було залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви.

Через канцелярію суду надійшло клопотання позивача на виконання вимог зазначеної ухвали в якому зазначено, що належним відповідачем у с праві є - Турківська районна призовна комісія (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових стрільців, 62).

Так, предметом позову у справі є визнання протиправним та скасування рішення призовної комісії, з підстав відновлення і захисту порушених прав та охоронюваних законом інтересів позивача.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя з'ясував, що позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність (представник має належні повноваження).

Згідно правил ст.19 Кодексу адміністративного судочинства України (предметна юрисдикція) та ст.ст.25-27 Кодексу адміністративного судочинства України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Львівським окружним адміністративним судом.

Крім того, позивачем в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору зазначено - Турківський районний військовий комісаріат Міністерства оборони України (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових Стрільців, 9) та Турківську районну державну адміністрацію (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових стрільців, 62).

Відповідно до ч.2 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Як з'ясовано із позову, позивач оскаржує Рішення Турківської призовної комісії від 29.11.2017 року, оформлене протоколом №28 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні відстрочки від призову на строкову військову службу.

Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що судове рішення в даній справі може вплинути на права та обов'язки Турківський районний військовий комісаріат Міністерства оборони України (82500, Львівська обл., м. Турка, вул.. Січових Стрільців, 9) та Турківську районну державну адміністрацію (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових стрільців, 62), на яких обов'язок призову військовозобов'язаних осіб, а тому суд вважає за доцільне залучити таких до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, суддею встановлено, що відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, а тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

За наведених підстав, суддя вважає за можливе прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч.3 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України, справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст.ст.12, 49, 171, 173-180, 182, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Турківської районної призовної комісії про визнання протиправним та скасування рішення.

2. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Турківський районний військовий комісаріат Міністерства оборони України (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових Стрільців, 9) та Турківську районну державну адміністрацію (82500, Львівська обл., м. Турка, вул. Січових стрільців, 62).

3. Справу розглянути за правилами загального позовного провадження.

4. Призначити підготовче засідання на 13 березня 2018 року о 13:00 год., в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м.Львів, вул.Чоловського, 2).

5. Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

Згідно вимог ч.3 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до ч.4 ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

6. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

7. Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

8. Запропонувати третім особам подати до суду у п'ятиденний строк з моменту отримання позовної заяви з додатками пояснення щодо такого позову.

9. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/.

10.Копію ухвали направити учасникам справи.

11.Явка сторін в засідання обов'язкова.

12.Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Грень Н.М.