Ухвала від 13.02.2018 по справі 810/665/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 лютого 2018 року № 810/665/18

Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення суми недоплаченої пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, в якому просить суд:

- визнати дії Ірпінського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області, щодо невиконання постанови Ірпінського міського суду Київської області від 28.12.2010 в частині здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1 державної та додаткової пенсії за шкоду причинену здоров'ю та збільшення пенсії, як непрацюючому пенсіонеру, який мешкає на території радіоактивного забруднення, за період з 08.06.2010, з урахуванням вже виконаних виплат;

- признати право і зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області зробити перерахунок та виплату державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 75% мінімальної пенсії в період з 01.11.2011 по 31.12.2017, як ліквідатору наслідків аварії на ЧАЕС 1-ої категорії, інваліду 2-ої групи в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 75 % мінімальної пенсії, до дати набрання законної сили рішенням суду;

- стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області на користь позивача суму недоплаченої державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 75 % мінімальної пенсії за період з 31.01.2012 по 31.12.2017, останні з урахуванням вже проведених виплат;

- зобов'язати Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області виплачувати позивачу державну пенсію в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 75% мінімальної пенсії, в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, здійснювати перерахунок пенсії виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Проте, як слідує з позовної заяви, позивачем в порушення вказаної вимоги у позовній заяві не зазначено власного ідентифікаційного номера, його адреси електронної пошти (якщо така є), номеру засобів зв'язку сторін, відомостей про місцезнаходження відповідача, ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

В силу п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається із прохальної частини адміністративного позову позивач, зокрема, просить признати право і зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області зробити перерахунок та виплату державної пенсії, стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області на користь позивача суму недоплаченої державної пенсії та додаткової пенсії.

Однак, позивачем в адміністративному позові у якості відповідача визначено Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України, хоча в змісті позовної зазначає, що згідно постанови КМ України № 988 від 21.12.2016 управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області реорганізовано шляхом злиття в Ірпінське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області.

Відтак, останньому необхідно привести у відповідність позовну заяву до приписів п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.

Крім того, ст. 245 КАС України визначено повноваження суду при вирішенні справи. Таким чином, позивачу слід привести зміст позовних вимог у відповідність до положень статті 245 КАС України.

Згідно з п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, як слідує з позовної заяви, позивачем не надано суду власного письмового підтвердження про те, що ним не подано до суду іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Таким чином, зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161 КАС України.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Вказані недоліки повинні бути усунуті у семиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали шляхом подання до суду виправленої позовної заяви у 2-х примірниках із зазначенням у ній інформації щодо власного ідентифікаційного номера, його адреси електронної пошти (якщо така є), номеру засобів зв'язку сторін, відомостей про місцезнаходження відповідача, ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, привести у відповідність зміст позовних вимог, а також визначитись хто має бути відповідачем за даним адміністративним позовом, надати власне письмове підтвердження про те, що позивачем не подано до суду іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.

Встановити позивачу семиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Щавінський В.Р.